Antydepresanty bez recepty

Antydepresanty bez recepty

Nie przy wszystkich lekach antydepresyjnych konieczna jest recepta. O dziwo substancje, które zakupić możemy w aptece, lub w Internecie wcale nie muszą być mniej efektywne od tych standardowych leków. Zdecydowanie jednak wiedza na ich temat nie jest szeroka. Niektóre ze środków o właściwościach antydepresyjnych, które z łatwością można kupić przez Internet zawierają substancje, będące składnikami rzeczywistych leków (do zakupu tych leków konieczna jest już jednak recepta).

  • Dziurawiec – najpopularniejszymi środkami o właściwościach przeciwdepresyjnych, są te opierające swój skład na dziurawcu. Dziurawiec ma co najmniej dwa składniki mogące poprawiać nastrój chorego. Są to hyperforin i hiperycyna. Więcej na temat dziurawca znajduje się w tym artykule: Dziurawiec (SJW). Dodam tylko ze preparaty na bazie dziurawca są bardzo łatwo dostępne w aptekach. Najpopularniejszym na pewno jest Deprim, ale jest też kilka innych podobnych produktów, między innymi Depresplant, czy Hyperosedat.
  • 5-htp – wiele mówi się także o 5-htp. Jest to prekursor serotoniny, a więc neuroprzekaźnika, którego niedobór łączony jest z depresją. Użytkownicy 5-htp często chwalą środek za to, że działa on szybciej niż standardowe antydepresanty. Odczucia po spożyciu 5-htp to zazwyczaj uczucie relaksu, a także poprawa nastroju. Nierzadka jest także większa senność. 5-htp nie powinno być używane razem z niektórymi lekami wpływającymi na układ serotoniny, aby zmniejszyć niebezpieczeństwo wystąpienia syndromu serotoninowego.
  • L-DOPA to prekursor dopaminy. O ile czysty środek L-DOPA dostępny jest na receptę, to już bez recepty kupić można ekstrakt z rośliny Mucuna Pruriens, który również zawiera L-DOPę Jedna z teorii występowania depresji, łączy chorobę z niedoborem dopaminy. Za słusznością tej tezy przemawia fakt, że środki, które podwyższają poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeniach międzysynaptycznych, prawie zawsze prezentują natychmiastowe i silne działanie antydepresyjne. W małych ilościach alkohol powoduje zwiększenie wyrzutu dopaminy. Znacznie silniej niż alkohol działa np. amfetamina.

Opinie, dawkowanie i skutki uboczne leków

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij