Sirdalud

3,8 [28]Sirdalud jest preparatem zwiotczającym mięśnie szkieletowe. Lek jest równie efektywny, co baclofen, jest natomiast przez chorych lepiej tolerowany. Sirdalud jest przepisywany przy silnych bólach pleców. Pomaga także pacjentom ze stwardnieniem rozsianym. Okazjonalnie lekarze wykorzystują jego właściwości nasenne i przepisują lek osobom cierpiącym na bezsenność. W związku z tym nie dziwić powinien fakt, że jednym ze skutków ubocznych leku jest uczucie senności. Lek często powoduje także obniżenie ciśnienia krwi i zawroty głowy
Powinniśmy uważać podczas stosowania sirdaludu z lekami wpływającymi hamująco na mózg (w szczególności unikać należy na benzodiazepin) i alkoholu. Sirdalud może jeszcze wzmacniać ich działanie.
Preparatu nie powinno się także brać z lekiem Faverin (fluwoksamina)

Najnowsza opinia o Sirdalud:

„to jest tak, wzjełam lek w pracy – szok , oczy same sie zamykały, w głowie szum i zawroty , ale ból ustapił – no nie wiem, może brac tylko na noc?…” [czytaj więcej poniżej]

Sirdalud otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 34 opinii

Sirdalud jest stosowany w wypadku: Na Bezsenność, Na SM (stwardnienie rozsiane),


Pytania o Sirdalud na forum:

  Czy można zażywać Sirdalud ?

Masz pytania dotyczące leku Sirdalud?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Sirdalud cena:

Lek Sirdalud na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Sirdalud MR kaps. o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 54.67PLN przy odpłatności 30% -> 23.74
 • Sirdalud MR kaps. o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 54.67PLN przy odpłatności 30% -> 23.74

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Sirdalud?

Oto lista aptek i sklepów z Sirdalud:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Sirdalud
 1. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  to jest tak, wzjełam lek w pracy – szok , oczy same sie zamykały, w głowie szum i zawroty , ale ból ustapił – no nie wiem, może brac tylko na noc?

 2. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek od 10 dni, brak skutków ubocznych, biorę 1/2 tabletki na noc, a rano 1 tabletkę Apo-Napro – ból kręgosłupa prawie ustąpił i mogę normalnie funkcjonować.
  Pracuje, prowadzę samochód, wszystko gra

 3. Sirdalud #

  To zdecydowanie nie dla mnie. Spadek ciśnienia, zawroty głowy, mokre poty, wszechogarniające zimno. Trudności w zasypianiu.
  Próbowałam dwa razy na noc. Nigdy więcej.

 4. Sirdalud #

  Od tygodnia cierpię na bardzo silne i chroniczne bóle, promirniujące od barku i szyji, poprzez ramię, przedramię az do nadgarstka. Ból jest tak uporczywy i silny, że nie sposób spac, ani normalnie funkcjonowac w ciagu dnia. Nie pomagają żadne środki przeciwbólowe, ani plastry rozgrzewające- choć mała ulga była odczuwalna. Lekarz zapisał mi własnie SIRDALUD – pierwsza noc od tygodnia w pełni przespana- bez zadnego bólu- rano obudziłam się szczęsliwa, bowiem nie bolało! :) W ciągu dnia jednak pewien dyskomfort jest nadal, ale jest to początek leczenia, więc mam nadzieję, że po paru dniach stosowania będzie tylko lepiej. Podsumowując, uważam, ze jest skutecznym środkiem i nie odczułam zadnych skutków ubocznych, poza tym, że chyba lekko nasennie na mnie zadziałał. Polecam.

 5. Sirdalud #

  Dziś lekarz zapisał mi lek Sirdalud 4mg Dawka 0-12-1.Czytając Wasze opinie trochę boję się go brać, a kręgosłup boli mnie jak diabli. PORADŹCIE. Mieszkam sama.

 6. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę od 2 miesięcy tylko na noc 4mg, mam wysunięty dysk, który z kolei uciska na nerw kulszowy. Zasypiam szybko po nim i przesypiam cała noc bez dolegliwości bólowych. Rano zawroty głowy, suchość w ustach i ogólne zmęczenie.
  Niestety to ostatni lek nienarkotyczny dla mnie, który jako tako pomaga, choć przespać noc.

 7. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zdecydowanie polecam!!
  Zawsze mi pomaga, a walczę z kręgosłupem juz kilka lat.
  Ze skutków ubocznych – tylko senność i suchość w ustach. Ale ustąpienie bólów kręgosłupa jest warte tego, by przyciąć komara :P

 8. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mnie nie pomógł ale mam 2 opakowanie, nowe do sprzedania za pół ceny – fiston@poczta.fm

 9. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mi zdecydowanie nie pomógł ten lek, miałam wszystkie możliwe skutki uboczne, w ogóle nie nadaje się dla osób, które chodzą w tym czasie do pracy, ja miałam po zażyciu jednej dawki halucynacje i problem z mówieniem, dobrze, że wzięłam go wieczorem, bo kompletnie nie nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poza tym nie byłam w stanie nic zjeść i w ogóle podnieść się z łóżka, a po upływie ok. 10 godzin, kiedy zaczęło maleć stężenie, z trudem się zwlekłam a ból wrócił nasilony, nie nadaje się do stosowania dla kogoś, kto źle reaguje na leki wywołujące senność. Nie polecam, na pewno nie wolno go brać będąc samemu w domu..

 10. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  super lek polecam…skutki uboczne brak


Znasz Sirdalud? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook