Strattera

3,0 [10]

Tagi:

Strattera to lek do walki z ADHD. Jej substancja aktywna atomoksetyna, jest mniej skuteczna od leków z grupy stymulantów, ale traktowana jest, jako lek bezpieczniejszy. Uważa się, że strattera lepiej radzi sobie z adhd, w którym dominują problemy z uwagą, (tzw. ADHD-PI), gorzej natomiast, gdy podawana jest chorym z dominującą impulsywnością i hiperaktywnością. Lek powinno się przyjmować przez kilka tygodni, aby sprawdzić jego działanie. Do możliwych skutków ubocznych leku zaliczyć można suchość w ustach i bezsenność. Rodzice łatwiej godzą się na leczenie swoich dzieci stratterą, gdyż pozbawiona jest aury substancji uzależniającej, czego nie można powiedzieć o innych lekach na adhd (zawierających metylofenidat).

Najnowsza opinia o Strattera:

„Sylwia, u mnie ten lek się nie sprawdził. Wyżej pisałam o tikach i natręctwa. W tej chwili syn ma 9 lat i zażywa abilify. Nie ma refundacji. Jest mniej skoncentrowany, ale nie tika tyle i usiedzi w szkole. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Pozdrawiam…” [czytaj więcej poniżej]

Strattera otrzymał ocenę średnią: 3,0 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 16 opinii

Strattera jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Strattera:

Sprawdź jak działa Strattera na podstawie ulotki leku:

Strattera skutki uboczne Strattera przedawkowanie Strattera przedawkowanie
Strattera w ciąży Strattera w ciąży Strattera karmienie piersią Strattera a karmienie piersią
Strattera dawkowanie Strattera dawkowanie Strattera przeciwskazania Strattera przeciwskazania


Pytania o Strattera na forum:

Masz pytania dotyczące leku Strattera?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Strattera:

Strattera cena:

Lek Strattera na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Strattera kaps. twarde 10 mg
  cena normalnie -> 77.85PLN przy odpłatności ryczałt -> 76.75
 • Strattera kaps. twarde 10 mg
  cena normalnie -> 309.77PLN przy odpłatności ryczałt -> 295.78
 • Strattera kaps. twarde 18 mg
  cena normalnie -> 78.89PLN przy odpłatności ryczałt -> 74.36
 • Strattera kaps. twarde 18 mg
  cena normalnie -> 311.86PLN przy odpłatności ryczałt -> 284.12
 • Strattera kaps. twarde 25 mg
  cena normalnie -> 79.71PLN przy odpłatności ryczałt -> 72.17
 • Strattera kaps. twarde 25 mg
  cena normalnie -> 313.5PLN przy odpłatności ryczałt -> 273.73
 • Strattera kaps. twarde 40 mg
  cena normalnie -> 80.91PLN przy odpłatności ryczałt -> 66.92
 • Strattera kaps. twarde 40 mg
  cena normalnie -> 315.89PLN przy odpłatności ryczałt -> 250.34
 • Strattera kaps. twarde 60 mg
  cena normalnie -> 318.33PLN przy odpłatności ryczałt -> 218.41

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Strattera?

Oto lista aptek i sklepów z Strattera:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Strattera
 1. Strattera #

  Sylwia, u mnie ten lek się nie sprawdził. Wyżej pisałam o tikach i natręctwa. W tej chwili syn ma 9 lat i zażywa abilify. Nie ma refundacji. Jest mniej skoncentrowany, ale nie tika tyle i usiedzi w szkole. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Pozdrawiam

 2. Strattera #

  Mój synuś ma 12 lat ma autyzm i mózgowe porażenie dziecięce jest bardzo nadpobudliwy, brał concerte a teraz od 5 dni strattere, nie wiem, czy to tak ma być, ale zrobił się totalnie agresywny wulgarny, chwilami nie daje rady nad nim zapanować boje się, że w ataku szału zrobi sobie coś, albo moim małym 2 córkom. Jak ten lek działa nie wiem, czy to minie i się wyciszy. Jak długo trzeba czekać na efekty strattery?

 3. Strattera #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ten lek zmienił moje podejście do wielu spraw. Bez Strattery byłam niechętna do podejmowania działań, do pracy. Każdy obowiązek odsuwałam na ostatnią możliwą chwilę. Teraz potrafię się skupiać i wykonywać zadania nie będąc obarczona ciągłym stresem. Lepiej radzę sobie na każdym gruncie: w pracy, w domu, nawet w samochodzie.
  Do osób, które rozpoczynają kurację: w przeciwieństwie do Concerty, Strattera zaczyna działać z kilkutygodniowym opóźnieniem. Musicie poczekać

 4. Strattera #

  Mam pytanie jestem z wojewodztwa pomorskiego dokladnie starogard gdanski czy lek jest refundowany w tym wojewodztwie

 5. Strattera #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mój synek lat 8 dostał ten lek przy nadpobudliwości, tikach i natręctwacch. Bierze go 9 dni rano.po ok 1-2 godz od podania jest nie do ogarnięcia dotyka wszystko, bije siebie, tika.wszystko nasilone.do upadłego go nosi, aż pada ze zmęczenia. Mówi, że to przez te leki nowe. Ja jestem kłębkiem nerwów, nie wiem jak mu pomóc. Wcześniej brał asentra i haloperidol. Po haloperidolu dziecko tikało, do tego brak koncentracji. Asentra ok, ale musieliśmy zobaczyć, jak zadziała strattera i wszystkie wcześniejsze leki do odstawienia. Wiem że pierwsze efekty z ulotki po 3 tyg miną. Kiedy u was się poprawiło i jak przy tikach i natręctwach to wygląda leczenie stratterą. Od piszcie proszę.

  • Strattera #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Mój syn 8 lat 5m-cy-,tiki złożone i adhd. Na początku dostawał haloperidol w różnych dawkach, po nim spokojniejszy, ale strasznie śpiący. Na pocz. niby trochę pomógł na tiki (zmniejszyły się troszkę), ale później wróciły nasilone. Zalecono dalej haloperidol, depakine chrono, stratterę.Zaczęliśmi od dawki 18mg(1 m-c),później 25mg(w sumie już prawie 1,5m-ca).Wyciszył się, jest spokojniejszy, mniej poirytowany, ale problem z koncentracją pozostał i to wielki. Tiki się uspokoiły, ma je nadal, ale nie takie duże. Tiki zauważalne jak się denerwuje, zwłaszcza gdy chce coś zrobić, ale nie pamięta, co ani jak. Myśleliśmy, że będzie w stanie skoncentrować się bardziej na lekcjach i innych sprawach, ale niestety efekt marny.

 6. Strattera #

  Mieszkam w norwegi i mam wypisana receptę na ten lek i wiecie ile płacę za ten lek 0 zł moje dziecko czuje się dobrze. niestety bolał go brzuch, ale zjadł z rana śniadanie i wziął tabletkę i brzuch go nie boli.

 7. Strattera #

  Dzisiaj zaczynam podawać kapsułki leku strattera mojemu 7-letniemu synowi, lekarz zalecił przez pierwsze siedem dni dawkę 10mg a potem przez dwa miesiące dawkę 25 mg. Dostalam te leki darmowo, mieszkam w Kuwejcie i tutaj państwo refunduje leczenie ADHD. Mam nadzieje ze syn zacznie sie lepiej uczyć bo z tym mamy największy kłopot, z zachowaniem jakoś sobie radzimy chociaż w nowych miejscach jak mowi ,,ADHD” sie odzywa ludzie tutaj bardzo tolerancyjni i akceptują jego wybryki.

 8. Strattera #

  Tak jak wyżej napisaliście ja się pod tym podpisuję- mój syn przyjmował ten lek przez miesiąc i po 2 tyg. nauczycielki stwierdziły, że jest znaczna poprawa, tylko załamałam się na następnej wizycie u psychiatry, bo powiedział przykro mi, ale nie ma już refundacji na stratere i w tedy konsternacja, wycie do poduszki, bo oczywiście mogłabym podawać concerte lub medikinet ale po co – mój syn na te leki nie „idzie” jestem zrozpaczona a synek ma ogromne problemy a co gorsze brak akceptacji przez większość – na marginesie powie… giert… za wprowadzenie gimnazjów ….

 9. Strattera #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moja córa bierze Stratterę od pół roku. W jej przypadku niema zamiennika tego leku, ponieważ ma tiki. I co pozostało mi? 415 złotych za 28 kapsułek. Płaczę i płacę, bo moje dziecko i tak już jest wystarczająco skrzywdzone przez los(nie wiem jednak, jak długo wytrzymam finansowo). Co do skutków ubocznych- występowały bóle brzucha ok. 2 godziny po podaniu leku, ale problem się rozwiązał, gdy zmieniłam porę podania z rannej na wieczorową. Co do opłacalności- zadowolenie mojej córy jest bezcenne, więc się opłaca. Dziecko samo zauważa zmiany występujące w skutek zażywania leku, cieszy się, a co rząd na to? Wycofuje się z refundacji. Może zostawię to bez komentarza.

 10. Strattera #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek ma doskonałe działanie na koncentrację i nadpobudliwość u mojego dziecka, niestety cena zwala z nóg. Na razie, mimo że kosztuje 420 zł za 60mg na miesiąc będę kupować synowi, nie wiem jak długo dam radę. Bierze lek od 4 miesięcy – efekty są fantastyczne: łącznie z szóstkami w szkole i brakiem uwag w zeszycie.

 11. Strattera #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mój syn bierze ten lek juz 3 miesiąc i zauważam poprawę, co prawda jest to dawka 60 mg, ale na concerte juz nie reagował. Chciałabym bardzo żeby dziecko Arlukowicza musiało brać ten lek może wtedy znalazłby sie na liście refundowanej. Chociaż jego stać na pełną odpłatność a dla mnie nawet z częściowa odpłatnością cena jest kosmiczna.

 12. Strattera #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mój syn z adhd przyjmował stratere i była zmiana o 200 stopni, był skoncentrowany, wyciszony, chętniejszy do robienia, jakichkolwiek poleceń i zadań, brał go tylko miesiąc, ponieważ nie są juz refundowane. W tej chwili zażywa concerne i jest gorzej o wiele, zero koncentracji, ochoty, i niestety wróciły napady agresji u dziecka:-(

 13. Strattera #

  SZKODA,ŻE TAK KRÓTKO BYŁ REFUNDOWANY.( od 16 listopada do końca roku 2011)
  Syn brał już 3 lata temu – krótko bo 117 euro z Niemiec.
  Nareszcie jesteśmy normalną rodziną.Oprócz tego sukcesy w szkole.Nie ma tików.Zrobię wszystko żeby kupić nawet za 260 zł.

 14. Strattera #

  Kupuję dla syna z ADHD, koszty kosmiczne. Jedyny lek, po którym nie ma krwotoków z nosa, nie tyje itp. Bardzo skuteczny na koncentrację. Dzięki niemu może normalnie funkcjonować. Pozdrawiam.

 15. Strattera #

  Witam!
  Ja biorę Stratterę o gramaturze 60mg.Opakowanie-czyli 28 kapsułek, „UWAGA” kosztuje od 525 do 670zł.(KURACJA MIESIĘCZNA)!!!
  Jest to jawne SKÓRCZY@@@@@@@!!!
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich ludzi z ADHD/ADD, a w szczególności osoby dorosłe, ponieważ w Polsce, ADHD jest rozpoznawalne u dzieci, w przedziale wiekowym-lat, a diagnostyka dorosłych i kwoty wydawane na leczenie farmakologiczne, są istnym absurdem!!!
  75Lucjusz.


Znasz Strattera? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.