Aciprex


Przedstawię dziś kolejny lek, który jakby automatycznie został przydzielony do grupy antydepresantów: To Aciprex. Znajduje się w grupie ssri i jest silnym przedstawicielem tej grupy. Nie tylko jednak stosowany jest na depresję. Lekarze trochę z braku innych bezpiecznych opcji przepisują ten lek również na nerwicę oraz nerwicę społeczną (SAD = social ankiety disoreder).
Skutki uboczne zdarzają się często, ale są to efekty, które zazwyczaj nie są bardzo uciążliwe dla pacjenta. Może zdarzyć się bezsenność (statystycznie u 9% użytkowników), suchość w ustach oraz nadmierna senność podczas dnia.
Aciprex nie działa od razu. Trzeba przetrwać pierwsze 2-6 tygodni, podczas których działanie leku jest zupełnie niesatysfakcjonujące, by móc zobaczyć czy lek jest u nas skuteczny. Przy stosowaniu leku, aby zwiększyć szansę skuteczności warto brać magnez, oraz małe ilości omega 3.
Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Aciprex:

Witam czy ktoś miał podobne skutki uboczne po aciprexie….od 5 dni cały czas mi jest niedobrze a głowa jakby ważyła jak dwie spać nie mogę przez mdłości i normalnie funkcjonować przez dzień. Jak tylko wstanę z łózka od razu mam zawrotOlek
Mam tą sama chorobę i ten sam lek. Śmiało, nie zaszkodzi a pomoże.Ja
Witam. Także i ja podzielę się moimi doświadczeniami z Aciprexem. W moim przypadku biorę go na stany depresyjne i fobie społeczną (nieśmiałość) w dawce 10mg od ponad roku. Na początku także mi się wydawało, że nie działa, a raczej wzkris
Więcej prawdziwych historii o Aciprex znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Aciprex.

Napisz swoją historię o AciprexCena Aciprex

Lek Aciprex jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 10 mg

Aciprex w dawce 10 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 21.50PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.77PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Aciprex?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Aciprex
Dawkowanie Aciprex
Zamienniki Aciprex

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Aciprex:


Aciprex zamienniki i prawdziwe historie

Forum Aciprex

Lista pytań na forum o Aciprex:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Aciprex

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Aciprex leku:

„Witam czy ktoś miał podobne skutki uboczne po aciprexie….od 5 dni cały czas mi jest niedobrze a głowa jakby ważyła jak dwie spać nie mogę przez mdłości i normalnie funkcjonować przez dzień. Jak tylko wstanę z łózka od razu mam zawroty i ciężką głowę pomocy…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Aciprex

Aciprex jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,
Gdzie można kupić Aciprex?

Szukasz gdzie można kupić Aciprex?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Aciprex – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Aciprex na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Aciprex (71)

Aciprex, ocena średnia

6.1

Skutecznosc

63/10

  Brak skutków ubocznych

  54/10

   Oplacalnosc

   66/10
    1. o Aciprex :

     Witam czy ktoś miał podobne skutki uboczne po aciprexie….od 5 dni cały czas mi jest niedobrze a głowa jakby ważyła jak dwie spać nie mogę przez mdłości i normalnie funkcjonować przez dzień. Jak tylko wstanę z łózka od razu mam zawroty i ciężką głowę pomocy

    2. o Aciprex :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     9

     Witam. Także i ja podzielę się moimi doświadczeniami z Aciprexem. W moim przypadku biorę go na stany depresyjne i fobie społeczną (nieśmiałość) w dawce 10mg od ponad roku. Na początku także mi się wydawało, że nie działa, a raczej wzmagał negatywne odczucia. Po dłuższym czasie stosowania zauważam efekty: jestem bardziej śmiał, stany depresyjne ustąpiły, jestem bardziej otwarty na ludzi i chętniej niż wcześniej wykonuję, to co kiedyś sprawiało mi trudność. Zauważyłem, że stosując lek łatwiej mogę sobie poradzić z jakimś uzależnieniem. Niestety jak to z lekami bywa mają też skutki uboczne, które w moim przypadku objawiają się: Podwyższoną wagą z 90 kg na 107 w ciągu roku, na początku był problem z erekcją i popędem, ale już wszystko wraca do normy, ból głowy przy zmiennej pogodzie i rozkojarzenie, dziwne sny (ale ze snem nie mam problemu jak wcześniej nawet śpię lepiej). Powrócił mi dobry humor, ale niekiedy zdarzają się i gorsze chwile. Na pewno trzeba go brać dłużej żeby odczuć różnice i nie odstawiać po paru dniach lub tygodniach. Aha i wdg mnie uzależnia, bo nie chce go odstawić pomimo zaleceń. Aktualnie biorę 5 mg, a później postaram się odstawić. Najlepiej to radze go brać na noc, bo w dzień to może nas trochę osłabiać. Ja go biorę z racji wykonywanej często nocnej pracy zawsze rano i zauważyłem, że wieczorem mam przypływ energii i chęć do działania. To na tyle z moich odczuć… powodzenia.

    3. o Aciprex :

     Skutecznosc

     0.8

     Brak skutków ubocznych

     0.7

     Lek przepisany na nerwice, spowodował u mnie depresje, lęk społeczny się wzmógł, brak motywacji do czegokolwiek, spadek nastroju, lenistwo, 10 mg./rano.

    4. o Aciprex :

     Choruje na arytmie, mam niedomykalność lewej zastawki serca i biorę leki na nadciśnienie i pradaxa na migotanie przedsionków, choruje od lat na depresje biorę signopam estazolam, a teraz lekarz mi przepisał lek Aciprex- pytam się kogoś, czy ten lek mogę brać? Czy mi nie zaszkodzi, proszę odpiszcie mi.

     1. o Aciprex :

      Mam tą sama chorobę i ten sam lek. Śmiało, nie zaszkodzi a pomoże.

    5. o Aciprex :

     Skutecznosc

     8.7

     Brak skutków ubocznych

     6.7

     Oplacalnosc

     5.7

     Witam, kiedyś brałam aciprex przez 2 lata… Czułam się już świetnie i odstawiłam go z dnia na dzień. Nie róbcie tego nigdy, dzisiaj znowu borykam się z depresja i lekami. Lek biorę dopiero 4 dzień i czekam aż to złe samopoczucie minie. Bywają różne dni, rano czuję się lepiej z kolei nocki mam nie przespane, a po południu mam drżenie, czuję się nieswojo, ale wierze, że potrzeba czasu i znów będzie jak kiedyś;) Mimo wszystko polecam, bo kiedyś naprawdę mi pomógł. Trzymajcie kciuki damy radę ;)

    6. o Aciprex :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     9.9

     Stosuję od roku, dla mnie mega skuteczny. Lęki, strach i wycofanie minęły. Ok, pracuję też sama nad sobą- oczywiście wspierana terapią, ale lek bardzo sie u mnie sprawdził. U mnie zaczął działać po ok 1,5 miesiąca. Niestety, ale zauważyłam też minusy- znaczne przybranie masy ciała i brak snu.
     Ciało wyleczę (wrócę do swojej wagi), gdy uleczę duszę, ale bezzsenność to koszmar. Szukamy z lekarzem skutecznego leku, który zadziała. Wypróbowaliśmy ok 10 różnych – w miarę bezpiecznych – niestety, wciąż mam duże kłopoty żeby zasnąć.
     Nie mniej, Aciprex mi bardzo pomógł.

    7. o Aciprex :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     9.5

     Biorę Aciprex 4 lata, niestety z przerwami ponieważ jak już czułam, że wszystko jest okej, odstawiałam bez konsultacji z lekarzem. Ważne, aby go nie odstawiać samemu i brać CODZIENNIE!!!! Efekty?? Cudowne!!! Faktycznie zdarzały się jeszcze myśli, ale natychmiast uciekały. Jakbym była zdrowa :))) Pierwsze tygodnie lęki były nasilone, dlatego dostałam jeszcze Zomiren 0,25 tzw lek na przetrwanie przetrwanie, który zaczyna działać po kilkunastu minutach. Da się żyć z nerwica, ale koniecznie trzeba stosować się do zaleceń lekarza i nie odstawiać samemu.

    8. o Aciprex :

     Skutecznosc

     8.8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę od roku, razem z deprexoletem na noc. Przez pierwszy miesiąc byłam w bardzo złym stanie- lęki, stan depresyjny się nasilił, nie byłam w stanie normalnie funkcjonować, totalne zaburzenia psychomotoryki.
     Lek zaczął działać po zwiększeniu dawki, po 2 miesiącach regularnego stosowania. Jest lepiej, aczkolwiek nie jest to całkowita poprawa. Obserwuję u siebie nadmierne wypadanie włosów i osłabienie popędu seksualnego, problemy z orgazmem.
     Mam nadzieję, że za jakiś czas lek zacznie działać w pełni.
     Mimo wszystko – polecam :)

     1. o Aciprex :

      Dziękuję, skutecznie mi pomogłaś podjąć decyzje, aby w to nie wchodzić. To jakaś trutka. Mam receptę, pójdzie do kosza.

     2. o Aciprex :

      Ja tez tego nie wykupuje, wole się męczyć z napięciowym bólem głowy.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.