Wellbutrin

Wellbutrin, ocena średnia

5.4

Skutecznosc

61/10

  Brak skutków ubocznych

  57/10

   Oplacalnosc

   44/10
    Wellbutrin jest lekiem zawierającym Bupropion. Jest to środek antydepresyjny, który oddziałuje na neuroprzekaźniki dopaminę i noradrenalinę. Szczególnie przydatny jest w depresjach przebiegających ze słabym napędem pacjenta. Stosowany jest także przy uzależnieniu od nikotyny.

    Najnowsza opinia o Wellbutrin

    Ulotka Wellbutrin

    Zamienniki Wellbutrin

    Cena leku

    Zastosowanie i składniki Wellbutrin

    Gdzie można kupić Wellbutrin?

    78 thoughts on “Wellbutrin

    1. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Prawda jest taka drogi Anymous, że nic nie wiesz, a wygłaszasz jedynie zasłyszane pseudo-naukowe bzdety. Życzę Ci żebyś, nigdy nie musiał się przekonać, jak takie leki potrafią ratować życie. Mnie uratowały właśnie po próbie leczenia się suplementami i chodzenia na psychoterapię. Byłam wielką przeciwniczką chemii, a teraz wiem i jestem dowodem na to, że pomaga. Prawie 3 lata suplementowania się zaprowadziły mnie jedynie do próby targnięcia się na życie, bo nie było nic lepiej. Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. Ja już od dłuższego czasu stopniowo schodzę z zalecanej mi dawki i nie czuję, żeby moja depresja wracała. Przechodziłam z początku jedynie minimalne skutki stopniowego odstawienia. Fakt jest taki, że faszerowanie się chemią nie jest cacy i jest ostatecznością i trzeba z początku próbować ratować się w inny sposób, a nie od razu wrzucać w antydepresanty, czy mocniejsze psychotropy, ale nie wolno pisać, szczególnie z zerową wiedzą jak Ty, że jest to zło konieczne i są inne naturalniejsze sposoby. Są, ale co człowiek to inny organizm i inne ma potrzeby.

     1. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      2

      No właśnie kochana trochę się mylisz, ponieważ leki antydepresyjne stosuje już 8 lat. Przerobiłem już praktycznie wszystko i twierdzę ,że to jeden wielki syf a broń Cię Panie Boże przed SSRI, które zwarzywiają i robią z człowieka zombie. Jedyna nadzieja będzie niestety we wlewach ketaminowych.

    2. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Prawda jest taka, że wszystkie leki antydepresyjne są nic nie warte. Mają tylko skutki uboczne, a nie poprawiają stanu zdrowia chorego. Zaburzają sprawność psychofizyczną poza tym uzależniają. Po odstawieniu depresja wraca ze zdwojoną siłą. Lepiej spróbować leczenia suplementami.

    3. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Ciężko mi się wypowiedzieć o skuteczności, bo biorę lek ok 2 tyg. Na pewno wrócił pęd do życia, choć może to być równie dobrze chwilowy skutek uboczny leku – pobudzenie wynikające z nadwrażliwości na jego składnik. Nie wiem. W każdym razie bardzo bym chciała, żeby to pobudzenie nie znikało. Wcześniej jechałam na Seroxacie i kolejno jego tańszym odpowiedniku Parogenie. Podobno miały okiełznać moją aktywność i motywację tudzież ich totalny brak… Niestety po 2 latach brania ich, czułam się jak wrak człowieka, a moim najlepszym przyjacielem było łóżko, ulubioną pozycją – horyzontalna, ulubionym zajęciem – spanie, leżenie, odpoczywanie – bo zmęczona czułam się cały czas i od momentu otworzenia oka po przespanej nocy. Póki co, Wellbutrin sporo zmienił w mojej aktywności na lepsze, ale choć ta jest większa, to zaczęły ją ograniczać kolejne skutki uboczne z ulotki, z którą nie zapoznawałam się od razu, ale po wiecznym migrenowym bólu głowy i bólu żołądka z nudnościami, postanowiłam sprawdzić, czy to efekt odstawienia poprzednika, czy zasługa jego następcy.. Problemy ze snem znikome. Ze dwa razy wydawało mi się, że mam przezroczyste powieki i słyszę każdy nawet nieistniejący szmer. Póki co, często mam zniekształcenia obrazu i przewidzenia, co trochę mnie przeraża, ale liczę, że po okresie przystosowawczym to wszystko minie. Jadłowstręt nie, ale przez wariacje żołądkowe i tak odechciewa się jeść. Na Seroxacie z próby schudnięcia z 95kg, przytyłam do 127, więc i tak brak apetytu by mnie nie zmartwił, ale ten cholerny ból żołądka jest chwilami nie do wytrzymania. Bardzo wierzę w ten lek i liczę, że pomoże mi się wydostać z tej ciemnej życiowej dupy, w której siedzę już jakiś czas. Postaram się po jakimś czasie napisać, czy lek pomógł mi w powrocie do życia.

    4. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Witam,
     od 12 lat leczę się na CHAD. Poczatkowo jechałem na Efectinie, i nawet jakoś funkcjonowałem. Jednak mocno tyłem i źle tolerowałem alkohol ( często urywał się przysłowiowy „film”). Od 4 lat przeszedłem na Welbutrin, razem z lamitrinem i jest bardzo dobrze. W zasadzie nie mam od trzech lat żadnych epizodów i jestem stabilny.
     Dobra tolerancja alkoholu ( żadnych skutków ubocznych i żadnych urwanych filmów), poprawia libido i dużo lepiej wpływa na nastrój. UWAGA na łączenie z Efectinem. Rok temu skończył mi się Welbutrin i nie miałem leku parę dni więc lekarz powiedział, że mogę wziąć chwilowo Efectin, który mi został. I to było fatalne, rano miałem straszne jazdy po wstaniu z łóżka (nasilające się pulsowanie w głowie) i po trzech dniach skończyło się utratą świadomości i wylądowaniu w szpitalu. Po powrocie do Welbutrinu wszystko było już ok.

    5. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Mam pytanko: mam w maju komunię, biorę wellbutrin od 20 dni 150, jak jest z piciem alkoholu?

    6. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek uratowal mi zycie W 2010 roku w Toruniu. Wieszałem się. Dzięki naukowcom lekarzom obroniłem się przed kilkukrotnymi próbami samobójczymi. Mój syn ma ojca, moja żona ma męża, a ja mam rodzinę i siłę dla rodziny i dla obcych mi ludzi którym lubię pomagać. Dla mnie kosztuje 190, ale nie złotych a groszy.
     Naukowcy… Anglicy… prawdopodobnie…wymyślili Welbutrin. Przy herbacie.

     1. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      6

      Witam. Najbardziej zainteresowało mnie zdanie, o tym, że Twoje koszty to 190 ale groszy (chyba, że to żart). Jakim cudem? Ja ze względu na wysokie koszty musiałam zrezygnować z zażywania Wellbutrinu. Pozdrawiam. basiula

    7. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Witam!
     Pamiętam szczal po pierwszej tablecie 150 mg. Nie wiedziałem co najpierw mam robić, power. Obecnie biorę go rok, mogę napisać, ze wyciągnął mnie z zamulonego życia, też nie palę papierosów rok.
     Czasem wkręcają mi się dziwne urojenia, szybko się wkręcam.
     Mieszkam w Holandii i z dostępem do tego leku nie mam problemu.
     Mam nadzieje że wrócę szybko do zdrowia i odstawie lek, bo nie mam zamiaru brać go do końca życia.
     Wiem ze czasem czasu trzeba by zadziałał, ale co do mnie to po pierwszej tabl, latałem jak z pieprzem. Ogólnie jestem na tak.

    8. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Wellbutrin biorę od 1,5 miesiąca. Po wielu próbach z doborem leków i szybkim zniechęcaniu się w oczekiwaniu na efekt ten lek „zaskoczył”. Zaktywizował mnie i na świat patrzę zupełnie inaczej. Nie odczuwałem większych skutków ubocznych poza suchością w ustach i sporym spadkiem wagi. Jedynym minusem jest cena. Miesięczna kuracja przy dawce 150 mg to 130,-.

    9. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Lek miał mnie zaktywizować i wzmocnić motywację do działania. Kończę drugie opakowanie i nie widzę znacznej poprawy.

    10. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Biorę już drugie opakowanie. Lek dostaje od ręki w aptece. Cena ok 120 zł za 30 tabletek. Lek ma polepszyć moja koncentracje i sprawić że nie będę senna w dzień. Faktycznie moja wydajność wzrosła, ale pojawiła się suchość w ustach, drażliwość, bóle brzucha (biegunka), i potworne bóle głowy z mdłościami. Szczególnie niepokoją mnie te stany migrenowe. Czy ktoś z Was też tak ma?
     ps. A propos bezsennosći Zasypiam dzięki ketrelowi. Bez niego jakość snu drastycznie spada.

    11. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Witam, zaczęłam brać ten lek w dawce 150, ale nie działał dopiero 300 podziałał. Najlepszy, jaki dostałam dużo energii odporność na czarnowidztwo, oraz utrata wagi. Bez środków wyciszających trudno spać, ale dostałam dodatkowy lek o ok. Jestem po 60-tce i mam zamiar wrócić do tego leku, ale przeraża mnie cena oraz to, że trzeba zamawiać.

    12. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Zjadłem prawie 3 opakowania, jeszcze tydzień temu napisałbym, że nic mi nie daje, ale teraz z uwagi na nadciśnienie (lekarz twierdzi, że on może też podwyższać) nie biorę ponad tydzień… Mam obserwować cienienie i depresje/chęci/myślenie. Ciśnienie w normie, ale powrót po łykendzie majowym do roboty tragedia. Nie mogę pozbierać myśli, działam chaotycznie i bez energii (robię, bo muszę a i tak 90% tego, co muszę nie tykam).

    13. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     czytam wasze posty i nie wieżę. Biorę welbutrin od czterech tygodni i nie widzę większych zmian. Czasami zdarza mi się śmiać nawet serdecznie (zawsze to coś), czuję się ospała. co ja bym dała za jakieś pobudzenie, chęć do działania….. cokolwiek. Ja chcę tylko spać. Miewam dziwne sny, niektóre tylko straszne inne straszne i realistyczne

    14. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Właśnie kończę drugie opakowanie i niestety mam wrażenie, ze jakbym go nie brała, czułabym się tak samo. Na samym początku przyjmowania miałam lekki jadłowstręt, po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Gdyby nie inny lek uspokajający, który miałam brać w słabszych momentach, nie poradziłabym sobie w ogóle.

    15. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Obecnie mój lekarz przepisał mi ten lek ponieważ od ostatniego puchłam i tyłam. Ale mam takie nawroty nerwicy że masakra. Co prawda biorę go dopiero 5 dni ale jestem w stanie zamienić go ponownie na kiedyś brany przeze mnie zoloft! Leczę się już prawie 3 lata na nerwicę lękową :( raz gorzej raz lepiej, ale ostatnio było stabilnie. Zmiana na te tabletki to napady płaczu, depresyjne myśli, lęki, że sobie coś zrobię, zawroty głowy i ogólnie uczucie doła. Co o tym sądzicie?

    16. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Niestety, terapia trwała 6 tygodni w dawce 450mg i lek nie zadziałał.

    17. Opinia użytkownika o Wellbutrin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Biorę wellbutrin od ok. 2 lat i czuję się po nim dobrze. Na początku przyjmowania czułam stan podekscytowania cały czas, nie mogłam spać i ciągle chciałam coś robić, nawet w środku nocy. Po jakimś czasie działanie wyrównało się i organizm wrócił do normy. Nie odczuwałam skutków ubocznych. Zdarzyło mi się nie mieć dostępu do wellbutrinu raz czy dwa – wtedy sny są nieziemsko dziwne a zarazem realistyczne (przerazajace uczucie), prawdopodobnie skutki jak przy naglym odstawieniu. Jeśli rano zapomne wziac lek po paru godzinach odczuwam lekki ból głowy.
     Cena moglaby byc nizsza. Czasem mam problem z dostepnoscia leku w aptece, zwykle trzeba zamawiac.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.