Afobam


Afobam to odpowiednik uspakajającego leku Xanax. Pomóc może przy nerwicach, w okresie bardzo silnego stresu, oraz w napadach paniki. Jest lekiem o bardzo wysokiej skuteczności i pacjenci zazwyczaj zadowoleni są z jego efektywności. Niestety jest też lekiem problematycznym ze względu na dwa ryzyka, które jego stosowanie niesie. Po pierwsze z części badań naukowych wynika, że jego stosowanie, w zwykłych niepodwyższonych dawkach może długotrwale pogorszyć funkcjonowanie pewnych rejonów mózgu. Inną kwestią jest szansa pojawienia się uzależnienia od leku. Ten problem dotyczy jednak głównie osób używających Afobamu w wyższych niż standardowe dawkach (powyżej 2mg dziennie). W związku z powyższym lek przepisywany jest przez lekarzy niechętnie na dłuższe niż miesiąc okresy.

Afobam z reguły nie przyczynia się do powstrania poważnych skutków ubocznych. Jeśli nie występuje u nas alergia na alprazolam, ani nie łączymy leku z alkoholem możemy czuć się bezpieczni. Oczywiście w wyjatkowych okolicznościach okazać się może że my leku nie tolerujemy i np powoduje u nas halucynacje, wzmacnia lęki, czy pogarsza silnie nastrój. Może wydać się dziwne że lek potrafi spowodować trudności w zasypianiu (szczegulnie u starszych osób)

Napisz swoją opinię o Afobam


Cena Afobam
Skutki uboczne Afobam
Dawkowanie Afobam
Ulotka Afobam
Zamienniki Afobam
Forum Afobam
Najnowsza opinia o Afobam
Zastosowanie i składniki Afobam
Gdzie można kupić Afobam?

Opinie o Afobam (135)

Afobam, ocena średnia

7.1666666666667

Skutecznosc

85/10

  Brak skutków ubocznych

  57/10

   Oplacalnosc

   73/10
    1. Opinia użytkownika o Afobam :

     Ja biorę afobam od kilku lat, co dzień do tej pory mi pomagał, ostatnio niestety nie, mam silne ataki lęku nie mogę ustać na nogach w głowie szum i zawroty ,myślę ze uzależniłam się od niego i czasem biorę po trzy na raz czuję się jak robot i mam myśli samobójcze ????

    2. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     mam nadzieje ze wreszcie dzieki niemu zdam prawko

     1. Opinia użytkownika o Afobam :

      Przerażasz mnie. Jak można zdawać prawo jazdy będąc NAĆPANYM??! Później też będziesz jeździć na haju, bo prowadzenie auta w ruchu dla świeżaka jest stresujące? Żenada.

    3. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Lek jest dość skuteczny. Niestety większe dawki, przy dłuższym okresie brania, mogą powodować sensacje żołądkowo-jelitowe. Tak właśnie było u mnie. Cena tez nie jest niska.

    4. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Moja opinie wyrażę krótko: „Nie ma mnie tu, żeby nie mogło mnie być na miejscu”

    5. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Widzę, że niektórzy piszą, że lek nie leczy choroby, tylko tłumi emocje.. Mnie wyleczył skutecznie z dentofobii, na początku brałam 2 tabletki przed wizytą, po raz schodziłam coraz niżej, teraz już nie muszę brać żadnej. Teraz siadam na fotelu bez żadnego problemu, nie wpadam w histerię i nie mdleję, co miało miejsce przed „kuracją”.

    6. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Ja mam kilka fobii, które utrudniają mi funkcjonowanie w pewnych sytuacjach. Jestem raczej osobą zaradną życiowo, ale czasem wiedza i doświadczenie są kompletnie tłumione przez ataki paniki. Alprazolam biorę doraźnie przed stresującym i ważnym wydarzeniem, pozwala mi on wykazać się w 100%, stłumić panikę i lęk i przede wszystkim nie zemdleć.

    7. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Dzięki niemu zdałem prawko..

    8. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Mnie pomógł, brałam i biorę doraźnie. Nie uzależnia, jak się mądrze bierze. Nie każdy ma predyspozycje do uzależnień, to się dziedziczy. Niech każdy rozważy sobie, czy może brać. Ja jestem zadowolona, jedyny jak dotąd lek, który pomaga w stanach wielkiego naprawdę doła, załamania nerwowego – wystarcza mi jedna tabletka 5mg i jest lepiej, gdy nic innego nie pomaga. Polecam.

    9. Opinia użytkownika o Afobam :

     Mam 15 lat i od kilku miesięcy mam problemy ze snem. Po prostu boję się spać. Lekarz zapisał mi tabletki Afobam. Czytałam skutki uboczne i boję się go brać, a muszę go brać dwa tygodnie. Może mi to zaszkodzić?

    10. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Na mnie słabo działa, trochę rozluźniająco, słabo nasennie.
     Od 30 lat nic nie łykałem, ale jestem byłym hardkorowcem, dochodziłem do 30 tab. relanium 5 mg/dzień :D i żyję.
     Ostatnio kardiolog przepisał mamie ten Afobam, ale nie używa go, mnie się przytrafił stres w pracy, wziąłem może z 5 razy po 1/2 0.25, ale mnie nie wciągnęło. Ogólnie, takie sobie.

    11. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     kiedy miałem w życiu poważne problemy (pożar, utrata pracy, brak pieniędzy, komornik) to psychiatra zapisał mi jedno opakowanie, ale od razu ostrzegł o możliwości uzależnienia – lek działa rewelacyjnie, jak narkotyk. od razu poprawia nastrój. Może dlatego ze lekarz powiedział że już więcej opakowań nie dostane to zażywałem go sporadycznie, ale wierzę że może uzależnić bo wprawiał mnie w super stan, w którym chciałbym być cały czas.

    12. Opinia użytkownika o Afobam :

     Ja tez od wielu lat brałam Xanax,a potem Afobam. Ale sama sobie zmniejszałam dawkę i zeszłam na 0.25g raz dziennie…
     Obecnie drugi tydzień w ogóle nic nie biorę i próbuje sie odzwyczaić. Miałam silna nerwice i lekarz mi przepisał te leki i to duże dawki bo 5mg.Potem nawet sie nie interesował, ze się uzależniłam, i przepisywał co miesiąc.
     Sama wzięłam sie za siebie i powiedziałam dość. Jestem juz pewna że mi sie udało i nie mam zamiaru brać już żadnych leków na uspokojenie. Jak bardzo sie zdenerwuje parzę melisę i pomaga. Jestem zupełnie innym człowiekiem bez tych leków, bo mam czysty umysł i życie stało sie piękniejsze….

    13. Opinia użytkownika o Afobam :

     dobry lek.też jestem zadowolony

    14. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     dobry lek. szkoda, że nie można tego długo brać.w porównaniu do relanium rządzi.

    15. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Moja babcia uzależniła się od leku Afobam. Chorowała na nerwicę i zaczęła go zażywać. Była przekonana, że bardzo jej pomaga w sytuacjach trudnych i zaczęła brać go coraz więcej. Na początku słyszała muzykę, której tak naprawdę nikt inny poza nią nie słyszał. Po jakimś czasie wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Afobam jest raczej do stosowania doraźnego i naprawdę uważajcie, bo może się skończyć źle.

    16. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     ja nie rozumiem was wcale…od dzieciństwa czyli od 40 lat choruję na nerwicę lękową.
     Lek afobam biorę DORAŹNIE bo ten lek bierze się doraźnie na napad a nie 3 x dziennie…takie branie nigdy nie uzależni i pomaga..w jednym tygodniu musiałam wziaść 3x..bo w poniedziałek dziecko jechało na wycieczkę i już zaczynałam się bać …potem w środę bo idąc ulicą przy nasilonym ruchu ulicznym pojawił się niepokoj i w markecie gdy było dużo ludzi,..serce zaczeło mi bić 100 na minutę..ale są tygodnie , że nie biorę wcale!
     Mam go przy sobie a jak mi sie skończy to racjonalizuję lęki i jakos idzie ..albo odwracam sobie uwagę..kto go bierze 5 x 0,5?
     Każdy lek z tej grupy regularnie brany uzależnia, uważam , że jest bardzo skuteczny

    17. Opinia użytkownika o Afobam :

     Ja biore afobam 6 lat I w sumie jem góra 2 dziennie ale za to prowadze dosyć imprezowy tryb życia bo pije na te tabletki itd z 3 razy w tyg I w sumie narazie żyje chcę skończyć ale nie dam rady raczej więc biore dalej

    18. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Zażywam afobam już 7 rok; afobam jest lekiem skutecznym aczkolwiek bardzo uzależniającym; obecnie zażywam około 5 tabletek dziennie – czasem nawet dochodzę do 7-dmiu( o,5 mg) . próbowałem odstawić lek ale nie dałem rady, nawet mój psychiatra nie daje sobie z tym rady- próbuje go zamienić zastępując go innymi lekami i wszystko na nic, tak sie uzależniłem że gdy odstawiłem go na dobę, to drugą spędziłem w szpital (reakcja uzależnionego ciała wywołała u mnie drgawki , skurcz mięśni ,brak oddechu, przyjechała po mnie karetka) tak bardzo chciałbym być od niego nieuzależniony, nie zażywać go , jej..znów normalnie żyć ale nie mogę… co mogę doradzić osobą go używającym? – OD RAZU ODSTAWCIE TEN LEK, JEŚLI NIE POTRAFICIE – W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM UDAC SIE DO LEKARZA PSYCHIATRY PO PORADĘ!!!!

    19. Opinia użytkownika o Afobam :

     Brałam ten lek tylko przez 2 tygodnie i po odstawieniu wylądowałam w psychiatryku.Zgodnie z zaleceniem lekarki(prywatna wizyta w luxmed)jedną tabletkę dziennie.Do dnia dzisiejszego pamiętam jak się czułam….miałam uczucie że umieram i że serce mi się zatrzymuje…a w mieszkaniu byłam sama z 1,6 córeczką.Zdążyłam tylko zadzwonić po karetkę.W szpitalu prawdziwy lekarz powiedział;NIE WOLNO BRAĆ TEGO LEKU W STANACH LĘKOWYCH..ON UZALEŻNIA I POGARSZA STAN PO ODSTAWIENIU.Postanowiłam ostrzec przed tym lekiem….

    20. Opinia użytkownika o Afobam :

     afobam przepisał mi psychiatra w ubiegłym roku w lutym i mam pół
     opakowania do dziś ! bo biorę baaaardzo rzadko 0,5
     pozdrawiam.

    21. Opinia użytkownika o Afobam :

     jest genialny, zapadam na chwilowe napady paniki/ wynikajace z sytuacji zyciowej….np. umieranie Mamy, teraz cięzka choroba Cioci/ w ogóle mam tendencje do depresji, ale afobam w dawce nawet 1/2 0,25 dawki mi pomaga normalnie funkcjonować. boje sie uzależnienia, więc dawkuję co pare dni, gdy naprawde jest tego potrzeba.

    22. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Afobam przepisał mi lekarz po wypadku samochodowym, którego byłam ofiarą. Panicznie bałam się jazdy samochodem. Brałam 2 x 0,25 i doraźnie kiedy nachodziła mnie panika. Wybrałam 4 opakowania. Lek działa bardzo dobrze – wycisza, uspokaja, wyrównuje emocje ale nie ma nic za darmo. Miewałam po nim kołatania serca, drżenie rąk, napadowo bardzo wysoki puls > 120, koszmary, nie mogłam zasnąć :(
     Odstawianie TYLKO pod kontrolą lekarza poprzez zmniejszanie dobowej dawki przyjmowania leku.

    23. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Zażywam afobam doraźnie. Jego działanie jest naprawdę natychmiastowe, po 15 minutach znika nawet potworny stres. Nie odczułam żadnych skutków ubocznych, może, dlatego, iż traktuje go poważnie i nie nadużywam. Stosuje jedynie w momentach bardzo dużych lęków lub stresu.
     Działa na mnie w taki sposób, że blokuje wszystkie negatywne reakcje organizmu na sytuację (drżenie rąk, kołatanie serca, bezsenność), oraz sprawia, iż obojętnieje psychicznie na dany problem. Można wtedy podejść chłodno do sprawy i rzeczowo się nią zająć.

    24. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Przyjmuje lek bardzo doraźnie(dwie tabletki 0,25 miesięcznie lub nawet mniej, czasami z kilkuletnimi przerwami) gdy mam napady paniki i wydaje mi się że mój mózg przejmuje kontrole nad moim ciałem …
     Przy napadach paniki, lęków (że mi się coś dzieje itp) działa rewelacyjnie, nawet mała dawka 0,25 jest w stanie mnie doprowadzić do normalności i całkowicie uspokoić …
     Nie polecam przyjmować regularnie… Ponoć uzależnia…
     Tak jak z każdym lekiem zastanówcie się czy warto…. i kontrolujcie się .. nie idźcie na łatwiznę, że branie leku codziennie rozwiąże wasze problemy.. Lepiej pójść do psychiatry…

    25. Opinia użytkownika o Afobam :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Mam bardzo ciężkie doświadczenie z afobamem. Brałem go przez 6 lat. Skończyło się w szpitalu psychiatrycznym na miesięcznym odtruciu. Ludzie od heroiny czy morfiny odtrucie przechodzą w około 2 tygodnie. Dodam, ze byłem odtruwany metadonem. Tak samo odtruwa się uzależnionych od opiatów, czyli morfiny heroiny itp…teraz o samym afobamie, na początku brałem codziennie po jednej tabletce 05 dziennie, po około roku doszedłem do 4 tabletek. Ostatnie pół roku brałem dziennie po 30 tabletek 05…Próbowałem przestać sam…efekty odstawienia były straszne. Lek uzależnia psychicznie i fizycznie…doznania fizyczne były potworne…zatem lek polecam tym wszystkim, którzy nie mają ciągotek do samodzielnego zwiększania dawek…

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.