Seroxat

3,7 [27]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Seroxat to jedna z nazw handlowych paroksetyny. To nowoczesny antydepresant, sprawdzający się w przypadkach silnych depresji. Stosowany jest nie tylko przy tym zaburzeniu. Lekarze przepisują seroxat również na nerwicę, fobie społeczną i lęki. Aby zaczął swoje faktyczne działanie należy ten lek przyjmować przynajmniej 4 tygodnie. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że seroxat nam pomoże, szczególnie, jeśli naszym problemem jest dystymia (słabo nasilona depresja ciągnąca się latami). Rozpoczynając stosowanie seroxatu powinniśmy przygotować się na możliwe wystąpienie skutków ubocznych. Pojawić się mogą dolegliwości ze strony układu pokarmowego, problemy ze spaniem w ciągu nocy, nadmierna senność podczas dnia. Bardzo prawdopodobne jest obniżenie popędu płciowego i problemy z osiągnięciem orgazmu. Większość skutków ubocznych na szczęście minie w ciągu pierwszych tygodni od rozpoczęcia stosowania leku.

Najnowsza opinia o Seroxat:

„Biorę ten lek od ośmiu lat. Początki leczenia to istny koszmar. Głównym powodem leczenia była nerwica lękowa z depresją. Lek działa bardzo powoli, ale w tej chwili po latach leczenia, stwierdzam lek się sprawdził….” [czytaj więcej poniżej]

Seroxat otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 31 opinii

Seroxat jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Seroxat na forum:

  Bulimia… pytanie

  Bulimia, czy już?

  jaka różnica seroxat-arketis

  zamiana Seroxat na Mozarin czy tak można

Masz pytania dotyczące leku Seroxat?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Seroxat:

Seroxat cena:

Lek Seroxat na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Seroxat tabl. powl. 20 mg
  cena normalnie -> 56.37PLN przy odpłatności 30% -> 46.67

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Seroxat?

Oto lista aptek i sklepów z Seroxat:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Seroxat
 1. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od ośmiu lat. Początki leczenia to istny koszmar. Głównym powodem leczenia była nerwica lękowa z depresją. Lek działa bardzo powoli, ale w tej chwili po latach leczenia, stwierdzam lek się sprawdził.

 2. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek. Biore juz dwa lata i czuje sie bardzo dobrze.

 3. Seroxat #

  otóż prosze się o niewypowiadanie osób biorących kilka dni ten lek. jesli mogę o sobie powiedzieć pomaga po okołu dwóch miesiącach i mogę w stu procentach stwierdzić że jeśli ktoś trzy lata temu powiedziałby mi że osiągnę taki sukces nie wyszedł bym nawet z domu bo bym się wstydził…. resztę proszę sobie dopowiedzieć…

 4. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  Biore seroxat od tygodnia 10 mg, po tygodniu mam brac 20 mg. Czuje się fatalnie okropne lęki nasilone i spiaca jestem bardzo jak go wezme o 7 rano to z lozka wstaje o 13. Po za tym mdlosci i trzesiawka troszkę. Proszę poradzcie jak długo trwaja te niepożądane skutki .

 5. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  Biorę Seroxat 8 dni w dawce 10 mg, ciągle bym spala i mam mdłości, kiedy to minie? Nasilone lęki, biorę do tego afobam, bo nie dałabym rady. Proszę napiszcie, po jakim czasie zaczyna działać ten lek, bo już jestem ukresu wytrzymałości z tymi lękami.

 6. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moim zdaniem lek bardzo dobry. Czuję się o niebo lepiej. Biore go już drugi rok.

 7. Seroxat #

  Biorę seroxat kilka lat z powodu nerwicy serca przed braniem miałem ostre ataki arytmii, migotania przedsionków, żaden kardiolog mi nie pomógł, kiedy ktoś ze znajomych zaproponował mi wizytę u psychiatry ten zalecił mi właśnie seroxat. Od tamtej pory arytmia ustala, jedynie czasem zdarzają się pojedyncze przerwy w prawidłowym rytmie serca. Jednak mam problem z erekcja na początku było super erekcja była bardzo dobra i dłużej niż zwykle mogłem wytrzymać do wytrysku, teraz jednak nie wiem, od czego to zależy raz jest lepiej a czasami fatalnie (częściej to drugie). Myślę, że właśnie to po seroxacie, boję się jednak odstawić gdyż kiedyś już próbowałem i arytmia wracała.

 8. Seroxat #

  Mam zamiennik Seroxatu – Paroxinor. Miałem brać przez tydzień 10mg, a potem 20mg, ale postanowiłem zażyć przez pierwsze 3 dni tylko 5mg (1/4 tabletki) co by wypróbować lek. Biore już 3 dni i cały czas od pierwszego dnia mam mdłośći/nudności i kompletny brak apetytu – cięzko to wytrzymać. Jest to najczęstszy skutek uboczny tego leku, który występuję u więcej niż 1 na 10 pacjentów. Mam też utrudnione myślenie/koncentracje, czasem mi myśl ucieknie i sie zastanawiam co chciałem zrobić – takie „zamotanie”. Dajcie spokój – wziolem tylko 1/4 tabletki , strach pomyślec co by było po całej. NIe wiem jak długo uda mi sie to wytrzymaća podejrzewam żę tak szybko to nie minie więc pewnie zanim doczekam się terapeutycznego działania leku będę zmuszy zaprzestać go zażywać:/

 9. Seroxat #

  impotencja? mi po tym leku 30 mg stoi, że mógłbym ścianę rozwalić:)))))))))))) bzykać można znacznie dłużej i trochę ciężko o orgazm. Musi się panna nieźle starać:)
  Ja miałem zero skutków ubocznych. Jedynie sny bardzo kolorowe i wyraźne.

 10. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Najbardziej skuteczny ze wszystkich wyprobowanych antydepresantow. Skutki uboczne na poczatku brania ominelam poprzez branie cwiartki tabletki przez kilka dni. Biore polowe tabletki czyli 10 mg dziennie i to mi wystarcza. Nieprawda jest ze mozna ten lek brac tylko do 12 miesiecy. Biore od lat i moi znajomi rowniez. Jeden potrzebuje insuliny a drugi serotoniny, skonczysz brac powrot murowany chyba ze ktos faktycznie mial depresje z powodu jednego epizodu, czyjejs smierci itp. Ale jesli chorujesz na nerwice badz masz czeste stany depresyjne bez powodu to nie ma sensu odstawiac leku. Polecam. Acha… Ocenianie leku po tygodniu brania nie powinno miec miejsca, lek dziala po 4 tygodniach a optymalnie po 6 tyg. Po jednym tygodniu to mozna miec tylko nasilone objawy depresji i inne objawy uboczne trzesienie, zawroty glowy, sztywnienie karku itp.


Znasz Seroxat? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.