Asertin


Ciekawy lek, należący teoretycznie do grupy SSRI (skuteczne średnio przy depresji, jednak bardzo bezpiecznych, że, ze względu na mało utrudniające życie skutki uboczne, oraz znaczny margines przyjmowanych dawek), jednak przy większych dawkach Asertin również powoduje zwiększenie ilości dopaminy w przestrzeni międzysynaptycznej. Większe dawki rozumiem tutaj, jako przyjmowanie powyżej 200mg leku dziennie. Ze względu na dodatkowy prodopaminowy profil działania. lek często i skutecznie stosuje się przy nerwicach uogólnionych, na przykład przy GAD i fobii społecznej.
Skutki uboczne są standardowe dl SSRI. Może więc wystąpić senność, w innych przypadkach bezsenność, problemy z dojściem do orgazmu i ogólniej z pobudzenie seksualnym.
Napisz swoją opinię o Asertin


Cena Asertin
Skutki uboczne Asertin
Dawkowanie Asertin
Zamienniki Asertin
Forum Asertin
Najnowsza opinia o Asertin
Zastosowanie i składniki Asertin
Gdzie można kupić Asertin?

Opinie o Asertin (105)

Asertin, ocena średnia

6.6333333333333

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  57/10

   Oplacalnosc

   75/10
    1. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lek bardzo mi pomógł, biorę 50mg, a potem jakoś po miesiacu mam brać 100mg. Jeszcze raz polecam. Warto przeczekac skutki uboczne. Teraz czuję się świetnie!!

    2. Opinia użytkownika o Asertin :

     Witam ! Biorę ASERTIN juz 2 lata i dzięki temu lekowi żyję i to całkiem dobrze. A było źle !!!!!!Cierpiałam na nerwice lękową, na choroby nowotworowe był to koszmar !!!!!! Teraz chce mi się śmiać, bawić i cieszyć się życiem !!!!!Nie bójcie się tego leku, jak jest taka potrzeba to go łykajcie i czekajcie na poprawę !!!!!!Pozdrawiam życzę wytrwałości !!!

    3. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Skutki uboczne tylko przez pierwsze 2 max 3 tyg., typu wyżej wspomniane otępienie i ospałość na przemian z ożywieniem. Po tym czasie wszystko się mi ustabilizowało, można nawet sobie piwko chlapnąć od weekendu, byle nie czystą, bo można szybko oberwać film :DDD Natomiast skuteczność ok, co prawda nie stuprocentowa, przynajmniej jeśli chodzi o nerwice natręctw, ale poprawa bardzo wyraźna. Lek tani i dobry.

    4. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Asertin już rok. Na początku mdłości, zawroty głowy , ogólne otępienie itp. tak jak większość osób MASAKRA. Po upływie jakiegoś miesiąca samopoczucie znacznie się poprawiło.Jak do tej pory nie mam nalotów lęku, natrętnych myśli itp.ale zauważyłam, że przytyłam i nie mogę tego zrzucić mimo odstawienia słodyczy, pieczywa, potraw mącznych. Pomocy czy to możliwe żebym przytyła po asertinie? Pozdrówko i cierpliwości!

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      6

      Oplacalnosc

      10

      Hej, biorę asertin 8 miesięcy i mam podobnie też zaczęłam tyć, w tej chwil 4 kg. Ale dodam, że na początku depresji schudłam 9 kg, a teraz gdy już jest dobrze to znowu waga idzie do góry.

    5. Opinia użytkownika o Asertin :

     Żeby było lepiej najpierw musi być gorzej. Poza tym zaczynając brać jakiś lek, należy wziąć pod uwagę to, czy wcześniej jakieś leki się brało. Jeśli tak to ospałość, drętwienia, uderzenia gorąca, poty itd. są całkowicie normalne, gdyż mieszają się ze sobą różne substancje chemiczne. Biorąc Asertin inne substancje stopniowo zostają wypierane z organizmu. W zależności jak mocno i czym już nasz organizm jest zanieczyszczony, tyle potem czasu potrzeba na to, aby lek zaczął działać, jak należy. A skutki ubocze, hmm? nie widzę. Na początku była biegunka, śmierdzący pot hehe, łaknienie i nadpobudliwość a czasem ospałość. Minęło. Polecam w pierwszych dniach jakieś tabletki osłonowe. Dawka od lekarza to 50 mg, jednak przez dłuższy czas brałem po ?, żeby mój zanieczyszczony organizm nie miał za ciężko. Nie będzie gorzej a tylko lepiej. Po burzy zawsze wychodzi słońce:) Pozdrawiam.

    6. Opinia użytkownika o Asertin :

     Witam może ktoś miał podobne sytuacje i będzie w stanie mi odpowiedzieć. Jeśli zażywa Asertin na co dzień a chciałabym napić się alkoholu to mogę nie wziąć go w ten dzień czy tak nie można?

    7. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Po zjedzeniu dawki półtora tabletki nie mogłem jeść, ani pić, chciało mi się tylko spać :( . Zamiast poczuć się lepiej, to było każdego dnia gorzej, ale to może tylko na mnie to działa.

    8. Opinia użytkownika o Asertin :

     Wzięłam Asertin 50 dwa dni, bałam się przyjąć następną dawkę. Dostałam takich zawrotów głowy, że nie mogłam się podnieść, kiedy wstawałam czułam ucisk z góry na głowę i robiło mi się ciemno w oczach, jak przy omdleniu, drgawki wewnętrzne i trudności w przełykaniu. Chciałabym, żebym mogła brać ten lek i żeby pomógł mi radośniej patrzeć na życie, ale boję się dalszych skutków ubocznych. Lekarz co prawda powiedział, żeby nie brać do siebie aż tak tego, co pisze w ulotce, ale dobrze się mówi, a co innego przeżyć samemu.

    9. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     przez pierwszych kilka dni chciało mi się bardzo spać, ale to normalne. bardzo mi pomógł ten lek mimo, że brałam go bardzo krótko, bo teraz dostałam nowy-zoloft, zobaczymy jak będzie działał. Jednak asertin jest godny polecenia i bardzo tani na dodatek:)

    10. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Ja mam objawy zawału, kłucie w klatce drętwienie i pieczenie, ból klatki nadbrzusza drętwieje mi cała lewa ręka, zimne poty lęk niepokój ból pleców pod łopatką, badania echo serca, rtg klatki, ekg, krew wyszły dobrze, wykluczyli zawał i choroby serca i boli mnie żuchwa, co to może być?

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Lęki, organizm wariuje, takie czasami są początki, nie bój się, spróbuj głęboko, powoli oddychać, możesz wziąć validol(ziołowy, bez recepty), trochę ukoi.

    11. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Biorę Asertin 50mg, ale pół tabletki już 3 miesiące. Czuje się lepiej, dużo chce mi sie jeść, czasami ma sie dola, ale samemu trzeba dawać radę, lek za nas wszystkiego nie zrobi. Jestem jeszcze nerwowy, ale to zależy od pogody.

    12. Opinia użytkownika o Asertin :

     Biorę lek już długo i bardzo przytyłam, mam duży apetyt, szczególnie na słodycze.

    13. Opinia użytkownika o Asertin :

     Biorę asertin 50 od 4 dni i mam straszne mdłości do tego dochodzi ciągła biegunka, po jedzeniu mdłości się nasilają i trwają przez cały dzień..w nocy tylko mnie nie mdli jak śpie , czy ktoś może wie jak długo będzie mnie tak mdliło ? i czy lek w ogóle może zadziałać bo jak na razie nie czuje po nim żadnej różnicy …

    14. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Cześć,
     Zacząłem terapię około 1,5 miesiąca temu. Wszystko zaczęło się od matki, która całe życie wychowywała mnie w przeświadczeniu, „co by było gdyby…” – Stąd też lęki, myśli natrętne. Nasiliło się w pracy. Ciągły strach, niechęć i ogólne rozdrażnienie powodowały, że powoli nie umiałem sobie z tym radzić. Zdecydowałem się na psychiatrę. Dostałem na początek Asertin 50. Super, żadnych skutków ubocznych. Zauważałem drobne zmiany (bardziej w zachowaniu) po około 3 tygodniach. Po miesiącu lekarz podjął decyzję, że należy zwiększyć dawkę. Stopniowo przez pierwsze 4 dni 75 a następnie już Asertin 100. Tutaj miałem lekkie kłucie w klatce piersiowej i ciągły stan lęku nieokreślonego pochodzenia. Tylko 1 dzień. Kolejne dni to ulga i spokój, oczywiście nie w takiej formie, jaką oczekuje do tego potrzeba jeszcze trochę czasu. Szukam nowej pracy i staram się żyć inaczej. Zmiana stylu pomaga, leki są supportem.

    15. Opinia użytkownika o Asertin :

     za duzo dzialan niepozadanych zamiast leczyc to gorzej bedzie

    16. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Lek ten pomógł mi bardzo! Miałam ciężką depresję z towarzyszącymi jej ogromnymi lękami. Działanie leku poczułam po 3 tygodniach. Obecnie biorę 2 miesiące i jest super. Skutki uboczne to wewnętrzne drgawki odczuwalne szczególnie rano i nadmierna potliwość. Zauważyłam też mniejsze zapotrzebowanie na sen, bo kiedyś lubiłam długo pospać a teraz wstaję z „kurami” i czuję się wyspana. Rada dla rozpoczynających terapię: CIERPLIWOŚC! Lek pomoże na pewno tylko trzeba poczekać!

    17. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie lek bardzo dobry. Wpadłem w depresje po rozstaniu. Zacząłem brać, kiedy uświadomiłem sobie, że jest ze mną naprawdę źle. Stosuję się do zaleceń lekarza, dwie tabl. dziennie. Jest dobrze. Czuję się super!

    18. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Nie wiem chyba nie potrzebnie zaczęłam brać leki to mój pierwszy lek póki nie działał to było dobrze a po dwóch tygodniach zaczęły się lęki i bezsenność może to za duża dawka biorę 50 mg rano. Wygrywałam z choroba dzięki psychoterapii było mi ciężko, ale boje się, ze zaczynając lekoterapię weszłam na niebezpieczna drogę.

    19. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę od ponad 3 tygodni pół tabletki na noc, nie było żadnych skutków ubocznych. Co do skuteczności – ciężko powiedzieć, nie zauważyłem żadnej wyraźnej poprawy, nie wiem czy jest to spowodowane tym, że zdarzyło mi się kilka razy wypić % lub zapalić zioło podczas brania leku, czy dlatego, że dawka jest za mała.

    20. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Asertin już od 3 mies. na początku mi pomagał, ale od kilku tygodni w ogóle sobie nie radzę ciężko jest i z dnia na dzień mój lęk bardziej mi dokucza.

    21. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Mało skutków ubocznych. Asertin to dobry lek.

    22. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Lek jest ok, bierzcie go zgodnie z zaleceniami lekarza. I polecam brać go na noc, bo na pewno nastąpi po nim senność.

    23. Opinia użytkownika o Asertin :

     biorę ponownie po rocznej przerwie działa na mnie bardzo dobrze

    24. Opinia użytkownika o Asertin :

     Witam !
     Man nerwicę z napadami lękowymi.
     Brałam arketis, ale nie niwelował całkowicie lęków. Lekarz zmienił mi na asertin i po tygodniu dostałam koszmarnego ataku lękowego. Ma może ktoś podobne doświadczenia. Proszę o opinie osoby z napadami leku .
     piszcie proszę , nie wiem co robić…
     acia

    25. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     to dobry lek mi pomagał

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.