Poznaj bliżej lek Acard:
- Opis Acard
- Ranking i ogólna ocena Acard
- Jaka jest cena Acard?
- Jakie są zamienniki Acard?
- Sprawdź ulotkę Acard (dawkowanie, skutki uboczne, interakcje)
- Prawdziwe historie i komentarze pacjentów o Acard
- Gdzie kupić i za ile Acard?
- Składniki Acard i na jaką chorobę jest?
Ocena Acard
Jeśli zwykłe informacje z ulotki Acard Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Acard i opinie ekspertów
Opis leku Acard
Acard nie jest niczym innym, jak kwasem acytolasalicylowym, w niewielkiej dawce. Wcześniej kwas acetylosalicylowy (aspiryna) stosowana była przy słabo nasilonych bólach, oraz do zwalczania gorączki. Badania jednak wykazały, że ten znany środek zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. Było to odkryciem ważnym, gdyż w społeczeństwach rozwiniętych choroby serca stanowią główna przyczynę zgonów.
Lek przeznaczony dla profilaktyki chorób wieńcowych, układu krążenia. Stosowany przede wszystkim u osób o podwyższonej możliwości zapadnięcia na choroby układu krążenia, niedokrwienia mięśnia sercowego.
Skutki uboczne
Acard nie jest lekiem obojętnym dla organizmu, stosując go musimy liczyć się z możliwością wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Ważne jest to, aby unikać stosowania acardu, gdy mamy problem z nerkami, lub jesteśmy uczuleni na ibuprofen, czy naproxen.
Problemem, skutkiem ubocznym, którego się najbardziej obawiamy przy stosowaniu acardu jest wystąpienie krwawień w układnie pokarmowym. Możemy zmniejszyć to ryzyko stosując wraz z acardem duże dawki witaminy C.
Ulotka Acard
Poznaj szczegółowe informacje o Acard z ulotki. Informacje podzielone są tematycznie więc wybierz te które Ciebie interesują najbardziej. Przeczytaj też komentarze, na dole strony, osób które zażywały ten lek by potwierdzić informacje z ulotki Acard
Cena Acard
Acard jest lekiem dostępnym w różnych opakowaniach i dawkach w polskich aptekach. Cena nie zawsze zależy od punktu aptecznego, w której kupujesz ale również od dawki substancji aktywnej i ilości leku.
Na rynku polskim występują dawki:
75 mg
Acard w dawce 75 mg substancji aktywnej
Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. dojelitowe w cenie:
Szczegółowe ceny innych opakowań i odpłatności Acard:
- Torvacard – sprawdź ceny różnych opakowań i możliwą refundację NFZ
- Simvacard – sprawdź ceny różnych opakowań i możliwą refundację NFZ
- Acard – sprawdź ceny różnych opakowań i możliwą refundację NFZ
- Anacard Medica Protect – sprawdź ceny różnych opakowań i możliwą refundację NFZ
Zamienniki Acard
Zapoznaj się z zamiennikami Acard. Dowiesz się o cenach zamienników i czy może jakiś nie jest refundowany przez NFZ. Przed pójściem do lekarza możesz też zweryfikować działanie i ewentualne skutki uboczne samego leku Acard, a także zamienników.
- Anacardium occidentale – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Anacardium orientale – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Simvacard 10 – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Simvacard 20 – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Simvacard 40 – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Torvacard 10 – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Torvacard 40 – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Torvacard 20 – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Acard – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Simvacard – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Anacard Medica Protect – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Torvacard – sprawdź zamienniki i podobne leki
Gdzie można kupić Acard?
Sprawdź gdzie kupić Acard. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Acard w aptece.
Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć
Acard składniki i działanie
Poznaj skład Acard i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich
Acard jest stosowany w wypadku: Bez recepty, Na Chorobę Niedokrwienną Serca, Na Zawał,
Główne składniki leku Acard to: Acidum acetylsalicylicum , Kwas acetylosalicylowy ,
Skutecznosc
10
Brak skutków ubocznych
10
Oplacalnosc
10
Od najmłodszych lat miałam problemy z sercem, przeszłam mnóstwo operacji, zabiegów. Na szczęście wszystko się unormowało. Lekarz dla codziennej stabilizacji przepisał mi Amlopin i musze przyznać, ze jestem bardzo zadowolona. Stabilizuje mi ciśnienie, pracę serca. Nie zauważyłam większych skutków ubocznych. Cena także jest banalna, a nasze zdrowie – bezcenne!! Szczerze polecam.
Jak dla mnie to czysta profilaktyka. Urodziłem się w rodzinie, gdzie każdy z pokolenia na pokolenie dziedziczy jakieś wady serca. Ja również nie odbiegłem od normy. Regularnie sie badam a profilaktycznie biorę acard. Jeśli nie pomaga, to na pewno nie zaszkodzi. W.
A skąd wiesz, że nie zaszkodzi ? Zastanów się dobrze.
ja biorę tabletki na serce a odstawiłam acard źle się czuje a właśnie wieczorem jak by serce nie dawało rady przepompować krwi ciśnienie mi skacze a ja nie wiem co robić biorę silniejszą tabletkę na zbicie ciśnienia i cierpię a rano trzeba wstać do pracy wrócę do acardu zobaczę jakie będą skutki Maryna
Zaczęłam brać acard ze względu na profilaktykę, bo wiem, ze jestem w dość dużej grupie ryzyka, jeśli chodzi o zator, czy zawal serca. Od kilkunastu lat paliłam sporo papierosów (nie pale od kilku miesięcy :) ), ale cierpię na nerwice, a to również niszczy moje serduszko. Pyzatym biorę leki antydepresyjne i mam pytanie, czy zażywanie acardu z tymi lekami może być niebezpieczne? spytam oczywiście lekarza, ale niezaszkodzi tez zasięgnąć porady forumowiczów, które jak juz sie wiele razy przekonałam dają nieocenione rady:0. Z góry dzięki za pomoc:) Lidia z Łodzi
Skutecznosc
6
Brak skutków ubocznych
10
Oplacalnosc
6
Ja biorę go od kilku lat. Po przejściu zawału ciągle jest mi przepisywany. Nie wiem czy działa czy nie. Po prostu lekarz pisze mi go na recepcie i już. Jeden z wielu które zażywam regularnie.
Skutecznosc
10
Brak skutków ubocznych
10
Oplacalnosc
8
Lek przypisany został mi w formie profilaktyki. Moja rodzina ma podwyższone prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę wieńcową- moi dziadkowie mieli wszyscy zawał serca. Ja sam mam 40 lat i postanowiłem zrobić coś z tym. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu zalecił mi i przepisał ten lek. Jak na razie biorę go regularnie i nic złego mi się nie dzieje. Jak dla mnie lek bardziej osłonowy i taki chce by pozostał. Cała moja rodzina go bierze. Nawet tata, który jest po przejściu zawału serca.
Skutecznosc
1.2
Brak skutków ubocznych
0.5
Oplacalnosc
0.7
Tak, tak, bierz akard, to umrzesz na wylew a nie na zawał.
Cała twoja rodzima to bierze ??? Choć nie ma choroby ??? To nie jest lek obojętny dla zdrowia, to nie jest profilaktyka !!! Narażacie się na wylew krwi do mózgu.
Skutecznosc
10
Brak skutków ubocznych
10
Oplacalnosc
6
Lek przepisała mi moja Pani doktor. Przepisała mi ze względu na profilaktykę bo już parę wiosen mi minęło niestety ;) Brak wiekszych przeciwskazań na ulotce powoduje, że można go brać bez obaw na działania z innymi lekami.