Ibuprom

Ibuprom to jeden z bardzo popularnych leków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Główny składnik leku to ibuprofen, a jego działanie przeciwbólowe trwa najczęściej od 4 do 8 godzin. Ciekawostką dotyczącą ibupromu jest to, iż stosowanie tego leku wiązane jest przez naukowców z mniejszą szansą wystąpienia choroby Parkinsona, względem grupy osób, które leku nie przyjmowały. Najczęściej stosowaną dawką ibuprofenu jest 200mg, choć stosuje się także 400mg. Ważne, aby nie przekraczać tych dawek, bo przedawkowania Ibupromu nie są sytuacjami rzadkimi. Nie są tak groźne, jak przedawkowania innych leków przeciwbólowych, takich jak np. paracetamol, ale w bardzo rzadkich przypadkach także mogą skończyć się śmiercią.
Skutki uboczne Ibupromu występują nieczęsto. Przy stosowaniu leku zgodnie z ulotką może sporadycznie wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, ból głowy, czy nudności

Acc

Acc zawiera dawkę acetylocysteiny. Substancja ta rozrzedza wydzielinę, która nie tylko utrudnia nam oddychanie i powoduje kaszel, ale jest środowiskiem rozwoju bakterii. Acc, nie jest więc tylko lekiem na mokrą odmianę kaszlu, to także pomoc przy infekcjach dróg oddechowych.

Lek kojarzymy z reklam ten lek z zapewne z tego że ułatwia nam oddychanie. W istocie, tak jest. Tworzony śluz pod wpływem acc staje się bardziej wodnisty i z większą łatwością przychodzi mu opuszczenie dróg oddechowych.

Acc może być zastosowany również w przypadku zatrucia paracetamolem (badania jednak nie są tutaj jednoznaczne). Warto więc go mieć w apteczce, choćby z tego właśnie powodu.

Skutki uboczne stosowania acc występują rzadko najczęściej związane są z zastosowanie o wiele większej niż zalecana dawki leku. Mogą pojawić się wymioty, a nawet drgawki.

Fenspogal

Fenspogal to syrop przeciwkaszlowy. Skład działa rozkurczowo na górne drogi oddechowe i pomaga zmniejszyć podrażnienia wywołane kaszlem. Można stosować dla dzieci oraz osób dorosłych. Fenspogal skuteczny w stosowaniu regularnym.

Apap

Popularny lek przeciwbólowy ogólnego zastosowania. Stosowany dla dolegliwości takich jak: bóle głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Wg opisu producenta lek obojętny dla szerokiego grona alergików, mający wąską listę przeciwskazań i interakcji z innymi lekami.

Aspirin

Aspirin, popularnie nazywana Aspiryną to lek o szerokim zastosowaniu.

Przede wszystkim działa przeciwbólowo w różnych postaciach bólu i różnych cześć ciała. Dodatkowo przeciwdziała gorączce i powoduje złagodzenie objawów podwyższonej temperatury. Jest to lek znany od dawna i skuteczny dla większości użytkowników. Jest to lek wykorzystywany w leczeniu bóli umiarkowanych i małych. Nie stosuje się go przy występowaniu bólu dużego gdyż ogranicza się podawanie dużych ilości tego leku jednocześnie.

Lipomal

Pulneo

Pulneo jest lekiem o udowodnionej skuteczności. Stosujemy go przy zapaleniu płuc i oskrzeli. Działanie leku jest kilkupłaszczyznowe. Pulneo zmniejsza obrzęk błony śluzowej układu oddechowego, a także rozkurcza oskrzela. Ma także działanie przeciwzapalne.
Lek stosowany jest przede wszystkim u dzieci (lecz powyżej drugiego roku życia). Podczas używania pulneo, nie należy pić alkoholu.

Codipar

Boldaloin

Boldaloin jest nowym ziołowym preparatem produkowanym przez Herbapol Wrocław. Ma dwa składniki, które mają zmniejszyć u osoby biorącej problem zaparć. W istocie boldaloin może również wesprzeć cały proces trawienia. Poza działaniem delikatnie przeczyszczającym preparat zwiększa ilość wydzielanych soków trawiennych i żółci.
Boldaloin jest nie dla każdego. Jeśli mamy marskość wątroby, oraz poważne problemy z układem pokarmowym, takie jak niedrożnosc dróg żółciowych, czy zapalenie wyrostka, nie powinniśmy go stosować.

Proktosedon

Środek na hemoroidy, dostępny w aptekach bez recepty. Występuje w dwóch formach: maść doodbytnicza i czopki. Składa się z takich składników jak: octan hydrokortyzonu, chlorowodorek cynchokainy, siarczan neomycyny, póltorawodzian eskuliny.