Aspirin

Aspirin, popularnie nazywana Aspiryną to lek o szerokim zastosowaniu.

Przede wszystkim działa przeciwbólowo w różnych postaciach bólu i różnych cześć ciała. Dodatkowo przeciwdziała gorączce i powoduje złagodzenie objawów podwyższonej temperatury. Jest to lek znany od dawna i skuteczny dla większości użytkowników. Jest to lek wykorzystywany w leczeniu bóli umiarkowanych i małych. Nie stosuje się go przy występowaniu bólu dużego gdyż ogranicza się podawanie dużych ilości tego leku jednocześnie.

Polopiryna

Polopiryna Polpharma SA jest lekiem stosowanym w przypadkach grypy, podwyższonej temperatury oraz przy stanach zapalnych. Preparat stosowany jest od dawien w przytoczonych przypadkach. Na pewno wiedzą o nim nasze matki oraz dziadkowie gdyż wówczas był bardzo często stosowany. Obecnie przybiera postać tabletek lub środka stosowanego do przygotowania napoju.

Etopiryna

Etopiryna jest elementem naszej kultury medycznej. Sprzedawana nawet w kioskach występuje w bardzo prostym i zupełnie nienowoczesnym opakowaniu ? . Jej skład jest zupełnie nietypowy, wporównaniu do leków, na ból i gorączkę stosowanych dzisiaj. W etopirynie nie ma ibuprofenu, ani paracetamolu. Jest natomiast kwas acetylosalicylowy i (tutaj jest cześc nietypowa) etenzamid. Do leku dodana jest również kofeina znana z dobrego współgrania z lekami przeciwbólowymi.
Etopiryna jest znacznie bezpieczniejsza od leków zawierających paracetamol. To jest jej olbrzymi plus. Skutki uboczne wystąpić mogą jednak również i przy tym leku. Być może pojawią się u państwa problemy ze strony układu pokarmowego, a być może (co jest gorsze) szumy uszne, świadczące o zatruciu.

Ibuprom

Ibuprom to jeden z bardzo popularnych leków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Główny składnik leku to ibuprofen, a jego działanie przeciwbólowe trwa najczęściej od 4 do 8 godzin. Ciekawostką dotyczącą ibupromu jest to, iż stosowanie tego leku wiązane jest przez naukowców z mniejszą szansą wystąpienia choroby Parkinsona, względem grupy osób, które leku nie przyjmowały. Najczęściej stosowaną dawką ibuprofenu jest 200mg, choć stosuje się także 400mg. Ważne, aby nie przekraczać tych dawek, bo przedawkowania Ibupromu nie są sytuacjami rzadkimi. Nie są tak groźne, jak przedawkowania innych leków przeciwbólowych, takich jak np. paracetamol, ale w bardzo rzadkich przypadkach także mogą skończyć się śmiercią.
Skutki uboczne Ibupromu występują nieczęsto. Przy stosowaniu leku zgodnie z ulotką może sporadycznie wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, ból głowy, czy nudności

Acatar

Acatar to linia produktów leczniczych pomocnych w zwalczaniu kataru i jego objawów. Produkty Acatar to substancje w postaci inhalatorów i sprayów oraz tabletek do połykania.  Przeznaczone są do stosowania w przypadkach zatkania nosa wydzieliną przy przeziębieniach a także w katarach siennych itp.

Produkty z serii Acatar to między innymi:

  • Acatar acti-tabs
  • Acatar zatoki
  • Acatar fast
  • Acatarick Allergy
  • Acatar baby

Acatar stosuje się przy problemach z zapchanymi i niedrożnymi górnymi drogami oddechowymi. Acatar zatoki dodatkowo zmniejsza bóle przy występowaniu zapalenia zatok. Acatar skutecznie zmniejsza ilość kataru w nosie umożliwiając oddychanie w sposób naturalny i bez problemów.

Flavamed

Flavamed to lek w postaci syropu lub tabletek musujących do rozpuszczenia.

Flavamed jest specyfikiem, który stosowany jest przy problemach z odkaszlaniem tj najczęściej w chorobach gardła i problemami również kaszlowymi. Pomaga w rozrzedzaniu wydzieliny kumulującej się w gardle i przeszkadzającej w połykaniu i odkasływaniu.

 

Lipomal

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Lipomal

Napotnie w stanach gorączkowych towarzyszących przeziębieniom, stany zapalne gardła oraz kaszel. [/DrWidg_Content]

Flegamax

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Flegamax

Objawowe leczenie chorób układu oddechowego przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny. [/DrWidg_Content]

Vicks Antigrip

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Vicks Antigrip, Vicks Antigrip Complex, Vicks Antigrip Max, Vicks AquaBaby, Vicks AquaForte, Vicks MedDex, Vicks MedExpecto, Vicks Sinex, Vicks VapoRub, Vicks VapoRub – (IR)

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. [/DrWidg_Content]

Groprinosin

Groprinosin to lek stosowany jako środek wspomagający przy leczeniu chorób wirusowych. Jest on lekiem zwiększającym odporność szczególnie przy powikłaniach lub długotrwałym leczeniu.

Należy pamiętać by przy przepisaniu tego leku poinformować, że nie ma się problemów z okładem moczowym oraz odpornościowym. Nie jest to suplement diety i nie jest to lek osłonowy