Unidox

3,2 [25]Unidox Solutab jest antybiotykiem zawierającym doksycylinę. Stosowany jest przy olbrzymim spektrum chorób. Najczęściej jednak Unidox, kojarzymy, jako lek służący do walki z trądzikiem. To bardzo poważna broń do walki z trądzikiem, lecz w niektórych przypadkach, gdy inne preparaty zawodzą zmuszeni jesteśmy sięgnąć po antybiotyk. Przy trądziku unidox powinniśmy stosować najkrócej przez kilka tygodni.
Dopisek solutab, oznacza w tym przypadku, iż lek ten można rozpuszczać w wodzie. Lekarze zalecają stosowanie leku podczas posiłku, co ma zmniejszyć ryzyko wystąpienie problemów ze strony układu pokarmowego.
Rzadkim skutkiem ubocznym, budzącym jednak czasami niepokój u osób biorących lek jest pojawienie się nieodwracalnych przebarwień zębów.
Kobiety chcące urodzić zdrowe dziecko powinny unikać tego antybiotyku, gdyż wpływa on negatywnie na płód. Przenika również do mleka matki, więc również stosowanie go w okresie karmienia nie jest dobrym pomysłem.

Najnowsza opinia o Unidox:

„Biore go 5 dzień , nudności oraz biegunka, bóle żołądka, nigdy wiecej go nie kupię będę wolać odpowiednik…” [czytaj więcej poniżej]

Unidox otrzymał ocenę średnią: 3,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 24 opinii

Unidox jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Unidox:

Sprawdź jak działa Unidox na podstawie ulotki leku:

Unidox w ciąży unidox w ciąży Unidox karmienie piersią unidox a karmienie piersią
Unidox dawkowanie unidox dawkowanie Unidox skutki uboczne
Unidox przeciwskazania unidox przeciwskazania


Pytania o Unidox na forum:

  jaki antybiotyk dla mnie mam chory układ pokarmowy cały. To na za zapalenie krtani i oskrzeli

Masz pytania dotyczące leku Unidox?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Unidox:

Unidox cena:

Lek Unidox na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Unidox Solutab tabl. 100 mg
  cena normalnie -> 8.14PLN przy odpłatności 50% -> 4.47

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Unidox?

Oto lista aptek i sklepów z Unidox:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Unidox
 1. Unidox #

  Biore go 5 dzień , nudności oraz biegunka, bóle żołądka, nigdy wiecej go nie kupię będę wolać odpowiednik

 2. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam unidox 2 razy dziennie od poniedziałku do czwartku rana. Wieczorem odstawiłam lek, ponieważ od poprzedniego wieczoru pojawiły się nudności i wymioty a przy tym ból żołądka. Dzisiaj jest sobota a ból nie ustępuje. Wymiotów już nie mam, ale czuję się bardzo niekomfortowo. Nie mam apetytu, ciśnienie mam niskie a kawa mi nie smakuje, najchętniej cały dzień przeleżałabym w łóżku. Kiedy to minie? Czy ktoś miał podobne objawy?

 3. Unidox #

  Biorę trzeci tydzień, drugą dawkę, jest poprawa, a było bardzo źle kaszel ustąpił, temper. też, jest osłabienie, ale tak musi być? Podobno cierpliwość uczy pokory, pozdrawiam i czekam na rozwój wypadków.

 4. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dobry lek, stosowałem na borelioz, wczesniej za infekcje drog oddechowych, zawsze pomagał. Praktycznie nie miałem skutków ubocznych.

 5. Unidox #

  Masakra, nigdy więcej. Popuchły mi dłonie, ból głowy nieprzeciętny, gorzej widzę. A przyjęłam tylko trzy razy. Jutro przerywam antybiotyk- śmierć.

 6. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem na zakażenie górnych dróg oddechowych, które zaleczył w ciągu tygodnia. Jednakże i tu podkreślę! od dwóch tygodni mam ogromne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Nudności, bóle, białawy stolec. Mimo innych antybiotyków dostępnych na rynku to dostałem to badziewie, które nie tylko zrujnowało układ trawienny ale odebrało komfort życia na jak na razie dwa tygodnie, a na polepszenie się nie zanosi. Oczywiście zażywalem antybiotyk z osłoną oraz podczas posiłku, popijając dużą ilością wody. Nie polecam w 100%

 7. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Od półtora roku mam szumy w uchu. Próbowałam już wszystkiego i odwiedzałam już różnych laryngologów. Ostatni pomysł to była bolerioza. Pracowałam kiedyś w lesie, dlatego. Po zastosowaniu przez tydzień tego leku moje szumy zmniejszyły się, stały się mniej dotkliwe a jednocześnie pozbyłam się choroby układu pokarmowego którą znosiłam od 10 lat. Lekarze twierdzili że to przez długotrwały stres a to była bakteria z którą poradził sobie ten lek w tydzień. Lek jest dobry. Tylko nie każdy organizm go odpowiednio przyjmie.

 8. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  skuteczny na wszystko, nawet trądzika sie pozbyłam

 9. Unidox #

  A mnie lekarz leczy tym lekiem na boreliozę

 10. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek jest świetny. Brałam go na zapalnie gardła i działał, oraz dodatkowo poradził sobie z trądzikiem. Polecam

 11. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jestem uczulona na penicyline, wiec pewnych antybiotyków nie powinnam brać. Po zażyciu tego leku, dostałam nudności i nastąpiły wymioty :/ nigdy wiecej!

 12. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja go biorę od miesiąca na trądzik. Dla mnie jest rewelacyjny (stosuję też dwie maści na przemian więc może to wspólne działanie). Jedyny minus to dolegliwości kobiece, rzeczywiście trzeba brać jednocześnie coś na ochronę flory bakteryjnej w pochwie.

 13. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Stosuje lek od 18 dni ok.3 tygodni ,ale żadnych efektów nie widzę. Tylko dziwne jest to ze mój dermatolog przepisał mi 0,5 tabletki dziennie i nic mi nie pomaga. Nie polecam może coś innego się znajdzie ;)

 14. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Porażka, stosowałam go 1,5 miesiąca lekarz przepisał na trądzik różowaty a jak sie okazało nie mam TR nic nie pomógł-, straszne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zapalenie pochwy i po odstawieniu dostałam wysypki na rekach, która nie chce zejść 3 tyg.!!! nigdy więcej

 15. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja mam gorzej mam biegunkę i wymioty. A jeśli chodzi o świąd w pochwie to dostałam razem z tym lekiem globulki i na grzyba tabletki bo po tym antybiotyku zawsze ma sie prawie grzyba…

 16. Unidox #

  Dermatolog przepisał mi go na trądzik ani nie pomógł ani nie zaszkodził jak uproszczony byłem tak i jestem jednym słowem lipa.

 17. Unidox #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ten lek powinien być zakazany przez konwencje Genewską i Watykańską.


Znasz Unidox? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.