Asentra


Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Napisz swoją opinię o Asentra


Cena Asentra
Skutki uboczne Asentra
Dawkowanie Asentra
Zamienniki Asentra
Najnowsza opinia o Asentra
Zastosowanie i składniki Asentra
Gdzie można kupić Asentra?

Opinie o Asentra (87)

Asentra, ocena średnia

6.2

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  52/10

   Oplacalnosc

   67/10
    1. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     9.1

     Asentrę biorę od ponad dwóch lat. Aktualnie stopniowo schodzę z dawki i jeszcze w tym miesiącu zamierzam zrezygnować z leku. Zasadniczo bardzo polecam. Nie przypominam sobie, żebym miała jakieś skutki uboczne na początku stosowania. Starałam się nie wczuwać i opłacało się, bo wróciłam do żywych ;-) Jedynym problemem jest to, że od początku leczenia przytyłam ponad 20 kg!!! Na pewno to nie tylko kwestia leków, ale nie sądzę żeby były bez winy…

    2. Opinia użytkownika o Asentra :

     Zdiagnozowano u mnie nerwicę depresyjną. Lek biorę od początku stycznia 2017 roku. Pomógł po 3 tygodniach (1 tydzień-pół tabletki, potem cała, teraz półtorej). Jako lek wspomagający biorę propranolol. Skutki uboczne-początkowo zwiększony lęk, pocenie się, chęć ciągłego chodzenia, mdłości. Teraz pozostało tylko pocenie się (!) i nerwowe poruszanie stopami. Ogólnie na plus. Zniosę wszystko żeby tylko wrócił spokój:)

    3. Opinia użytkownika o Asentra :

     Witam, biorę tydzień tabletki asentra po pół tabletki, bo tak mam przepisane, a po 10 dniach po 1 tab. 50. Czuję się ohydnie, głowa mi pęka, brzuch mnie boli, suchość w gardle no i noce nie przespane, nie wiem, czy każdy tak ma, czy odrzucić ten lek?

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Ja biorę 8 dzień i jest gorzej niż przed, biorę też pół tabletki po dwóch tygodniach jedna, ale nie wiem, czy nie przerwać.

     2. Opinia użytkownika o Asentra :

      Nie radzę samej decydować o odstawieniu leku. Koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem leczącym. Powiedzieć o objawach i prosić o zmianę leku. Na mnie początkowo lek nie działał. Teraz jest OK.

    4. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     10

     Jestem po całkowitym leczeniu asentrą już kilka lat- dokładnie 6, zajęło mi to pół roku przez pierwsze 2 tyg. Czułam się gorzej niż przed leczeniem, ale chwile później każdy dzień był dla mnie duuuużo lepszy. Bałam się co będzie po odstawieniu leku, ale było ok, no ale cóż depresja lubi powracać, wtedy miałam straszne stany lękowe, teraz nie jest na tyle silna, ale wolałam się udać do lekarza. Obecnie biorę 5 dzień i czuje się źle, ale z doświadczenia wiem już, że to tak działa i zobaczę co będzie później.

    5. Opinia użytkownika o Asentra :

     Witam, po jakim czasie leki tego typu, jak asentra zaczynają działać?

    6. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     7.5

     Brak skutków ubocznych

     7.5

     Oplacalnosc

     10

     Witam, biorę asentrę od 6 miesięcy i powiem krótko, moje życie zmieniło się na dobre. Nie był to cud zrobiony cudownym zaklęciem, ale powoli systematycznie. Dziś znowu chce mi się żyć, pracować, spotykać się z przyjaciółmi. Jedyne co wyszło mi na dobre, to odstawiłem całkowicie alkohol, a przy okazji rzuciłem palenie, po 25 latach.

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Witaj Wolf,
      A jak z Twoimi męskimi sprawami po tym leku. Mój partner zażywa od 2 tyg i mamy z tym nie mały problem. Nie wiem, czy to z czasem mija w trakcie kuracji, czy trzeba czekać do końca… Pozdrawiam.

    7. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     9.9

     Oplacalnosc

     9.9

     Ja biorę już prawie rok i już po tygodniu pomogło, a biorę tylko jedną dziennie 50 mg. Lekarka sama się zdziwiła, jak zobaczyła mnie w tak świetnym stanie. Skutków ubocznych nie miałem. Życie znowu jest piękne. Za dwa miesiące mam powoli odstawić, ale szczerze powiem, że nawet nie chcę, bo dawno się tak dobrze nie czułem, a nie wiem, jak to będzie po odstawieniu. To nie jest jak narkotyk, tylko po prostu jesteś bardziej optymistą. Przez pierwsze 4 miesiące nie piłem alkoholu, bo nie jest zalecane, bo alkohol jest depresjogenny, ale przeczytałem opinie, że ktoś pił i nic się nie działo. Więc spróbowałem i faktycznie nic. Teraz na imprezach bawię się jak dawniej. Reasumując mnie pomogło w 100% wiec polecam. Nie męczcie się z depresją (ja 7 lat), nie opłaca się. Pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Dzień dobry,
      Mam przepisany ten lek na depresje, ale powiem szczerze, że miałam wielką nadzieję, że dam sobie radę bez leków. Codziennie wieczorem piję dwie trzy- nie więcej, lampki wina (mocnych alkoholi nie piję, piwa też). Czy mogę zacząć przyjmować asantrę, bez odbierania sobie przyjemności wieczornej lampki wina? Dodam jeszcze, że piję wino rozcieńczone wodą gazowaną- tak mi smakuje.
      Pozdrawiam.

    8. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     7

     Brak skutków ubocznych

     6.6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ASENTĘ od 2 miesięcy. Mam 31 lat, napady paniki, problemy ze snem i depresję.
     Pierwszy miesiąc- 1 tabletka, lekka suchość w ustach, zanik apetytu i pragnienia, 1 atak paniki, problemy ze snem.
     Drugi miesiąc 1,5 tabletki- zanik apetytu i pragnienia, spadek wagi, biegunka, lekka poprawa jakości snu.
     Po dwóch tygodniach zwiększenie dawki do 2 tabletek- bezsenność.
     Ogólne samopoczucie dobre, pomijając niewyspanie.

    9. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     10

     Biorę 2 miesiąc. Mam nerwice z AP głownie na tle swojego stanu zdrowia, ale też uogólnione leki (sklep, samolot, winda, podróże, wyjazdy, delegacje, spotkania ze znajomymi ). Świadomość nerwicy lekowej mam od roku. Psychoterapia 3 miesiące. Jestem facetem -po 40. Na początku (1 tydzień)mnóstwo skutków ubocznych ok 25% wymienionych w ulotce. Z czego najgorzej znosiłem – okropne bóle głowy (w środku, potylica), fale gorąca i skoki ciśnienia, bóle brzucha (skręcanie jak przy biegunce ale bez niej) Ale z drugiej strony to mogły być też objawy nasilających się ataków paniki po przeczytaniu ulotki i przy nadmiernym wsłuchiwaniu się w odgłosy ciała :) Tak naprawdę zaczął pozytywnie działać na moją psychę po ok 10 dniach. Więc tak naprawdę książkowy efekt placebo – nie leczenia. Od tamtego okresu częste bóle głowy w środku i potylica ale do wytrzymania bez prochów. Często jakby otępienie (ale też tak miałem przy lękach przed ASENTRĄ) W drugim miesiącu zacząłem czuć doznania wcześniej dla mnie obce lub zapomniane. Napady euforii, ekscytacji, jakby zdenerwowania ale takiego pozytywnego. Napady AP mam teraz max 1 na 2 tygodnie i dużo słabsze. Wcześniej było znacznie gorzej. Ustabilizowało mi się ciśnienie na poziomie 115/75. Przy AP normą było powyżej 150/90. Jest pozytywnie choć tak naprawdę nie wiem czy to lek czy niestety wiara w lek. A i nie byłbym facetem jakbym o tym nie napisał. przez ponad miesiąc problemy z erekcją i zero zainteresowania płcią piękna. Teraz w ostatnim tygodniu 2 paczki mogę na okrągło :)

    10. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     9.2

     Brak skutków ubocznych

     4.6

     Oplacalnosc

     9

     Biorę tydzień, lęk zniknął i mam ochotę do życia. Generalnie polecam ten lek.

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Sorry. efekt placebo za szybko na SSRI

    11. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     9

     Biorę 50 mg i czuję po tygodniu dzialanie, wczesniej ino bym spał a teraz zaczynam mieć nastrój i energię, jestem spokojny bez żadnego lęku i niepokoju. Miałem skutki uboczne, lecz przeszły po 4 dniach, ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego leku.

    12. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     1.4

     Oplacalnosc

     5.3

     Brałam asentrę najpierw w dawce 50 mg na dobę, efekt żaden.Następnie 2×50 mg rano i wieczorem lekka poprawa, ale efekt nie był zadowalający. Jesień zaczęła potęgowac moje stany depresyjne i brałam już 200 mg na dobę. Dawka ta okazała się zbyt wysoka dla mojego serducha i musiałam przerwac stosowanie leku. Właściwie nie czułam się rewelacyjnie a przy 200 mg mój stan się pogorszył. Jestem w trakcie zmiany leku na inny.

    13. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     2.9

     Oplacalnosc

     2

     biore tydzień ten lek nie ma zadne poprawy;(((A skutki uboczne sa strasznę żoładek boli mocno i do tego jakies dziwne boleści pleców, jestem nerwowa i ciagle chce mi sie płakać ;(((Co robić????

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Skutecznosc

      3

      Brak skutków ubocznych

      4.2

      Oplacalnosc

      2.2

      Asentre dostałam od neurologa, żeby się uspokoić, wyluzować, nie stresować wszystkim, ogólnie na poprawę nastroju. Po miesiącu stosowania poprawy jeszcze nie widzę, ale skutki uboczne są dokuczliwe. Najgorsze są koszmarne bóle pleców!! Kto jeszcze tak miał?

    14. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     0.5

     Brak skutków ubocznych

     0.3

     Biorę ten lek około 2 tygodni nie widzę jeszcze zmian …. może ktoś podpowie coś bardziej skutecznego …

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Skutecznosc

      5

      Brak skutków ubocznych

      1.1

      Oplacalnosc

      3.3

      W jakiej dawce bierzesz? 2 tygodnie to jeszcze za mało, trzeba być cierpliwy.

     2. Opinia użytkownika o Asentra :

      Skutecznosc

      6.5

      Brak skutków ubocznych

      7.3

      Oplacalnosc

      5.2

      Ten lek działa dopiero po 2 a nawet 3 miesiącach

    15. Opinia użytkownika o Asentra :

     Chcę kupić ten lek, nie wiem jednak gdzie, proszę o pomoc.

    16. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Biorę asentrę już prawie 3 miesiące i ciężko jest mi powiedzieć, czy to ona rzeczywiście mi pomogła. Miałam potworne załamanie nerwowe, w ciężkim stanie trafiłam do lekarza, który zapisał mi Asentrę na dzień i Olzapin na noc. Pierwszy tydzień z Asentrą był potwornym koszmarem. Po wzięciu tabletki czułam się jak po amfetaminie, biegałam po domu i sprzątałam jak oszalała, depresja i paranoje sięgały apogeum. Stany poprawy miałam dosłownie na 5-10 minut a potem horror. Olzapin powodował wyciszenie i pomagał zasnąć, ale następnego dnia czułam się ospała. Asentra przestała mnie popbudzać dopiero po około tygodniu, zaczęłam wracać do normy, bagatelizowałam problemy i zaczęłam pozytywnie myśleć. Tylko w momentach kryzysu brałam Afobam i myślę, że to głównie on spowodował stanięcie na nogi. Odkąd biorę Asentrę, codziennie pocę się w nocy, jakbym miała gorączkę, budzę się wielokrotnie w ciągu nocy cała mokra, praktycznie nie miewam snów. Jestem ciągle nieprzytomna przez przerywany sen, problemy z zasypianiem również wracają. Przytyłam również 3 kg, co mi się nie udało przez całe życie.

    17. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Asentrę przez 1.5 m-ca. Początkowo, przez 2 tygodnie miałam lekkie wrażenie odrealnienia, ale generalnie odczuwałam spokój. Po okresie 2 tygodni lek ujawnił swoje dobroczynne działanie w pełnej krasie. Jestem pobudzona i zaangażowana w codzienne życie, przestałam się o wszystko obwiniać, zmieniło się na plus spojrzenie na innych ludzi i już nie boję się z nimi rozmawiać… Może nie była to jakaś spektakularna przemiana dzięki tej „magicznej” tabletce, ale mam wrażenie, że pomogła mi ściągnąć z umysłu jakąś kurtynę, która zasłaniała mi zdrowe spojrzenie na świat :) myślę jaśniej, czuję się lepiej… Polecam.

    18. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Asentrę zaczęłam brać w połowie lutego, czyli dwa miesiące temu. Zdecydowałam się na nią po ciężkim w skutkach wypadku brata i po kilku wizytach u psychologa (borykałam się z ogromnym smutkiem i stanami lękowymi). Pierwszych ok. 10 dni wspominam kiepsko, dokuczały mi skutki uboczne: bezsenność, nieustające mdłości, suchość w ustach, nastrój bez zmian – wciąż depresyjny. Na szczęście po upływie tego czasu, jak ręką odjął. Uwierzyłam, że damy sobie radę, wrócił mój dobry nastrój i optymistyczne nastawienie, nabrałam ochoty, by znowu spotykać się ze znajomymi, czy wyjść na zakupy. Byłam (jestem) w stanie skupić się na czymś innym, niż rodzinne nieszczęście. Wkrótce idę na konsultację do psychiatry z zamiarem stopniowego odstawienia leku.

    19. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek od 6 miesięcy, cierpię na depresje lekowa i nerwice.
     Lek zaczął działać już po 1 tygodniu, zaczęłam przez miesiąc, brałam pół tabletki później, już całą, bardzo mi ten lek pomógł.
     Jeszcze momentami mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć, ale to jest przejściowe. Bez tego leku nie dałabym sobie rady.
     Skutków ubocznych było mało, czułam częste zmęczenie i suchość w gardle, ale to tylko na początku stosowania leku. Mam 14 lat.
     Polecam Asentra

    20. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę trzeci miesiąc, 1 tabletka dziennie (choć często zapominam, niestety). Po ok 2 tyg zauważyłam efekty-poprawę nastroju, stłumienie natrętnych myśli, lepsze spojrzenie na świat. Z czasem coraz mniej odczuwam działanie leku i nastrój coraz bardziej wracam do stanu przed rozpoczęciem przyjmowania leku. Zaznaczam, że wpływ na to może mieć fakt, ze tabletki pomagają mi wyjść z depresji spowodowanej anoreksja, a od jakiegoś czasu znów jem mało (co jest drażniące dla organizmu). Bardzo dużym plusem jest fakt, ze ustąpily notoryczne i bardzo silne skurcze nóg i łatwiej mi sie uczyć.

    21. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę miesiąc jest trochę lepiej, raz w tygodniu jakiś tam ból głowy, lęki są, ale nie tak duże. Wolę brać i czekać niż się męczyć 7 lat.

    22. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam, brałem Asentre 50mg przez ponad 2 lata (na początku 1,5 tabl), później już tylko 1 tabl. Jeśli chodzi o lęki, to faktycznie na początku po paru tygodniach widać było, że działa i zmniejszyły się lęki oraz depresja, natomiast im dłużej się bierze tym bardziej się czuje ospałym zmęczonym, praktycznie cały czas, dlatego trzeba się położyć zamknąć oczy i chwile leżeć, potem jest lepiej, ale nie zawsze można. Dlatego, kto brał tak długo to wie, że samopoczucie jest gorsze i ta senność, że w końcu się przestaje brać, a choroba niestety od razu wróciła. Pozdrawiam

    23. Opinia użytkownika o Asentra :

     Brałam lek asentrę przez 11 dni i przez pierwsze 3 dni po 1/2 tabletaki, ale już na trzeci dzień czułam się fatalnie, brak apetytu, utrata wagi, a co najgorsze to okropne pieczenie skóry nóg, rąk, barku, a nawet twarzy. Nie biorę już około 2 tygodni, ale to okropne pieczenie pozostało i nie wiem, ile to jeszcze potrwa a ogóle, to jestem w gorszym stanie psychicznym teraz niż przed rozpoczęciem brania tych tabletek. Skuteczność dla mnie to „1”, skutki uboczne również „1”. Pozdrawiam czytających i doradzam, aby wcześniej dokładnie zapoznać się ze skutkami rozpoczęcia brania tego leku.

    24. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     biore 3 miesiace 1 tabl. wieczorem i mysle o zmianie leku ,mam bóle głowy Wiesia K

    25. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lek Asentra biorę od prawie 2 lat (wiem, że to długo). Zaczęło się od silnego załamania nerwowego, stwierdzono u mnie depresję, lęki napadowe i nerwicę. Na samym początku brałam 2 tabletki rano i wieczorem (dodatkowo też jeden inny lek – łącznie 8 tabletek dziennie, mój stan był fatalny). Potem stopniowo zaczęłam zmniejszać dawkę, chociaż z Asentrą nadal tkwię. Byłam również na Lamitrinie.
     Obecnie jestem na jednej tabletce Asentry dziennie. Asentra naprawdę pomogła na początku. Zostałam ustabilizowana i depresja oraz nerwica zdawały się przejść.
     Teraz niestety łapią mnie duże ataki paniczne przed wyjściem gdziekolwiek, wręcz agorafobia. Mam wrażenie, że z Asentry jeszcze przez jakiś czas nie zrezygnuję, bo pomaga i jest dobrym lekiem na te stany, chociaż czasem potrzebuje wsparcia leków „na wypadek” (w moim przypadku Cloranxen lub Propranolol).

     Objawy uboczne miałam jedynie przez pierwszy tydzień brania Asentry – były to suchość w jamie ustnej i lekkie zawroty głowy, ale minęły prędko.

     Gdy zaczęłam brać ten lek, będąc w naprawdę kiepskim stanie, zaczął zdawać się działać po około półtora tygodnia.

     Ogólnie – polecam.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.