Wellbutrin

3,2 [53]

Tagi: , , , , , , , ,

Wellbutrin jest lekiem zawierającym Bupropion. Jest to środek antydepresyjny, który oddziałuje na neuroprzekaźniki dopaminę i noradrenalinę. Szczególnie przydatny jest w depresjach przebiegających ze słabym napędem pacjenta. Stosowany jest także przy uzależnieniu od nikotyny.

Najnowsza opinia o Wellbutrin:

„Ciężko mi się wypowiedzieć o skuteczności, bo biorę lek ok 2 tyg. Na pewno wrócił pęd do życia, choć może to być równie dobrze chwilowy skutek uboczny leku – pobudzenie wynikające z nadwrażliwości na jego składnik. Nie wiem. W każdym razie bardzo bym chciała, żeby to pobudzenie nie znikało. Wcześniej jechałam na Seroxacie i kolejno jego tańszym odpowiedniku Parogenie. Podobno miały okiełznać moją aktywność i motywac…” [czytaj więcej poniżej]

Wellbutrin otrzymał ocenę średnią: 3,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 74 opinii

Wellbutrin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Zobacz Inne,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Wellbutrin:

Wellbutrin cena:

Lek Wellbutrin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Wellbutrin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Wellbutrin?

Oto lista aptek i sklepów z Wellbutrin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Wellbutrin
 1. Wellbutrin #

  Ciężko mi się wypowiedzieć o skuteczności, bo biorę lek ok 2 tyg. Na pewno wrócił pęd do życia, choć może to być równie dobrze chwilowy skutek uboczny leku – pobudzenie wynikające z nadwrażliwości na jego składnik. Nie wiem. W każdym razie bardzo bym chciała, żeby to pobudzenie nie znikało. Wcześniej jechałam na Seroxacie i kolejno jego tańszym odpowiedniku Parogenie. Podobno miały okiełznać moją aktywność i motywację tudzież ich totalny brak… Niestety po 2 latach brania ich, czułam się jak wrak człowieka, a moim najlepszym przyjacielem było łóżko, ulubioną pozycją – horyzontalna, ulubionym zajęciem – spanie, leżenie, odpoczywanie – bo zmęczona czułam się cały czas i od momentu otworzenia oka po przespanej nocy. Póki co, Wellbutrin sporo zmienił w mojej aktywności na lepsze, ale choć ta jest większa, to zaczęły ją ograniczać kolejne skutki uboczne z ulotki, z którą nie zapoznawałam się od razu, ale po wiecznym migrenowym bólu głowy i bólu żołądka z nudnościami, postanowiłam sprawdzić, czy to efekt odstawienia poprzednika, czy zasługa jego następcy.. Problemy ze snem znikome. Ze dwa razy wydawało mi się, że mam przezroczyste powieki i słyszę każdy nawet nieistniejący szmer. Póki co, często mam zniekształcenia obrazu i przewidzenia, co trochę mnie przeraża, ale liczę, że po okresie przystosowawczym to wszystko minie. Jadłowstręt nie, ale przez wariacje żołądkowe i tak odechciewa się jeść. Na Seroxacie z próby schudnięcia z 95kg, przytyłam do 127, więc i tak brak apetytu by mnie nie zmartwił, ale ten cholerny ból żołądka jest chwilami nie do wytrzymania. Bardzo wierzę w ten lek i liczę, że pomoże mi się wydostać z tej ciemnej życiowej dupy, w której siedzę już jakiś czas. Postaram się po jakimś czasie napisać, czy lek pomógł mi w powrocie do życia.

 2. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  od 12 lat leczę się na CHAD. Poczatkowo jechałem na Efectinie, i nawet jakoś funkcjonowałem. Jednak mocno tyłem i źle tolerowałem alkohol ( często urywał się przysłowiowy „film”). Od 4 lat przeszedłem na Welbutrin, razem z lamitrinem i jest bardzo dobrze. W zasadzie nie mam od trzech lat żadnych epizodów i jestem stabilny.
  Dobra tolerancja alkoholu ( żadnych skutków ubocznych i żadnych urwanych filmów), poprawia libido i dużo lepiej wpływa na nastrój. UWAGA na łączenie z Efectinem. Rok temu skończył mi się Welbutrin i nie miałem leku parę dni więc lekarz powiedział, że mogę wziąć chwilowo Efectin, który mi został. I to było fatalne, rano miałem straszne jazdy po wstaniu z łóżka (nasilające się pulsowanie w głowie) i po trzech dniach skończyło się utratą świadomości i wylądowaniu w szpitalu. Po powrocie do Welbutrinu wszystko było już ok.

 3. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam pytanko: mam w maju komunię, biorę wellbutrin od 20 dni 150, jak jest z piciem alkoholu?

 4. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek uratowal mi zycie W 2010 roku w Toruniu. Wieszałem się. Dzięki naukowcom lekarzom obroniłem się przed kilkukrotnymi próbami samobójczymi. Mój syn ma ojca, moja żona ma męża, a ja mam rodzinę i siłę dla rodziny i dla obcych mi ludzi którym lubię pomagać. Dla mnie kosztuje 190, ale nie złotych a groszy.
  Naukowcy… Anglicy… prawdopodobnie…wymyślili Welbutrin. Przy herbacie.

 5. Wellbutrin #

  Witam!
  Pamiętam szczal po pierwszej tablecie 150 mg. Nie wiedziałem co najpierw mam robić, power. Obecnie biorę go rok, mogę napisać, ze wyciągnął mnie z zamulonego życia, też nie palę papierosów rok.
  Czasem wkręcają mi się dziwne urojenia, szybko się wkręcam.
  Mieszkam w Holandii i z dostępem do tego leku nie mam problemu.
  Mam nadzieje że wrócę szybko do zdrowia i odstawie lek, bo nie mam zamiaru brać go do końca życia.
  Wiem ze czasem czasu trzeba by zadziałał, ale co do mnie to po pierwszej tabl, latałem jak z pieprzem. Ogólnie jestem na tak.

 6. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Wellbutrin biorę od 1,5 miesiąca. Po wielu próbach z doborem leków i szybkim zniechęcaniu się w oczekiwaniu na efekt ten lek „zaskoczył”. Zaktywizował mnie i na świat patrzę zupełnie inaczej. Nie odczuwałem większych skutków ubocznych poza suchością w ustach i sporym spadkiem wagi. Jedynym minusem jest cena. Miesięczna kuracja przy dawce 150 mg to 130,-.

 7. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek miał mnie zaktywizować i wzmocnić motywację do działania. Kończę drugie opakowanie i nie widzę znacznej poprawy.

 8. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę już drugie opakowanie. Lek dostaje od ręki w aptece. Cena ok 120 zł za 30 tabletek. Lek ma polepszyć moja koncentracje i sprawić że nie będę senna w dzień. Faktycznie moja wydajność wzrosła, ale pojawiła się suchość w ustach, drażliwość, bóle brzucha (biegunka), i potworne bóle głowy z mdłościami. Szczególnie niepokoją mnie te stany migrenowe. Czy ktoś z Was też tak ma?
  ps. A propos bezsennosći Zasypiam dzięki ketrelowi. Bez niego jakość snu drastycznie spada.

 9. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, zaczęłam brać ten lek w dawce 150, ale nie działał dopiero 300 podziałał. Najlepszy, jaki dostałam dużo energii odporność na czarnowidztwo, oraz utrata wagi. Bez środków wyciszających trudno spać, ale dostałam dodatkowy lek o ok. Jestem po 60-tce i mam zamiar wrócić do tego leku, ale przeraża mnie cena oraz to, że trzeba zamawiać.

 10. Wellbutrin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zjadłem prawie 3 opakowania, jeszcze tydzień temu napisałbym, że nic mi nie daje, ale teraz z uwagi na nadciśnienie (lekarz twierdzi, że on może też podwyższać) nie biorę ponad tydzień… Mam obserwować cienienie i depresje/chęci/myślenie. Ciśnienie w normie, ale powrót po łykendzie majowym do roboty tragedia. Nie mogę pozbierać myśli, działam chaotycznie i bez energii (robię, bo muszę a i tak 90% tego, co muszę nie tykam).


Znasz Wellbutrin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.