Aspirin

Aspirin, popularnie nazywana Aspiryną to lek o szerokim zastosowaniu.

Przede wszystkim działa przeciwbólowo w różnych postaciach bólu i różnych cześć ciała. Dodatkowo przeciwdziała gorączce i powoduje złagodzenie objawów podwyższonej temperatury. Jest to lek znany od dawna i skuteczny dla większości użytkowników. Jest to lek wykorzystywany w leczeniu bóli umiarkowanych i małych. Nie stosuje się go przy występowaniu bólu dużego gdyż ogranicza się podawanie dużych ilości tego leku jednocześnie.

Polopiryna

Polopiryna Polpharma SA jest lekiem stosowanym w przypadkach grypy, podwyższonej temperatury oraz przy stanach zapalnych. Preparat stosowany jest od dawien w przytoczonych przypadkach. Na pewno wiedzą o nim nasze matki oraz dziadkowie gdyż wówczas był bardzo często stosowany. Obecnie przybiera postać tabletek lub środka stosowanego do przygotowania napoju.

Ibum

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Ibum

Żel o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, przeznaczony do leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe i nerwobóle. [/DrWidg_Content]

Etopiryna

Etopiryna jest elementem naszej kultury medycznej. Sprzedawana nawet w kioskach występuje w bardzo prostym i zupełnie nienowoczesnym opakowaniu ? . Jej skład jest zupełnie nietypowy, wporównaniu do leków, na ból i gorączkę stosowanych dzisiaj. W etopirynie nie ma ibuprofenu, ani paracetamolu. Jest natomiast kwas acetylosalicylowy i (tutaj jest cześc nietypowa) etenzamid. Do leku dodana jest również kofeina znana z dobrego współgrania z lekami przeciwbólowymi.
Etopiryna jest znacznie bezpieczniejsza od leków zawierających paracetamol. To jest jej olbrzymi plus. Skutki uboczne wystąpić mogą jednak również i przy tym leku. Być może pojawią się u państwa problemy ze strony układu pokarmowego, a być może (co jest gorsze) szumy uszne, świadczące o zatruciu.

Ibuprom

Ibuprom to jeden z bardzo popularnych leków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Główny składnik leku to ibuprofen, a jego działanie przeciwbólowe trwa najczęściej od 4 do 8 godzin. Ciekawostką dotyczącą ibupromu jest to, iż stosowanie tego leku wiązane jest przez naukowców z mniejszą szansą wystąpienia choroby Parkinsona, względem grupy osób, które leku nie przyjmowały. Najczęściej stosowaną dawką ibuprofenu jest 200mg, choć stosuje się także 400mg. Ważne, aby nie przekraczać tych dawek, bo przedawkowania Ibupromu nie są sytuacjami rzadkimi. Nie są tak groźne, jak przedawkowania innych leków przeciwbólowych, takich jak np. paracetamol, ale w bardzo rzadkich przypadkach także mogą skończyć się śmiercią.
Skutki uboczne Ibupromu występują nieczęsto. Przy stosowaniu leku zgodnie z ulotką może sporadycznie wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, ból głowy, czy nudności

Vicks Antigrip

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Vicks Antigrip, Vicks Antigrip Complex, Vicks Antigrip Max, Vicks AquaBaby, Vicks AquaForte, Vicks MedDex, Vicks MedExpecto, Vicks Sinex, Vicks VapoRub, Vicks VapoRub – (IR)

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. [/DrWidg_Content]

Tantum Flu o smaku cytrynowym

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Tantum Flu o smaku cytrynowym, Tantum Flu o smaku pomarańczowym, Tantum Verde Forte, Tantum Verde Forte – (IR), Tantum Verde Smak Cytrynowy, Tantum Verde Smak Cytrynowy – (IR), Tantum Verde Smak Eukaliptusowy, Tantum Verde Smak Miętowy, Tantum Verde Smak Miętowy – (IR), Tantum Verde Smak Miodowo-Pomarańczowy, Tantum Verde Smak Miodowo-Pomarańczowy – (IR), Tantum Verde®, Tantum Verde® – (IR)

Produkt jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa oraz w celu obniżenia temperatury. [/DrWidg_Content]

AntyGrypin

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: AntyGrypin

Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów. [/DrWidg_Content]

Ibumax 200 mg

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Ibumax 200 mg, Ibumax 400 mg, Ibumax Forte 600 mg

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu). Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bolesne miesiączkowanie. 600 mg: leczenie objawowe w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz choroby zwyrodnieniowej stawów u pacjentów dorosłych. [/DrWidg_Content]

Ibum Express

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Ibum Express, Ibum Forte, Ibum Grip, Ibum Zatoki, Ibum Zatoki Max

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Bolesne miesiączkowanie. Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). [/DrWidg_Content]