5-HTP (5HTP)


5-HTP (5-hydroksytryptofan, lub 5HTP) należy do suplementów diety służących do leczenia depresji. Zazwyczaj występuje w formie ekstraktu z Griffonia simplicifolia. Środek jest prekursorem serotoniny. Podanie 5-HTP powoduje wzrost stężenie serotoniny w mózgu. Neurotransmiter ten jest odpowiedzialny za regulację nastroju i zachowania. Subiektywne odczucia po podaniu 5-HTP to: uczucie spokoju, lekkiej błogości, która jednak za kilka godzin przechodzi w delikatną senność. Lek stosuje się najczęściej w dawkach 50 mg kilka razy dziennie. Groźne sytuacje mogą wystąpić, jeśli 5-HTP łączone jest z innymi lekami antydepresyjnymi a szczególnie SSRI i MAOi.
Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o 5-HTP (5HTP):

Biorę 5HTP swansona 100 mg. Biorę przez miesiąc potem robię miesiąc lub 2 przerwy i biorę znowu. Staram się nie przekraczać 300mg na dobę. Czasem mam uczucie jakby ,,mrowienia” mózgu, ale ogólnie czuję się lepiej, śpię lepiej (budzę sAnit
Dziwny lek, bo działa różnie. Jak się dobrze wkręci to szczególnie na drugi dzień jest luz i dużo energii. A czasami po zażyciu jest okropne samopoczucie i nerwowość. To chyba musi się jakoś w jelitach metabolizować, albo zależy od tegJarkoski Agroczłonek
Tabletki z pewnością działają. Ja robię dwie kurację w roku. Jesień i koniec zimy 2x dziennie po 200 mg. Nastrój fajny, większy chill i skupienie na swoich celach. Poltii
Więcej prawdziwych historii o 5-HTP (5HTP) znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o 5-HTP (5HTP).

Napisz swoją historię o 5-HTP (5HTP)Cena 5-HTP (5HTP)
Zamienniki 5-HTP (5HTP)

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku 5-HTP:

Lista zamienników 5-HTP (5HTP) oraz historie o działaniu

Forum 5-HTP (5HTP)

Lista pytań na forum o 5-HTP (5HTP):

  Brak pytań na forum o 5-HTP (5HTP)

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o 5-HTP (5HTP)

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o 5-HTP (5HTP) leku:

„Biorę 5HTP swansona 100 mg. Biorę przez miesiąc potem robię miesiąc lub 2 przerwy i biorę znowu. Staram się nie przekraczać 300mg na dobę. Czasem mam uczucie jakby ,,mrowienia” mózgu, ale ogólnie czuję się lepiej, śpię lepiej (budzę się wyspana), mam wrażenie że widzę więcej pozytywów w życiu, nie tracę czasu na narzekanie i zadręczanie się, pomaga także na moje ciągłe bóle głowy. Jest to niby suplement diety jedna…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki 5-HTP (5HTP)

5-HTP (5HTP) jest stosowany w wypadku: Na Depresję,
Gdzie można kupić 5-HTP (5HTP)?

Szukasz gdzie można kupić 5-HTP (5HTP)?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić 5-HTP (5HTP) – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić 5-HTP (5HTP) na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o 5-HTP (5HTP) (45)

5-HTP (5HTP), ocena średnia

7.2333333333333

Skutecznosc

74/10

  Brak skutków ubocznych

  69/10

   Oplacalnosc

   74/10
    1. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     8.4

     Brak skutków ubocznych

     7.8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę 5HTP swansona 100 mg. Biorę przez miesiąc potem robię miesiąc lub 2 przerwy i biorę znowu. Staram się nie przekraczać 300mg na dobę. Czasem mam uczucie jakby ,,mrowienia” mózgu, ale ogólnie czuję się lepiej, śpię lepiej (budzę się wyspana), mam wrażenie że widzę więcej pozytywów w życiu, nie tracę czasu na narzekanie i zadręczanie się, pomaga także na moje ciągłe bóle głowy. Jest to niby suplement diety jednakże nadal neuroprzekaźnik więc nie łącze tabletek nawet z alkoholem i marihuaną. Ogólnie polecam takim jęczydupom jak ja.

    2. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Dziwny lek, bo działa różnie. Jak się dobrze wkręci to szczególnie na drugi dzień jest luz i dużo energii. A czasami po zażyciu jest okropne samopoczucie i nerwowość. To chyba musi się jakoś w jelitach metabolizować, albo zależy od tego ile dotrze do mózgu. Jednak polecam spróbować, kiedyś pomógł mi przy stresie i bezsenności. Z kolei innym razem sam w tą bezsenność wpędził.

    3. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     9.7

     Tabletki z pewnością działają. Ja robię dwie kurację w roku. Jesień i koniec zimy 2x dziennie po 200 mg. Nastrój fajny, większy chill i skupienie na swoich celach.

    4. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     5.5

     Brak skutków ubocznych

     8.8

     Oplacalnosc

     7.2

     Jak na razie działa rewelacyjnie na spanie i nieco zmniejsza bóle mięśni w fibromialgii (po to go stosuje przede wszystkim, zamiast cymbalty). Chyba muszę podnieść dawkę, bo coś drgnęło, ale nie do końca. Lekka depresje jak miałam, tak mam, ale żeby te bóle fibromialgiczne zlikwidowało to będzie jak wygrana w totka.
     Miałam 2 dni straszne bóle brzucha z niestrawności, ale nie sądzę, że to z tego, ale tez nie pomogło.

    5. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     4.7

     Oplacalnosc

     6.5

     Działanie jest troszkę wyczuwalne. Działa troszkę mobilizująco, wpływa na skupienie, na nastrój wpływa troszkę. Niestety strasznie mnie mdli po tym leku. Szukajcie bez tego stearynianu magnezu. Zaleca się jedną tabletkę. Raz spróbowałem 400 mg, strasznie mnie mdliło i kręciło w głowie. Stosuję od miesiąca. Być może będzie to wyczuwalne po dłuższym stosowaniu etc. Stosuję też Noopept 50 tab. na mnie troszkę lepiej działa. Nie przekraczam 1 tabletki dziennie najlepiej przed snem.

    6. o 5-HTP (5HTP) :

     To mój drugi komentarz o tych okropnych niedziałających tabletkach, tak jedyne co, to wyciszają, otumaniają i odbierają siły życiowe i chęci do czegokolwiek. Leżę już tydzień w łóżku i kręci mi się w głowie. Więcej tego nie tknę ! Fu okropne świństwo.

    7. o 5-HTP (5HTP) :

     Od kilku dni biorę jedną tabletkę 5 htp i źle się po nim czuję- śpię ,mdli mnie i dzisiaj rano nie byłam wstanie iść na praktyki, mdlałam i jeszcze to, że w ogóle nie poprawia mi humoru, ani apetytu mi nie hamuje, miałam zawsze o wiele lepsze tabletki. Nie polecam ich nikomu.

    8. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Kilka lat temu leczyłam się na nerwice lekowa, od tamtego czasu każda stresowa sytuacja rozkłada mnie na łopatki. Na początku tego roku dostałam nową pracę, dość stresująca, zdawałam też egzamin na prawo jazdy. I oczywiście musiałam zacząć jeździć samochodem… Stres wrócił, czułam się strasznie, nie potrafiłam sobie poradzić z codziennymi zadaniami. Nie chciałam. Nie chciałam szukać pomocy u lekarza, postanowiłam spróbować sama. Znalazłam opinie o tym leku w Internecie. Jedynym środkiem ubocznym tego leku, jest zmniejszenie apetytu, co w zasadzie jest plusem. Cieszę się życiem, Niczym się nie przejmuje. Mój mąż ma takie same zdanie na ten temat. Serdecznie polecam każdemu.

    9. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     5-Htp biorę od czterech miesięcy w dawce 400 ml dziennie. Czuję się bardzo dobrze, teraz dopiero wiem, że żyję. W nocy śpię i mam siły i energię do życia. Kiedy przyjmowałam antydepresanty czułam się bez uczuć, teraz przeżywam wszystko normalnie. Ustąpiły też lęki. Jak dobrze, że jest 5-HTP.

    10. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Najlepszy lek na agorofobie i depresje, nie ma skutków ubocznych, nie uzależnia.

    11. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     0.9

     Oplacalnosc

     10

     Zaczęłam brać 5-HTP niespełna dwa tygodnie temu. Najpierw w trzech dawkach dziennych po 100 mg, po dwóch dniach w trzech dawkach dziennych po 200mg . Jestem bardzo zadowolona. Co zauważam :
     1. Zniknęły nieuzasadnione niczym lęki.
     2. Pojawił się optymizm w stosunku do życia. Z łatwością rozwiązuję problemy, do których wcześniej nie mogłam się zabrać.
     3. Pojawiło się wyraźnie uczucie szczęścia i radości z bycia mną.
     4. 5-htp nie zmienia mojego charakteru, byłam emocjonalna i nadal jestem – ale ( !) nie mam ochoty na złośliwość, docinki, marudzenie czy narzekanie – wręcz odwrotnie lubię ludzi i chce mi się z nimi być , chce mi się działać.
     5. Lepiej ( spokojniej ) śpię.
     6. Zmniejszyło się moje łaknienie ( czasem nawet jest mi niedobrze jak o nim myślę ).
     W zasadzie nie odczuwam skutków ubocznych. Jestem szczęśliwa i niech tak zostanie!

     1. o 5-HTP (5HTP) :

      Który konkretnie lek stosujesz z 5- HTP? Z jakiej firmy? Bo są różne.

      Bardzo proszę o odpowiedź.

    12. o 5-HTP (5HTP) :

     Brak skutków ubocznych

     0.7

     Zaczęłam zażywać i nie widzą żadnych skutków – ani poprawy nastroju, ani, tym bardziej , zahamowania łaknienia…Nie warto.

    13. o 5-HTP (5HTP) :

     No po prostu nic, 100 zlotych ponad za 120 kapsulek z niczym. Nie polecam.

    14. o 5-HTP (5HTP) :

     Dopiero zaczęłam brać 5-HTP na piszę za kilka dni jakie efekty. Choruję na bezsenność i chodzi mi tylko o to, żeby spać w nocy. Piję do tego ziele męczennicy cielistej(pasiflor), jak na razie jest oki.

     1. o 5-HTP (5HTP) :

      Czy można mieszać ziele męczennicy cieliastej z 5-htp?

    15. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Przepisano mi elavil (amitriptyline) na napięciowe i migrenowe bóle głowy.
     Niestety to podnosi ciśnienie, źle wpływa na serce .
     Teraz biorę tylko 5htp. (W USA na Amazonie dość tanio)
     Działa! Ale mocniejsze dawki 200-400mg.
     Rano po tym mam lekkie nudności.
     Jeśli ktoś ma depresje powinien uważać z lekami.

    16. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Ja stosuję 5htp na kaca, a najlepiej działa wzięty na noc i następnego dnia czuję się normalnie, jak być powinno, oprócz tego biorę cataubę, l-argininę, taurynę, gotu kolę, jednak nieregularnie, tylko po długich weekendach, ostatnio przypomniało mi się o płytce magnetycznej polar power i włożyłem ją pod poduszkę, pierwszą noc nie mogłem spać, jak zwykle, ale po 2 nocach się unormowało, sny są super takie świadome, mam mnóstwo energii. Polecam wszystkim spróbowanie czegoś z mojej prywatnej listy odmulaczy :)

    17. o 5-HTP (5HTP) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     5-htp biorę od dwóch tygodni, działa ok, zdrowy sen, ale uczucie otępienia w połączeniu z napędem, dziwne uczucie, ale przynajmniej mam siłę wstać. Tylko zawroty głowy i nie wiem, czy to od tego czy po prostu mnie gdzieś zawiało

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.