Seroxat

3,6 [22]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Seroxat to jedna z nazw handlowych paroksetyny. To nowoczesny antydepresant, sprawdzający się w przypadkach silnych depresji. Stosowany jest nie tylko przy tym zaburzeniu. Lekarze przepisują seroxat również na nerwicę, fobie społeczną i lęki. Aby zaczął swoje faktyczne działanie należy ten lek przyjmować przynajmniej 4 tygodnie. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że seroxat nam pomoże, szczególnie, jeśli naszym problemem jest dystymia (słabo nasilona depresja ciągnąca się latami). Rozpoczynając stosowanie seroxatu powinniśmy przygotować się na możliwe wystąpienie skutków ubocznych. Pojawić się mogą dolegliwości ze strony układu pokarmowego, problemy ze spaniem w ciągu nocy, nadmierna senność podczas dnia. Bardzo prawdopodobne jest obniżenie popędu płciowego i problemy z osiągnięciem orgazmu. Większość skutków ubocznych na szczęście minie w ciągu pierwszych tygodni od rozpoczęcia stosowania leku.

Najnowsza opinia o Seroxat:

„Mam zamiennik Seroxatu – Paroxinor. Miałem brać przez tydzień 10mg, a potem 20mg, ale postanowiłem zażyć przez pierwsze 3 dni tylko 5mg (1/4 tabletki) co by wypróbować lek. Biore już 3 dni i cały czas od pierwszego dnia mam mdłośći/nudności i kompletny brak apetytu – cięzko to wytrzymać. Jest to najczęstszy skutek uboczny tego leku, który występuję u więcej niż 1 na 10 pacjentów. Mam też utrudnione myślenie/koncentracje, …” [czytaj więcej poniżej]

Seroxat otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 24 opinii

Seroxat jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Seroxat na forum:

  Bulimia… pytanie

  Bulimia, czy już?

  jaka różnica seroxat-arketis

  zamiana Seroxat na Mozarin czy tak można

Masz pytania dotyczące leku Seroxat?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Seroxat:

Seroxat cena:

Lek Seroxat na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Seroxat tabl. powl. 20 mg
  cena normalnie -> 56.37PLN przy odpłatności 30% -> 46.67

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Seroxat?

Oto lista aptek i sklepów z Seroxat:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Seroxat
 1. Seroxat #

  Mam zamiennik Seroxatu – Paroxinor. Miałem brać przez tydzień 10mg, a potem 20mg, ale postanowiłem zażyć przez pierwsze 3 dni tylko 5mg (1/4 tabletki) co by wypróbować lek. Biore już 3 dni i cały czas od pierwszego dnia mam mdłośći/nudności i kompletny brak apetytu – cięzko to wytrzymać. Jest to najczęstszy skutek uboczny tego leku, który występuję u więcej niż 1 na 10 pacjentów. Mam też utrudnione myślenie/koncentracje, czasem mi myśl ucieknie i sie zastanawiam co chciałem zrobić – takie „zamotanie”. Dajcie spokój – wziolem tylko 1/4 tabletki , strach pomyślec co by było po całej. NIe wiem jak długo uda mi sie to wytrzymaća podejrzewam żę tak szybko to nie minie więc pewnie zanim doczekam się terapeutycznego działania leku będę zmuszy zaprzestać go zażywać:/

 2. Seroxat #

  impotencja? mi po tym leku 30 mg stoi, że mógłbym ścianę rozwalić:)))))))))))) bzykać można znacznie dłużej i trochę ciężko o orgazm. Musi się panna nieźle starać:)
  Ja miałem zero skutków ubocznych. Jedynie sny bardzo kolorowe i wyraźne.

 3. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Najbardziej skuteczny ze wszystkich wyprobowanych antydepresantow. Skutki uboczne na poczatku brania ominelam poprzez branie cwiartki tabletki przez kilka dni. Biore polowe tabletki czyli 10 mg dziennie i to mi wystarcza. Nieprawda jest ze mozna ten lek brac tylko do 12 miesiecy. Biore od lat i moi znajomi rowniez. Jeden potrzebuje insuliny a drugi serotoniny, skonczysz brac powrot murowany chyba ze ktos faktycznie mial depresje z powodu jednego epizodu, czyjejs smierci itp. Ale jesli chorujesz na nerwice badz masz czeste stany depresyjne bez powodu to nie ma sensu odstawiac leku. Polecam. Acha… Ocenianie leku po tygodniu brania nie powinno miec miejsca, lek dziala po 4 tygodniach a optymalnie po 6 tyg. Po jednym tygodniu to mozna miec tylko nasilone objawy depresji i inne objawy uboczne trzesienie, zawroty glowy, sztywnienie karku itp.

 4. Seroxat #

  super lekarstwo, biorę go 7 lat i jest ok, zachęcam do brania, mam go na nerwice, rewelacja.

 5. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, seroxat brałem ponad rok temu. Przez pierwsze dwa tygodnie z neuronem, potem już bez całą tabletkę. Na każdego lek działa inaczej i nie można uogólniać. Ja biorąc seroxat w ciągu dokładnie 18 dniu, schudłem chyba z 5 kg, do tego myślałem, że umrę psychicznie parę razy. Byłem wykończony bez życia, ale potem jakbym na nowo się narodził. Zero problemu, zero nerwicy. Warto było. Po 7 miesiącach brania odstawiłem i być może za wcześnie, bo pojawił się nawrót już nie tak mocny jak kiedyś, ale znowu musiałem skorzystać z usług lekarza, zapisał mi de pralin. Biorę 3 dziennie, cudownie to nie jest, ale na razie się nie poddaję. Jeśli po tym leczeniu Będzie źle to powiem tak, że te leki są po to żeby tylko nabijać kieszeń koncernom farmaceutycznym i lekarzom, albo trzeba ją brać do końca życia lub co jest niestety najtrudniejsze, mieć tyle woli i walki w sobie aby zrobić to samemu.

 6. Seroxat #

  Bardzo dobry lek na depresję.Na poczatku bralam z xanasem. I poczulam się duzo lepiej,chce mi się żyć. Jeżeli jestem bardzo zdnerwowana to oprócz seroxatu biorę xanax.

 7. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Odradzam wszystkim mężczyznom – przyjmowanie paroksetyny w 4 na 5 przypadków skończy się impotencją. Działanie leku wcale łba nie urywa, więc moim zdaniem skóra nie warta wyprawki.

 8. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam ten lek może zbyt krótko, bo ponad tydzień, ale już po zażyciu 1 tabletki pojawiły się okropne skutki uboczne.
  Byłam rozkojarzona, nie mogłam się na niczym skupić, oblewała mnie dziwna euforia, cała się trzęsłam i było mi raz gorąco, raz zimno.
  W nocy nie mogłam spać, do tego miałam pełno energii, która mnie denerwowała.

  Nie polecam

 9. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Wiem, że innym pomógł, ale spośród 4 rodzajów antydepresantów był najgorszy. Nic mi nie pomógł, a myślałem, że już zwariuję do końca.

 10. Seroxat #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Choruję na silne zab. obsesyjno-kompulsywne i lęki, brałam już chyba wszelkie możliwe leki, które okazały się mało skuteczne, natomiast Seroxat wyeliminował lęki w 80 %, w tym, w trochę w mniejszym stopniu myśli, ale i tak bardzo pomógł i pomaga (biorę do tej pory). Delikatnie w naturalny sposób podnosi też nastrój, a mam skłonności do depresji.

  Skutki uboczne dotyczą sfery seksualnej, ale mnie osobiście to nie przeszkadza.


Znasz Seroxat? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Dodaj Lek !

Nie możesz znaleźć leku, którego szukasz?

Chcesz poczytać o nim opinie?
DODAJ NOWY LEK
KLIKNIJ!