Ibuprom

Ibuprom to jeden z bardzo popularnych leków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Główny składnik leku to ibuprofen, a jego działanie przeciwbólowe trwa najczęściej od 4 do 8 godzin. Ciekawostką dotyczącą ibupromu jest to, iż stosowanie tego leku wiązane jest przez naukowców z mniejszą szansą wystąpienia choroby Parkinsona, względem grupy osób, które leku nie przyjmowały. Najczęściej stosowaną dawką ibuprofenu jest 200mg, choć stosuje się także 400mg. Ważne, aby nie przekraczać tych dawek, bo przedawkowania Ibupromu nie są sytuacjami rzadkimi. Nie są tak groźne, jak przedawkowania innych leków przeciwbólowych, takich jak np. paracetamol, ale w bardzo rzadkich przypadkach także mogą skończyć się śmiercią.
Skutki uboczne Ibupromu występują nieczęsto. Przy stosowaniu leku zgodnie z ulotką może sporadycznie wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, ból głowy, czy nudności

Flegamax

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Flegamax

Objawowe leczenie chorób układu oddechowego przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny. [/DrWidg_Content]

Vicks Antigrip

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Vicks Antigrip, Vicks Antigrip Complex, Vicks Antigrip Max, Vicks AquaBaby, Vicks AquaForte, Vicks MedDex, Vicks MedExpecto, Vicks Sinex, Vicks VapoRub, Vicks VapoRub – (IR)

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. [/DrWidg_Content]

IBUM dla dzieci

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: IBUM dla dzieci

Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. [/DrWidg_Content]

Tantum Flu o smaku cytrynowym

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Tantum Flu o smaku cytrynowym, Tantum Flu o smaku pomarańczowym, Tantum Verde Forte, Tantum Verde Forte – (IR), Tantum Verde Smak Cytrynowy, Tantum Verde Smak Cytrynowy – (IR), Tantum Verde Smak Eukaliptusowy, Tantum Verde Smak Miętowy, Tantum Verde Smak Miętowy – (IR), Tantum Verde Smak Miodowo-Pomarańczowy, Tantum Verde Smak Miodowo-Pomarańczowy – (IR), Tantum Verde®, Tantum Verde® – (IR)

Produkt jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa oraz w celu obniżenia temperatury. [/DrWidg_Content]

AntyGrypin

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: AntyGrypin

Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów. [/DrWidg_Content]

Ibum Express

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Ibum Express, Ibum Forte, Ibum Grip, Ibum Zatoki, Ibum Zatoki Max

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Bolesne miesiączkowanie. Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). [/DrWidg_Content]

Davercin

Davercin jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego. Zawiera antybiotyk o nazwie Erytromycyna

Tamivil

Viregyt

Viregyt to lek używany do zwalczania objawów choroby Parkinsona. Jednakże równie często stosowany jest jako lek przeciwwirusowy. W związku z tym używają go zarówno osoby chore na grypę, jak i starające się uniknąć grypy ? szczególnie podczas sezonu zwiększonej ilości zachorowań.
Jeśli viregyt stosujemy by zwalczyć objawy Parkinsona, to nie należy samemu, bez konsultacji z lekarzem przerywać nagle leczenia, gdyż nasze objawy mogą powrócić ze zwiększoną siłą.