Zyban

4,1 [10]

Tagi: , , , ,

Bupropion, środek używany do leczenia depresji jest także skuteczny przy wspomaganiu rzucania palenia.

Po 7-tygodniowej kuracji bupropionem 27% osób przyjmujących bupropion twierdziło, że chęć zapalenia jest dla nich problemem, podczas, gdy wśród osób otrzymujących placebo ten odsetek wynosił 56%

Dostępnym w Polsce preparatem stworzonym w celu wspomagania leczenia uzależnienia od nikotyny zawierającym bupropion jest Zyban. Branie Zybanu podczas okresu abstynencji znacznie ogranicza przyrost masy ciała, często wiązany z rzucaniem palenia.
Do zakupu Zybanu konieczna jest recepta. Skutki uboczne leku, których można się spodziewać to przede wszystkim bezsenność i suchość w jamie ustnej. Dużo pisze się także o tym że Zyban powodować może napady padaczkowe, jednak przy dawkach stosowanych u osób palących chcących pozbyć się nałogu takie prawdopodobieństwo wynosi około 0,1%.

Najnowsza opinia o Zyban:

„LUKAS, Wellbutrin nie pomoze ci na palenie, sam próbowałem i jednak różnica przy zmodyfikowanym a przedluzonym uwalnianiu jest bardzo znaczna, kupilem Wellbutrin, brałem 6 miesiac i nie bylo żadnego efektu. Zrobiłem przerwe na 3 tyg i kupiłem znacznie droższy Zyban, który pomógł w 2 tygodnie.
Wellbutrin jest antydepresantem o takim samym składzie co Zyban lecz różnica jest ogromna……” [czytaj więcej poniżej]

Zyban otrzymał ocenę średnią: 4,1 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 13 opinii

Zyban jest stosowany w wypadku: Palenie,

Zyban opakowanie


Masz pytania dotyczące leku Zyban?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Zyban:

Zyban cena:

Lek Zyban nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Zyban ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Zyban?

Oto lista aptek i sklepów z Zyban:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Zyban
 1. Zyban #

  Biorę lek zyban od tygodnia, paliłam dwie paczki dziennie, obecnie zeszłam do 5 papierosów dziennie, mogę powiedzieć że działa, a próbowałam już nie raz z innymi środkami i nic nie dawało, mam pytanko, czy komuś też się tak kręciło w głowie

 2. Zyban #

  Co do ceny Zybanu, ona ma kapitalne wartości terapeutyc
  lutego 07, 2010 Jak już kupiłem i używam, to chcę rzucić TERAZ, a nie – kombinować i zostawiać sobie furtkę, że możne innym razem a teraz to tak tylko popróbuję… Za droga impreza.
  Pomyślcie o tym.

  Biorę Zyban od 5 stycznia. dawkowanie jak w ulotce i normalnie paliłem -40 -30 sz tuk, z tendencja zniżkowa.

  Po ok 10 dniach fajki przestały mi smakować, dałem rade wypalić”na siłę ” pół papierosa. ale paliłem dalej po kilkanaście dziennie.

  No i obrałem sobie dzień Zero – to było 26 stycznia(czyli po 21 dniach brania Zybanu), gdy juz faktycznie nie odczuwałem głodu a paliłem tak z przyzwyczajenia.

  No i tego dnia, bez zbytniego zaparcia się – gdy chce mi sie palić, czy powiedzmy przypominam sobie o fajkach – possię sobie trochę Nicorette.

  Obecnie, w 12 dniu niepalenia nie mam żadnego głodu nikotynowego, czuję się świetnie, a w sytuacjach gdzie zawsze paliłem- samochód, poranna kawa, kibel – trzymam w rekach mojego „cycka”-nikorette i sobie pociągam.
  Zaczynałem od 5 ciu ampułek, teraz 2 ampułki dziennie czyli ok 4 mg nikotyny na dobę. Tendencja zniżkowa i tak ma być. W tej chwili sprawa bardziej manualna niż chemiczna. Dziecko tez od smoczka sie w koncu odzwyczaja…

  Reasumując, bez Zybanu bym się wściekł, a nie rzucił. Znając cenę leku wiem, że drugi raz nie podejdę do tematu.
  Drugi raz nie wyrzucę tyle kasy by miało to nie przynieść efektu.

  Mam 48 lat, paliłem od 16 r życia po 2-3 paczki na dobę.

  To taki skrót doświadczenia z tym lekiem-świeżo i na gorąco.

 3. Zyban #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cztery lata nie palę, rzucałem z pomocą Zybanu, skutecznie pomagał mi rzucić, jednak w pewnych momentach bałem się wsiadać za kierownicę (ma kopa). Nie było uczucia głodu ani głodu nikotynowego, byłem zadowolony z jego działania. Moi znajomi też próbowali i na każdego Zyban ma inny wpływ. Moim zdaniem, jeżeli ktoś jest zdecydowany rzucić to polecam, jako wsparcie, natomiast, jeżeli ktoś sięgnie po niego tylko z ciekawości to odradzam, biorąc Zyban (czy inny preparat) da się palić, a przecież nie o to chodzi.

 4. Zyban #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Zyban od tygodnia i od tygodnia nie palę, czuje że jestem na wygranej pozycji. Nie mam nerwa, a zawsze miałam jak odstawiałam palenie, normalnie magiczne tabletki.

 5. Zyban #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zyban biorę od miesiąca i jestem zachwycona. Już po czterech dniach przestalam palic, ale z początku przez trzy dni dawkowałam 3 x dziennie i po prostu czułam niechęć do palenia. Teraz jestem z siebie zadowolona bo nie potrzebuje dymka a i kasy więcej.

 6. Zyban #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam serdecznie.Zauważyłam że coraz wiecej osób rzuca palenie.Uważam że to dobrze,koncerny tytoniowe upadna wreszczie.Pozdrawiam.

 7. Zyban #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jestem zachwycona!!! Miesięcznie na fajki wydawałam ok. 400,500zł. Przez jakiś czas brałam Zyban i pomógł rzucić mi palenie;p Motywowała mnie również dość wysoka cena leku (około 300zł), szkoda byłoby przetracić taką kasę na marne. A pieniądze, które dotąd puszczałam z dymem odkładałam do skarbonki, ubiegłego lata byłam z mężem i dziećmi w Grecji;) Nie palę już od dwóch lat.

 8. Zyban #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam 36lat cale życie nie paliłem papierosów, kupiłem sobie zyban, bo dodawał energii i leczył złe samopoczucie brałem go mając 34 lata przez 6miesiecy, owszem pomógł mi w dodaniu energii, ale po odstawieniu zybanu zacząłem palić papierosy jak smok. Zyban innym pomaga rzucić palenie a mnie nauczył palić.

 9. Zyban #

  Grazka moje gratulacje.Ja nie palę prawie półtora roku i również jestem szczęśliwa.Kto ma zamiar rzucić to rzuci-obojetnie jaką metodą.Wszystkich namawiam żeby przestali palić.Szkoda zdrowia i kasy,nie palic to jest coś pieknego!Pozdrawiam

 10. Zyban #

  Biorę Welbutrin 300mg, odpowiednik Zybanu, biorę go na depresję, ale przy okazji powinienem rzucić palenie, niestety nie jest to takie proste chociaż biorę lek już 6 tydzień.

  • Zyban #

   LUKAS, Wellbutrin nie pomoze ci na palenie, sam próbowałem i jednak różnica przy zmodyfikowanym a przedluzonym uwalnianiu jest bardzo znaczna, kupilem Wellbutrin, brałem 6 miesiac i nie bylo żadnego efektu. Zrobiłem przerwe na 3 tyg i kupiłem znacznie droższy Zyban, który pomógł w 2 tygodnie.
   Wellbutrin jest antydepresantem o takim samym składzie co Zyban lecz różnica jest ogromna…


Znasz Zyban? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.