Amotaks


Amotaks to jedna z rynkowych nazw zwyczajnej amoksycyliny znajdującej się w takich preparatach, jak bardziej popularny duomox, czy augmentin( w tym przypadku występuje łącznie z kwasem klawunalowym). To często stosowany antybiotyk, którego główne zastosowanie to leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych. Przy zapaleniu oskrzeli, lub zapaleniu płuc jest bardzo duża szansa, że lekarz zdecyduje się na włączenie tego antybiotyku. Nie jest to, jednak lek pierwszej linii przy częstych chorobach takich jak zapalenie gardła.
Amotaks może wywołać pewne skutki uboczne. Prawie zawsze dotyczą one przewodu pokarmowego. Ból brzucha, nudności prowadzące do wymiotów mogą się pojawić przy stosowaniu leku. Aby wielce zmniejszyć szansę kandydozy warto dołączyć do terapii preparat przeciwgrzybiczny, taki jak, np. nystatyna.
Napisz swoją opinię o Amotaks


Cena Amotaks
Skutki uboczne Amotaks
Dawkowanie Amotaks
Zamienniki Amotaks
Forum Amotaks
Najnowsza opinia o Amotaks
Zastosowanie i składniki Amotaks
Gdzie można kupić Amotaks?

Opinie o Amotaks (63)

Amotaks, ocena średnia

5.1666666666667

Skutecznosc

50/10

  Brak skutków ubocznych

  49/10

   Oplacalnosc

   56/10
    1. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     9.9

     Oplacalnosc

     10

     Dziecko dostało ten lek na anginę. Po dwóch dniach gardło przestało boleć, gorączka minęla. Dziecko chętnie lek pije rozpuszczony w niewielkiej ilości wody. Zero bólu brzucha, wysypki i biegunki. U nas się sprawdził.

    2. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Mój 9 letni syn od 3 dni jest na Amotaksie, dziś rano miał biegunkę, a przed chwilą wymioty, temperatura utrzymuje się stale, bez Nurofenu byłaby masakra. Wysypki jedynie nie zaobserwowałam, ale jeśli do jutra pojawią się wymioty lub biegunka i temperatura to idę zmienić go na co innego (zwłaszcza po przeczytaniu opinii osób które go stosowały).

    3. Opinia użytkownika o Amotaks :

     NIGDY NIE BIERZCIE TEGO ŚWIŃSTWA! Poszłam do lekarza ze strasznym bólem gardła, przepisał mi własnie amotaks, po 5 dniach stosowania, nie było poprawy z gardłem, wręcz przeciwnie miałam wrażenie, że jest bardziej podrażnione. Po skończeniu antybiotyku, dzień po, dostałam strasznej wysypki, od stóp do głów, wielka pokrzywka swędząca przypominająca odrę. Ponownie się udałam do lekarza, przepisał mi maść i tabletki, nie widzę różnicy, buzia spuchła mi jeszcze mocniej, jestem 19 letnią dziewczyną i mam studia, ciężko ukrywać się tyle dni przed światem, ale jeszcze gorzej wyjść z z wyglądem trędowatej, Ostrzegam wszystkich. Jutro jadę do szpitala…

    4. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     1

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     3.3

     Niezwykle tani! Byłem niesamowicie szczęśliwy po wyjściu z apteki, 6 zł za antybiotyk? Bajka. 0 skutków ubocznych, też super. Szkoda tylko, że po piątej dawce czuję, że kaszel jest tylko gorszy i przez niego bolą mnie też krtań i gardło. Sumując – koszmar. Na co mi brak skutków ubocznych i cena, jeśli nie działa? Stąd niska ocena opłacalności.

    5. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.1

     Oplacalnosc

     9.8

     Jak pediatra na dyżurze (co ważne, bo nie znałam lekarza i nie wzbudził mojego zaufania) zapisała Amotaks mojemu 14sto miesięcznemu synkowi, od razu zaczęłam szukać w necie opinii. Oczywiście trafiłam na tę stronę i mało zawału nie dostałam! Byłam gotowa zrezygnować z wykupienia recepty i poszukania innego dyżuru. Zanim to zrobiłam postanowiła pogadać z farmaceutką i muszę przyznać, że przekonała mnie do zakupu. I całe szczęście! Synek miał zapalenie ucha. Już po czterech dawkach przestał płakać z powodu bólu ucha, katar znacznie się zmniejszył, a synek znowu zrobił się pogodny. Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, zapłaciłam 4 zł i choroba ustaliła. Dodam, że mały dostawał dwa razy dziennie po 10 kropli probiotyku w odstępie dwóch godzin od antybiotyku. Ja jestem zadowolona i cieszę się, że nie zasugerował się opiniami. Trzy dni później pediatra dziecka w rejonie potwierdziła sposób leczenia…

    6. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     0.1

     Niestety po zażyciu 2 dawek dostałam krwotoku z nosa, najgorszy jaki w życiu miałam, leciało ciurkiem i biegunki. Od razu odstawiłam ten lek. Nigdy więcej!

    7. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     1.9

     Brak skutków ubocznych

     6.1

     Oplacalnosc

     5.4

     Lek na anginę, początkowo działał, po skończeniu kuracji angina wróciła podwojoną siłą po 2 dniach. Nie polecam…

    8. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     0.2

     Opuchlizna i po leczeniu kanałowym w stanie zapalnym ustąpił dopiero po trzech dniach, ale chyba infekcja przerzuciła się się na ucho, mam wrażenie, że mam też opuchnięta szyję. Z przeszłości pamiętam antybiotyki, które działały po dwóch dawkach, u mnie to siódma tabletka … masakra. Po leku nie polecam jeździć samochodem, zaraz po pierwszym zażyciu mało nie zasnąłem w samochodzie, poza tym świąd skóry na twarzy i uszach.

    9. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Zapalenie zatok.

     Biorę lek 5 dzień. Zatoki dalej zawalone. Trochę lepiej, bo bóle ustąpiły, ale nie wiem, czy to zasługa antybiotyku, czy nagrzewania lampą i irygacji zatok jaką robię. Kiedyś na tę samą przypadłość brałem Doxycylinę- podobno najgorszy antybiotyk jaki był w PRLu i teraz pozostał dostępny. On pomagał w 12 godzin, po 24 byłem już w pracy na nogach, bez żadnych skutków ubocznych. Nie wiem, na jakiej grupie pacjentów oni określają, po badaniach klinicznych, czy coś jest dobre, czy złe, ale mam wrażenie, że podobnie jak paracetamol, czyli badany w wioskach w Afryce.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.