Sirdalud

3,8 [42]Sirdalud jest preparatem zwiotczającym mięśnie szkieletowe. Lek jest równie efektywny, co baclofen, jest natomiast przez chorych lepiej tolerowany. Sirdalud jest przepisywany przy silnych bólach pleców. Pomaga także pacjentom ze stwardnieniem rozsianym. Okazjonalnie lekarze wykorzystują jego właściwości nasenne i przepisują lek osobom cierpiącym na bezsenność. W związku z tym nie dziwić powinien fakt, że jednym ze skutków ubocznych leku jest uczucie senności. Lek często powoduje także obniżenie ciśnienia krwi i zawroty głowy
Powinniśmy uważać podczas stosowania sirdaludu z lekami wpływającymi hamująco na mózg (w szczególności unikać należy na benzodiazepin) i alkoholu. Sirdalud może jeszcze wzmacniać ich działanie.
Preparatu nie powinno się także brać z lekiem Faverin (fluwoksamina)

Najnowsza opinia o Sirdalud:

„Witam, przed chwilą wzięłam Sirdalud na rwę kulszową (w pracy o godzinie 12). Nie byłam w stanie wstać z krzesła, zaczęłam normalnie zasypiać, zmierzono mi ciśnienie i miałam 60/85. Teraz piję energetyka, żeby wrócić do żywych ;0…” [czytaj więcej poniżej]

Sirdalud otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 61 opinii

Sirdalud jest stosowany w wypadku: Na Bezsenność, Na SM (stwardnienie rozsiane),


Pytania o Sirdalud na forum:

  Czy można zażywać Sirdalud ?

  ATARAX BRANY Z SIRDALUD OPINIE

Masz pytania dotyczące leku Sirdalud?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Sirdalud cena:

Lek Sirdalud na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Sirdalud MR kaps. o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 54.67PLN przy odpłatności 30% -> 23.74
 • Sirdalud MR kaps. o zmodyfikowanym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 54.67PLN przy odpłatności 30% -> 23.74

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Sirdalud?

Oto lista aptek i sklepów z Sirdalud:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Sirdalud
 1. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, przed chwilą wzięłam Sirdalud na rwę kulszową (w pracy o godzinie 12). Nie byłam w stanie wstać z krzesła, zaczęłam normalnie zasypiać, zmierzono mi ciśnienie i miałam 60/85. Teraz piję energetyka, żeby wrócić do żywych ;0

 2. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Stosowałem Sirdalud, bo cierpiałem na częste zawroty głowy. Lek rzeczywiście działał. Miałem zakaz jeżdżenia samochodom, ale to dla mnie żaden problem bo i tak nie mam prawa jazdy. Zawroty głowy minęły po około dwóch tygodniach stosowania. Zauważalnym przeze mnie skutkiem ubocznym było lekkie, acz zauważalne otumanienie.

 3. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Często dostaję buli brzucha, głównie na tle nerwowym. Zawsze mam przy sobie Sirdalud, bo jest na tego typu problemy niezwykle skuteczny. Po zażyciu odczekam trochę i ból mija. Początkowo miałam z tym problem, bo nie wiedziałam, od czego mam te dolegliwości, dopiero lekarz mi pomógł i przepisał Sirdalud. Na bóle brzucha, jeżeli te bóle wynikają z nerwów trzeba brać bardziej „ogólne” leki. Uwaga, nie bierzcie więcej niż dwie, bo ten lek potrafi ściąć z nóg.

 4. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  stosuje ten lek od ok 2 tygodni po 1/2 tabletki na noc- stan po urazie kręgosłupa szyjnego. Po tak małej dawce śpię bardzo mocno, ale mam koszmary tylko nie wiem czy to z powodu leku czy raczej nudy. Skutki uboczne- lekkie bóle brzucha no i kręgosłup i tak boli chociaż nie wiem czy bez tego leku bolałby mocniej czy nie

 5. Sirdalud #

  Zaczynam dzisiaj. Sama jestem ciekawa rezultatu.

 6. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  super lek, ktoś kto pisze ze nie mógł zasnąć po nim totalne brednie, ból znika nie tylko w kręgosłupie ale nie bolą stawy, nie mam haluksów na zewnątrz ale tak mnie bolały ze nie wiedziałam co sie dzieje, lekarz zapisał mi na rano M….. a na wieczor sirdalud – gdybym była pewna ze nie obciaza watroby i zoładka to do konca zycia bym nie zrezygnowała z tego leku – dla mnie oskar wsrod leków i wielkie wrecz dozgonne dzieki dla ortopedy:)))

 7. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Prowadzę dość stresujący i niezbyt zdrowy tryb życia. Prawdopodobnie też z tego powodu cierpię na częste nerwobóle. Poszedłem do lekarza, a on kazał mi wziąć Sirdalud. Kazał mi go brać, kiedy takowe wystąpią, ale zakazał mi też po zastosowaniu jeździć samochodem, więc lek jest średnio użyteczny. Nie mogę przestać jeździć samochodem, więc brałem go raczej w weekendy, więc efekt był marny. Wyobrażam sobie jednak, że przy regularnym stosowaniu byłoby znacznie lepiej.

 8. Sirdalud #

  Dzisiaj wzięłam pierwszy raz ten lek i niestety nie zasnęłam przez całą noc. Nie wiem ile mogę wytrzymać bez snu, ale myślę, że to przyniesie mi więcej szkody, niż pożytku. Ponadto boli mnie brzuch; aby zapobiec jeszcze gorszym skutkom ubocznym zrezygnuję z tej trucizny. Niestety muszę szukać innego lekarstwa na moje ciągle bolące biodro.

 9. Sirdalud #

  Brałem latami Myolastan, jedną tabletkę przed snem, nie dłużej niż przez dwa-trzy dni, raz na kilka miesięcy. Mam kilku znajomych z dolegliwościami kręgosłupowymi (siedzący tryb życia), Myolastan był dla nas cudownym lekiem, człowiek spał po nim jak dziecko a budził się jak nowo narodzony. Jak czytam przyczyny wycofania go z obrotu to nóż mi się otwiera w kieszeni. „Skutki uboczne za duże w stosunku do nikłego efektu działania” – co za kretyn to wymyślił, powinno się go skazać na dożywotnie bóle kręgosłupa bez możliwości leczenia. Sirdalud jako lek zastępujący Myolastan ma skutki uboczne katastrofalne. Prowadzenie samochodu nazajutrz po wzięciu przed snem tabletki powinno być ustawowo zakazane. Uprawianie sportów (w moim przypadku tenis) mija się z celem – czas reakcji i ogólna sprawność spada do poziomu średnio sprawnego emeryta. Po prostu masakra. Trwa to około 24 godziny po wzięciu Sirdaludu. Jeżeli ktoś nie wie, co to są skutki uboczne powinien zaaplikować sobie Sirdalud w celach poznawczych. Myolastan to dla mnie w tej chwili raj utracony.

  • Sirdalud #

   Mam dyskopatie na całej długości kręgosłupa + dwa kręgozmyki nie nadające się do operacji [ opinie neurochirurga na piśmie ] przed laty brałam Myolastan i nawet znośnie funkcjonowałam, bez dodatkowych leków przeciw bólowych. Teraz przepisano mi przed paru miesiącami Sirdalud 6mg. Po przeczytaniu ulotki i zdaniu sobie sprawy z dodatkowych chorób- nie ruszyłam go do dzisiaj ze względu na silne działania uboczne.
   Obecnie nawet drętwienie nóg i ból do 20 stopni. Skali bólu nie zmusi mnie do brania tego diabelstwa.
   To ze w ogóle jeszcze zwlekam się z łózka z płaczem zawdzięczam psu z którym MUSZE !! wyjść, jestem samotna i nikt go inny nie wyprowadzi. Jestem po raku pęcherza moczowego, nerki obie z cystami, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, 3 zatory mózgu 25% niedokrwienia obniżonej drożności tętnic i żył, zakrzepica lewej stopy do polowy uda, rozpoczyna się w prawej nodze .
   Ciągle skórze w nogach mimo brania magnezu i potasu.
   Kto mi pomoże i co ?? — czy dzisiaj tylko +++

 10. Sirdalud #

  Co się stanie po 4 tabletkach sirdaludu wziętych na noc?

 11. Sirdalud #

  Super! Wreszcie spokojnie przespałam noc. Nie budził mnie ból. Skutków ubocznych nie było. Senność- owszem. No i bardzo dobrze.

 12. Sirdalud #

  rozluźnił mięśniowe napięcia i owszem, ale powodował drętwienie i mrowienie języka,,, a także obniżenie ciśnienia, przy dawce 2 mg 2 razy na dobę,,, Jak każdy lek trzeba sobie dobrać.. Myolastan działał na mnie lepiej, bez tych historii co opisałam,po prostu rozluźniał.. tylko na noc- nasenne uboczne

 13. Sirdalud #

  A ja podczas leczenia Sirdalud-em dostałem biegunki. Zawsze od 3 do 10 godz po zażyciu :(

  • Sirdalud #

   Ja też:( Choć na kręgosłup super pomogło. Ale jelitowe atrakcje były tak silne, że kolejnej nie wzięłam…

 14. Sirdalud #

  Zadowolona z tego leku jestem.

 15. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam to lekarstwo dzisiaj bo chyba wypadł mi dysk.W tym samym czasie brałam też pyralginę i te leki bardzo mi pomogły, nie wiem ile czasu potrwają moje dolegliwości, mam nadzieję że jutro będzie lepiej, sirdalud chyba łagodzi bóle kręgosłupa tak mówi lekarz, pyralgina natomiast działa po prostu przeciwbólowo.

 16. Sirdalud #

  A JESZCZE DODAM ZE CENA W GRECJI NA DZIEŃ DZISIEJSZY OPAKOWANIA 30 TABLETEK PO 2 MG TO 3,20 EURO, CZYLI 12 ZŁOTYCH

 17. Sirdalud #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  JA TEŻ ZACZĘŁAM BRAĆ? ZDIAGNOZOWANA DYSKOPATIA I LEKARZ ORTOPEDA KAZAŁ BRAĆ 10 DNI, 1 TAB RANO I 1 TAB WIECZOREM. PO ZAŻYCIU RANNEJ CZŁOWIEK NIE MOŻE NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ, TOTALNE ZMĘCZENIE I SENNOŚĆ. POZA TYM OK.


Znasz Sirdalud? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.