Augmentin


Bardzo skuteczny antybiotyk na zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych.

W Polsce jest standardowym środkiem do leczenia zakażeń bakteryjnych. Jednak częste stosowanie tego typu leków (bardzo skutecznych) traktowane jest przez większość lekarzy, jako niepotrzebne i szkodliwe.

Może dawać niestety dosyć często skutki uboczne takie jak biegunkę i grzybicę jamy ustnej (oraz pochwy). Pojawienie się grzybicy wynika z braku równowagi między bakteriami a grzybami w naszym organiźmie. Używanie augmentinu, dobrze jest wzbogacić o stosowanie probiotyków, pozwalających wrócić organizmowi szybciej do stanu sprzed brania tego antybiotyku.

Napisz swoją opinię o Augmentin


Cena Augmentin
Skutki uboczne Augmentin
Dawkowanie Augmentin
Zamienniki Augmentin
Forum Augmentin
Najnowsza opinia o Augmentin
Zastosowanie i składniki Augmentin
Gdzie można kupić Augmentin?

Opinie o Augmentin (24)

Augmentin, ocena średnia

4.9

Skutecznosc

47/10

  Brak skutków ubocznych

  47/10

   Oplacalnosc

   53/10
    1. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     4.1

     Brak skutków ubocznych

     0.9

     Oplacalnosc

     5

     Antybiotyk dostałem po 4 dniowej gorączce. Na gorączkę pomógł, ale dostałem po nim zaparć, bólów brzucha i wymiotów.

    2. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Mój syn w wieku kilku lat otrzymał Augmentin na zapalenie migdałów. Lek nie wyleczył choroby, natomiast spowodował silną reakcję alergiczną w postaci wysypki i masywnej, bolesnej opuchlizny skóry pachwin. Dziecko trafiło do szpitala do odczulenia sterydami, a potem do leczenia innym antybiotykiem.

    3. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     0.2

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Augumentin lekarz przepisał mi na anginę ropną.
     Po 7 dniach kuracji na kontroli stwierdził, że jeszcze 5 dni mam łykać te tabletki.
     Co prawda skutków ubocznych brak, ale gardło w dalszym ciągu nie wyleczone.
     Na mnie ten antybiotyk nie podziałał- niestety.

    4. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutki uboczne to: swędzenie, mrowienie rąk i stóp, opuchlizna twarzy.
     Człowiek czuje się jak nie w swoim ciele, coś okropnego, to moje pierwsze uczulenie na antybiotyk, nie polecam.

    5. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     1.5

     Po tym leku jestem bardzo nerwowa i źle traktuje bliskich. Bardzo kiepsko prowadzi mi się samochód po nim. Obraz lekko się rozmazuje i nie potrafię się skupić. Rozbolały mnie też po nim zęby.

    6. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     1.5

     Po tym leku jestem bardzo nerwowa i źle traktuje bliskich. Bardzo kiepsko prowadzi mi się samochód po nim. Obraz lekko się rozmazuje i nie potrafię się skupić.

    7. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Augmentine moje zbawienie! Zawsze go z sobą mam. Jest jedynym antybiotykiem, po którym nie odczuwam skutków ubocznych. Żadnych rozpierań bolesnych wątroby. Żadnych bóli jelit. Trochę częściej chodzę do toalety, ale to spełnienie moich marzeń. Przy hashimoto mam zwykle zaparcia. Cudowny antybiotyk. Ani mdłości. Inne antybiotyki zwykle przerywam, bo mam takie bóle brzucha i wymioty. Niech żyje augmentine! Hurray! I tak antybiotyk to najwspanialszy wynalazek XX wieku. Wielu z nas dawno kopnęłoby w kalendarz!

    8. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Biorę piąta dawkę, a nie widzę odrobinki poprawy, czuję się jeszcze gorzej, niż przed, do tego mam ból nóg, niewytrzymania ;(

    9. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Oplacalnosc

     1.6

     Dostałam go po operacji przepukliny. Jak wróciłam do domu przyczepiła się do mnie fatalna infekcja zatok, z którymi walczę od zawsze. Skoczyła temperatura, ale myślę „biorę antybiotyk- zwalczę to”. I dupa! Dziś prawie zemdlałam, i z każdym dniem jest gorzej. Zmieniam na inny. Nie polecam!!!

    10. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     9.5

     Brak skutków ubocznych

     0.6

     Oplacalnosc

     8.3

     Mam jedno duże ALE do tego leku. Brałam ten specyfik trzy razy w życiu. (wiek 30+) na mocne zapalenie gardła. Dwa razy było ok. Szybko wróciłam do zdrowia i pracy. Natomiast za trzecim razem, po pobraniu całej dawki, znowu, jak poprzednio, szybko wróciłam do formy, ale po dwóch dniach od zakończenia kuracji zesztywniał mi kark, na ciele pojawiła się mocno swędząca wysypka w postaci grudek, przypominających ślady po ukąszeniach komara, natomiast na dłoniach okropnie piekąca, czerwona wysypka. Koszmar! Nie mogłam spać w nocy. Ponieważ sztywność karku ustąpiła w ciągu kilku/kilkunastu godzin, nie poszłam do lekarza. W zamian za to „odpuszczenie” sztywności karku, opuchlizna pojawiła się na twarzy- przez kilka dni przypominałam istotę z Marsa, albo ofiarę męża- damskiego boksera. Wszystkie objawy ustąpiły po tygodniu, może dwóch. Od tamtej pory w ogóle nie mam zamiaru brać antybiotyków, no chyba, że w naprawdę mocno uzasadnionych przypadkach!
     Nie znam się, nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że dawka leku była za duża. Chyba przesadziłam z opisem objawów, a lekarka (przemiła dziewczyna zresztą) nie była jeszcze na tyle doświadczona, jak przypuszczam, żeby przemówić mi do rozsądku. :) Cała sytuacja miała pewnie genezę w moim lęku przed tym, że mogę mieć problemy z otrzymaniem L4 pomimo podłego samopoczucia i okropnego bólu gardła. Niestety natknęłam się kiedyś na lekarza, który uznał, że przepisze mi antybiotyk na weekend, a w poniedziałek jak szczygiełek polecę do roboty.
     Przy okazji apel do lekarzy- nie róbcie Państwo wielkich problemów z dawaniem L4. Żaden kapitalista na tym nie ucierpi, a nie każdy jest hipochondrykiem, albo cwaniaczkiem wyłudzającym co miesiąc zwolnienia lekarskie, bo „nie chce mu się robić” . :) A Bogu ducha winien pacjent może „zejść śmiertelnie” z tego świata tylko dlatego, że przez głupie obawy „podkoloryzuje” co nieco lekarzowi. :) To jak często ktoś bierze L4 można chyba sprawdzić, albo dobrze się przypatrzeć delikwentowi. :)
     Dodam tylko jeszcze, że nie byłam nigdy uczulona na penicylinę, ponieważ jako dziecko, kiedy miałam anginę dostawałam zastrzyki i wszystko było w porządku. Nigdy też nie aplikowałam sobie sama antybiotyku, bo uważam, że to głupota.
     Od tamtej pory nie biorę antybiotyków i mam się bardzo dobrze! Teraz jestem 40+ i wierzę w następnych 40, a może nawet więcej :)))
     Znam też przypadek siostry mojej znajomej (osoby dorosłej), która trafiła do szpitala właśnie po Augmentinie. A nawet słyszałam, że miał być wycofany. W sumie to się nawet temu nie dziwię. ;)
     A tak na marginesie. Po tej „augmentinowej traumie” uwierzyłam na nowo w czosnek. :) Wcale nie śmierdzi, wystarczy dbać o higienę. ;-) Zrobiłam kiedyś eksperyment, powiedziałam koleżance z pracy, że przez tydzień będę jadła czosnek (wcale nie jadłam), a ona cały czas „czuła”. W następnym tygodniu zrobiłam odwrotnie, ale nic już nie mówiłam i jakoś spoko. :) Oczywiście, np. przed wizytą u dentysty, czy fryzjera nie jem, za bliski kontakt. Mimo wszystko są jakieś granice. :)

     1. Opinia użytkownika o Augmentin :

      Jestem zainteresowana reakcją, „opuchlizna, wyglądałam jak istota z marsa”, poprzedzone wysypką, egzemą, sama mam, ale bez żadnych leków samo z siebie, plus objawy jak przy zapaleniu zatok, właśnie na to zastanawiam się, czy nie wziąć augmentin, wydaje mi się, że to jest reakcja bakteryjna, a augmentin u ciebie ją jakoś wywołał, może przytępił ci ogólną odporność i to coś wyszło przy ogólnym wyjałowieniu, mniejszej ilości białych krwinek, czy jak to tam działa.

    11. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Gówno, a nie skuteczny!!! Powinien być wycofany!!! Mój synek 3 letni, po 6 dawkach coraz gorzej się czuje!!! W ogóle to na ulotce napisane jest, że jest na zapalenie ucha, a mojego synka boli całe gardło, ledwo połyka ślinę… to na gardło lekarz przepisał antybiotyk na ucho??? Co to za lekarze!!

    12. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Tragedia, wzięłam dwa razy, czuję się gorzej niż przed. Za tydzień sesja, a ja ledwo otwieram oczy. Długo trzeba czekać na jakieś konkretne zmiany? :(

    13. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Chu… z grzybnią.

    14. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     3.9

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     9.4

     Mam anginę, od dwóch dni biorę nowy lek, nie czuję się po nim w ogóle lepiej, to mój drugi raz, gdy choruję na anginę, przy pierwszej chorobie od razu czułem ulgę zaledwie po 2 dawkach tutaj mam 4 i nic leżę jak kłoda, a za trzy dni mam stawić się w wojsku. Odradzam

    15. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Ja tam się po nim czułem bardzo dobrze, żadnych skutków ubocznych. Nawet skuteczny. Zależy, Ci co się źle czują są po prostu na niego uczuleni, lub nadwrażliwi. Leczyłem nim zapalenie oskrzeli.

    16. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Witam, ja brałam AUGUMENTIN TYDZIEŃ. Po tygodniu brania w nocy zrobiło mi się słabo, omdlenia, dreszcze i zawroty głowy miałam. Czułam się jakbym puchła: ŻYŁY ZACZĘŁY MNIE SZCZYPAĆ, mąż zawiózł mnie na pogotowie, myślałam, że umieram. NA pogotowiu przyjął mnie lekarz dyżurujący wiecie, co zrobił? Kazał mi czekać na neurologa do rana, kiedy mówiłam, że słabo się czuję, że żyły mi szczypią to podał mi zastrzyk uspakajający i tyle. Po dwóch godzinach wypisałam się na własne żądanie i tak w domu czekałam do rana. Rano pojechałam do lekarza rodzinnego, dał skierowanie na oddział i szybko kroplówkę mi jeszcze podał, bo powiedział, że mam uczulenie. Kiedy dojechałam do szpitala ledwo już szłam, nogi miałam wysypane w krostach. I TAK leżałam tam 5 dni. Nie wiem, czemu na pogotowiu mi nie pomogli, chyba, że tylko takie leki maja jak na sen, uspakajające i rozkurczowe. Wtedy myślałam, że do rana nie przeżyję.

    17. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Mi lek Augmentin nie pomogł wcale, skutki uboczne mialam fatalne: bóle stawów, gorączka, wysypka na skórze, nudności, biegunka.Brałam go przy infekcji bakteryjnej stawów.

    18. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Lek Augumentin pomógł mi, gdy po ugryzieniu pająka powstała opuchlizna i stan zapalny na mojej nodze, potem dostałam zakażenia i w konsekwencji powstał ropień – skończyło się zabiegiem chirurgicznym. Mało tego – nabawiłam się potwornej infekcji grzybicznej miejsc intymnych – także na jedno pomógł, a na drugie zaszkodził.

    19. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Mój synek za każdym razem kiedy jest chory ma zapisywany jako pierwszy lek augmentin jednak na niego on działa tylko około 2 tygodni po skończonej kuracji potem jest kolejny mocniejszy zinat i to samo. Leczenie kończy się trzecim antybiotykiem już z innej półki a lekarze w naszej przychodni mówią że tak trzeba już nie jedna receptę wyrzuciłam do kosza więcej tego leku nie wykupię.

    20. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Ten lek towarzyszy mi praktycznie całe życie. Moja lekarka przepisywała mi go przy każdej większej infekcji gardła, na które choruję dość często. Pomimo tego, że przyjmuję lek średnio raz na 2 miesiące, nie odczuwam większych szkód w organizmie, co w przypadku antybiotyku jest dużym plusem. Jest to bardzo dobry lek, choć jego działanie nie zawsze jest odczuwalne na początku. Czasem wręcz może wydawać się, że jest gorzej niż było. Pojawiają się jednak już wyżej wymienione problemy z biegunką, choć i na to jest rada (leki osłonowe). Wielkim plusem jest jego cena, która jest bardzo rozsądna jak na lek tego typu.

    21. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Strasznie zaniedbałem zęby. Dopiero, gdy nie radziłem sobie z bólem a leki przeciwbólowe nie działały trafiłem na fotel dentystyczny, Po tym co powiedział dentysta byłem załamany. Stwierdził, że zrobił mi sie ropień okołozębowy i nie jest w stanie nic zrobić. Musiałem najpierw zwalczyć ropień. Lekarz przepisał mi Augmentin. Brałem go trzy razy na dobę przez 5 dni i jak ręką odjął. Nawet ból zniknął. Moja dentystka dopiero wtedy mogła zacząć działać. Teraz mam już wszystkie zdrowe ząbki i chodzę regularnie na wizyty dentystyczne. Nie życzę nikomu ropienia, ale Augmentin serdecznie polecam. Lukas

    22. Opinia użytkownika o Augmentin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Mi pomógł. Jadłem jak szalony. To była moja samoobrona przed nerwami spowodowanymi przez problemy z dostosowaniem się do nowej szkoły. Wziąłem go, i w ciągu 3 miesięcy schudłem 5 kilo. Cena jest spoko. Polecam.

     1. Opinia użytkownika o Augmentin :

      jesteś moim idolem ;)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.