Seroxat

3,7 [29]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Seroxat to jedna z nazw handlowych paroksetyny. To nowoczesny antydepresant, sprawdzający się w przypadkach silnych depresji. Stosowany jest nie tylko przy tym zaburzeniu. Lekarze przepisują seroxat również na nerwicę, fobie społeczną i lęki. Aby zaczął swoje faktyczne działanie należy ten lek przyjmować przynajmniej 4 tygodnie. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że seroxat nam pomoże, szczególnie, jeśli naszym problemem jest dystymia (słabo nasilona depresja ciągnąca się latami). Rozpoczynając stosowanie seroxatu powinniśmy przygotować się na możliwe wystąpienie skutków ubocznych. Pojawić się mogą dolegliwości ze strony układu pokarmowego, problemy ze spaniem w ciągu nocy, nadmierna senność podczas dnia. Bardzo prawdopodobne jest obniżenie popędu płciowego i problemy z osiągnięciem orgazmu. Większość skutków ubocznych na szczęście minie w ciągu pierwszych tygodni od rozpoczęcia stosowania leku.

Najnowsza opinia o Seroxat:

„Ja biore seroxat 20mg juz 1,5 roku. Po pierwszych kilku miesiącach czułam sie na tyle dobrze, że postanowiłam odstawić…i to był błąd. Po kilku tygodniach od odstawienia wszystko wróciło ze zdwojona siłą, więc pobiegłam do psychiatry po kolejna receptę. Jestem zadowolona z tego leku, jedyny minus to taki, że w moim przypadku zaburza postrzeganie, idealizuje sytuacje. To jest może dobre na początku, gdy po latach depresji zaczyn…” [czytaj więcej poniżej]

Seroxat otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 33 opinii

Seroxat jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Seroxat na forum:

  Bulimia… pytanie

  Bulimia, czy już?

  jaka różnica seroxat-arketis

  zamiana Seroxat na Mozarin czy tak można

Masz pytania dotyczące leku Seroxat?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Seroxat:

Seroxat cena:

Lek Seroxat na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Seroxat tabl. powl. 20 mg
  cena normalnie -> 56.37PLN przy odpłatności 30% -> 46.67

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Seroxat?

Oto lista aptek i sklepów z Seroxat:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Seroxat
 1. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biore seroxat 20mg juz 1,5 roku. Po pierwszych kilku miesiącach czułam sie na tyle dobrze, że postanowiłam odstawić…i to był błąd. Po kilku tygodniach od odstawienia wszystko wróciło ze zdwojona siłą, więc pobiegłam do psychiatry po kolejna receptę. Jestem zadowolona z tego leku, jedyny minus to taki, że w moim przypadku zaburza postrzeganie, idealizuje sytuacje. To jest może dobre na początku, gdy po latach depresji zaczyna się nagle żyć i przestajemy sie przejmować, ale dla osoby, która ma na głowie firmę, dom, nie jest to pozytywny efekt. Reasumując – lek dobry, skuteczny, ale trzeba uważać, bo wprowadza w stan totalnej olewki jakkolwiek to brzmi.

 2. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  To chyba szósty lek antydepresyjny, który ma mnie postawić na nogi. Biorę go nieco ponad tydzień, zaczęłam od 1/4 tabletki, teraz przeszłam na 1/2. Skutki uboczne praktycznie żadne (jak mnie mdliło, brałam Aviomarin i po sprawie). Wiem, że do pełnego działania leku pozostało jeszcze sporo czasu, ale już zaczynam odczuwać różnicę (a jestem po próbie samobójczej, więc jeśli w ogóle chce mi się żyć, to już jest kolosalna zmiana). Aha, mam arytmię, ale kardiolog uznał, że pod kontrolą spokojnie mogę ten lek przyjmować.

  Wady – cena, opakowanie kosztuje około 80 zł, dla mnie to duży wydatek. Ale jeśli dzięki Seroxatowi wrócę do normalnego życia, to myślę, że koszt będzie sprawą trzeciorzędną.

 3. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od ośmiu lat. Początki leczenia to istny koszmar. Głównym powodem leczenia była nerwica lękowa z depresją. Lek działa bardzo powoli, ale w tej chwili po latach leczenia, stwierdzam lek się sprawdził.

 4. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek. Biore juz dwa lata i czuje sie bardzo dobrze.

 5. Seroxat #

  otóż prosze się o niewypowiadanie osób biorących kilka dni ten lek. jesli mogę o sobie powiedzieć pomaga po okołu dwóch miesiącach i mogę w stu procentach stwierdzić że jeśli ktoś trzy lata temu powiedziałby mi że osiągnę taki sukces nie wyszedł bym nawet z domu bo bym się wstydził…. resztę proszę sobie dopowiedzieć…

 6. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  Biore seroxat od tygodnia 10 mg, po tygodniu mam brac 20 mg. Czuje się fatalnie okropne lęki nasilone i spiaca jestem bardzo jak go wezme o 7 rano to z lozka wstaje o 13. Po za tym mdlosci i trzesiawka troszkę. Proszę poradzcie jak długo trwaja te niepożądane skutki .

 7. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  Biorę Seroxat 8 dni w dawce 10 mg, ciągle bym spala i mam mdłości, kiedy to minie? Nasilone lęki, biorę do tego afobam, bo nie dałabym rady. Proszę napiszcie, po jakim czasie zaczyna działać ten lek, bo już jestem ukresu wytrzymałości z tymi lękami.

 8. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moim zdaniem lek bardzo dobry. Czuję się o niebo lepiej. Biore go już drugi rok.

 9. Seroxat #

  Biorę seroxat kilka lat z powodu nerwicy serca przed braniem miałem ostre ataki arytmii, migotania przedsionków, żaden kardiolog mi nie pomógł, kiedy ktoś ze znajomych zaproponował mi wizytę u psychiatry ten zalecił mi właśnie seroxat. Od tamtej pory arytmia ustala, jedynie czasem zdarzają się pojedyncze przerwy w prawidłowym rytmie serca. Jednak mam problem z erekcja na początku było super erekcja była bardzo dobra i dłużej niż zwykle mogłem wytrzymać do wytrysku, teraz jednak nie wiem, od czego to zależy raz jest lepiej a czasami fatalnie (częściej to drugie). Myślę, że właśnie to po seroxacie, boję się jednak odstawić gdyż kiedyś już próbowałem i arytmia wracała.

 10. Seroxat #

  Mam zamiennik Seroxatu – Paroxinor. Miałem brać przez tydzień 10mg, a potem 20mg, ale postanowiłem zażyć przez pierwsze 3 dni tylko 5mg (1/4 tabletki) co by wypróbować lek. Biore już 3 dni i cały czas od pierwszego dnia mam mdłośći/nudności i kompletny brak apetytu – cięzko to wytrzymać. Jest to najczęstszy skutek uboczny tego leku, który występuję u więcej niż 1 na 10 pacjentów. Mam też utrudnione myślenie/koncentracje, czasem mi myśl ucieknie i sie zastanawiam co chciałem zrobić – takie „zamotanie”. Dajcie spokój – wziolem tylko 1/4 tabletki , strach pomyślec co by było po całej. NIe wiem jak długo uda mi sie to wytrzymaća podejrzewam żę tak szybko to nie minie więc pewnie zanim doczekam się terapeutycznego działania leku będę zmuszy zaprzestać go zażywać:/


Znasz Seroxat? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.