Sirdalud


Sirdalud jest preparatem zwiotczającym mięśnie szkieletowe. Lek jest równie efektywny, co baclofen, jest natomiast przez chorych lepiej tolerowany. Sirdalud jest przepisywany przy silnych bólach pleców. Pomaga także pacjentom ze stwardnieniem rozsianym. Okazjonalnie lekarze wykorzystują jego właściwości nasenne i przepisują lek osobom cierpiącym na bezsenność. W związku z tym nie dziwić powinien fakt, że jednym ze skutków ubocznych leku jest uczucie senności. Lek często powoduje także obniżenie ciśnienia krwi i zawroty głowy
Powinniśmy uważać podczas stosowania sirdaludu z lekami wpływającymi hamująco na mózg (w szczególności unikać należy na benzodiazepin) i alkoholu. Sirdalud może jeszcze wzmacniać ich działanie.
Preparatu nie powinno się także brać z lekiem Faverin (fluwoksamina)
Napisz swoją opinię o Sirdalud


Cena Sirdalud
Skutki uboczne Sirdalud
Dawkowanie Sirdalud
Zamienniki Sirdalud
Forum Sirdalud
Najnowsza opinia o Sirdalud
Zastosowanie i składniki Sirdalud
Gdzie można kupić Sirdalud?

Opinie o Sirdalud (65)

Sirdalud, ocena średnia

6.6

Skutecznosc

69/10

  Brak skutków ubocznych

  63/10

   Oplacalnosc

   66/10
    1. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     0.5

     Brak skutków ubocznych

     0.6

     Bolą mnie plecy, raczej jak wstaje z łózka przez pól godziny. Lekarz dał mi sirdalud 6 mg. Kilka razy musiałem przerywać, bo bardzo źle się czuję, zostało jeszcze 3 kapsułek i nigdy więcej. Teraz bolą mnie plecy całą dobę. Mam wrażenie, że się trułem, po prostu brak mi czujności, jak pijany, ale nie dokładnie…

    2. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Mam Stwardnienie rozsiane, od niedawna biorę sirdalud owszem, chce się po nim trochę spać, ale ja osobiście nie narzekam, nie mam tak mocno napiętych mięśni i tak panicznego bólu, jaki towarzyszy mi od lat.

    3. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Pomaga mi różnych sytuacjach, dostaje go od neurologa, biorę na noc nieregularnie, ale od dłuższego czasu.
     Nie było żadnych problemów aż do wczoraj. Wzięłam na noc pół /lekarz pozwolił całą/ a rano niemal zgon. Nie wiedziałam co się dzieje, po 2 godzinach od obudzenia traciłam świadomość, suchość w ustach, w gardle, po godzinie próbowałam zmierzyć ciśnienie, na ciśnieniomierzu najpierw error, a po kilku próbach pomiaru wreszcie…. 43/70 i arytmia /taki mądry ten ciśnieniomierz/.

     W przypadku osoby bliskiej po pierwszym zażyciu na noc również rano pewien czas po wybudzeniu nastąpiła afazja. W nagrodę doba w szpitalu na obserwacji.

    4. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     4

     Witam, przed chwilą wzięłam Sirdalud na rwę kulszową (w pracy o godzinie 12). Nie byłam w stanie wstać z krzesła, zaczęłam normalnie zasypiać, zmierzono mi ciśnienie i miałam 60/85. Teraz piję energetyka, żeby wrócić do żywych ;0

     1. Opinia użytkownika o Sirdalud :

      Ja wzięłam 1/2 tabletki, miałam suchość w ustach, a ciśnienie 90/50 i zawroty głowy, więcej nie będę brać. Wolę robić okłady z żelu i to mi pomaga.

    5. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Stosowałem Sirdalud, bo cierpiałem na częste zawroty głowy. Lek rzeczywiście działał. Miałem zakaz jeżdżenia samochodom, ale to dla mnie żaden problem bo i tak nie mam prawa jazdy. Zawroty głowy minęły po około dwóch tygodniach stosowania. Zauważalnym przeze mnie skutkiem ubocznym było lekkie, acz zauważalne otumanienie.

    6. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Często dostaję buli brzucha, głównie na tle nerwowym. Zawsze mam przy sobie Sirdalud, bo jest na tego typu problemy niezwykle skuteczny. Po zażyciu odczekam trochę i ból mija. Początkowo miałam z tym problem, bo nie wiedziałam, od czego mam te dolegliwości, dopiero lekarz mi pomógł i przepisał Sirdalud. Na bóle brzucha, jeżeli te bóle wynikają z nerwów trzeba brać bardziej „ogólne” leki. Uwaga, nie bierzcie więcej niż dwie, bo ten lek potrafi ściąć z nóg.

    7. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     stosuje ten lek od ok 2 tygodni po 1/2 tabletki na noc- stan po urazie kręgosłupa szyjnego. Po tak małej dawce śpię bardzo mocno, ale mam koszmary tylko nie wiem czy to z powodu leku czy raczej nudy. Skutki uboczne- lekkie bóle brzucha no i kręgosłup i tak boli chociaż nie wiem czy bez tego leku bolałby mocniej czy nie

    8. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Zaczynam dzisiaj. Sama jestem ciekawa rezultatu.

    9. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     super lek, ktoś kto pisze ze nie mógł zasnąć po nim totalne brednie, ból znika nie tylko w kręgosłupie ale nie bolą stawy, nie mam haluksów na zewnątrz ale tak mnie bolały ze nie wiedziałam co sie dzieje, lekarz zapisał mi na rano M….. a na wieczor sirdalud – gdybym była pewna ze nie obciaza watroby i zoładka to do konca zycia bym nie zrezygnowała z tego leku – dla mnie oskar wsrod leków i wielkie wrecz dozgonne dzieki dla ortopedy:)))

    10. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Prowadzę dość stresujący i niezbyt zdrowy tryb życia. Prawdopodobnie też z tego powodu cierpię na częste nerwobóle. Poszedłem do lekarza, a on kazał mi wziąć Sirdalud. Kazał mi go brać, kiedy takowe wystąpią, ale zakazał mi też po zastosowaniu jeździć samochodem, więc lek jest średnio użyteczny. Nie mogę przestać jeździć samochodem, więc brałem go raczej w weekendy, więc efekt był marny. Wyobrażam sobie jednak, że przy regularnym stosowaniu byłoby znacznie lepiej.

    11. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Dzisiaj wzięłam pierwszy raz ten lek i niestety nie zasnęłam przez całą noc. Nie wiem ile mogę wytrzymać bez snu, ale myślę, że to przyniesie mi więcej szkody, niż pożytku. Ponadto boli mnie brzuch; aby zapobiec jeszcze gorszym skutkom ubocznym zrezygnuję z tej trucizny. Niestety muszę szukać innego lekarstwa na moje ciągle bolące biodro.

    12. Opinia użytkownika o Sirdalud :

     Brałem latami Myolastan, jedną tabletkę przed snem, nie dłużej niż przez dwa-trzy dni, raz na kilka miesięcy. Mam kilku znajomych z dolegliwościami kręgosłupowymi (siedzący tryb życia), Myolastan był dla nas cudownym lekiem, człowiek spał po nim jak dziecko a budził się jak nowo narodzony. Jak czytam przyczyny wycofania go z obrotu to nóż mi się otwiera w kieszeni. „Skutki uboczne za duże w stosunku do nikłego efektu działania” – co za kretyn to wymyślił, powinno się go skazać na dożywotnie bóle kręgosłupa bez możliwości leczenia. Sirdalud jako lek zastępujący Myolastan ma skutki uboczne katastrofalne. Prowadzenie samochodu nazajutrz po wzięciu przed snem tabletki powinno być ustawowo zakazane. Uprawianie sportów (w moim przypadku tenis) mija się z celem – czas reakcji i ogólna sprawność spada do poziomu średnio sprawnego emeryta. Po prostu masakra. Trwa to około 24 godziny po wzięciu Sirdaludu. Jeżeli ktoś nie wie, co to są skutki uboczne powinien zaaplikować sobie Sirdalud w celach poznawczych. Myolastan to dla mnie w tej chwili raj utracony.

     1. Opinia użytkownika o Sirdalud :

      Mam dyskopatie na całej długości kręgosłupa + dwa kręgozmyki nie nadające się do operacji [ opinie neurochirurga na piśmie ] przed laty brałam Myolastan i nawet znośnie funkcjonowałam, bez dodatkowych leków przeciw bólowych. Teraz przepisano mi przed paru miesiącami Sirdalud 6mg. Po przeczytaniu ulotki i zdaniu sobie sprawy z dodatkowych chorób- nie ruszyłam go do dzisiaj ze względu na silne działania uboczne.
      Obecnie nawet drętwienie nóg i ból do 20 stopni. Skali bólu nie zmusi mnie do brania tego diabelstwa.
      To ze w ogóle jeszcze zwlekam się z łózka z płaczem zawdzięczam psu z którym MUSZE !! wyjść, jestem samotna i nikt go inny nie wyprowadzi. Jestem po raku pęcherza moczowego, nerki obie z cystami, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, 3 zatory mózgu 25% niedokrwienia obniżonej drożności tętnic i żył, zakrzepica lewej stopy do polowy uda, rozpoczyna się w prawej nodze .
      Ciągle skórze w nogach mimo brania magnezu i potasu.
      Kto mi pomoże i co ?? — czy dzisiaj tylko +++

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.