Seronil

3,7 [61]

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Seronil, bez wątpienia, ma wiele zalet i stwarza wiele powodów, by być stosowanym, jako lek pierwszej linii przy depresji. Na przestrzeni ostatnich lat używany był niewiarygodnie często. Mowa tu o dziesiątkach milionach recept. Oczywiście nie na sam seronil, ale o jego odpowiednikach w innych krajach, mających jednak w składzie tę samą substancję aktywną ? fluoksetynę. Przykładem takiego odpowiedniku jest prozac. Seronil jest lekiem nie tylko na depresję. Bardziej nawet niż na depresję lek nadaje się do używania przy nerwicach i fobiach. Nie pozostawiając wątpliwości napiszę, że seronil nie jest najbardziej efektywnym lekiem. Jego jednak dużym plusem jest to, że nie powoduje bardzo groźnych skutków ubocznych. Skutki uboczne są raczej łagodne: może być to senność, uczucie zmęczenia, mogą pojawić się nudności.

 

Najnowsza opinia o Seronil:

„Brałam ten lek kilka miesięcy temu, byłam ożywiona ,lepiej się czułam miałam poczucie humoru ,ale trwało to za krótko, wiec zmieniono mi lek na asertin i jest jeszcze gorzej, jak by nic się nie zmieniało więc wybieram się do lekarza i poproszę o Seronil tylko większa dawkę, chudłam a teraz najgorsze bo przytyłam :(…” [czytaj więcej poniżej]

Seronil otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 87 opinii

Seronil jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Seronil:

Sprawdź jak działa Seronil na podstawie ulotki leku:

Seronil przedawkowanie seronil przedawkowanie Seronil w ciąży seronil w ciąży
Seronil karmienie piersią seronil a karmienie piersią Seronil dawkowanie seronil dawkowanie
Seronil skutki uboczne Seronil przeciwskazania seronil przeciwskazania


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Seronil:

Seronil cena:

Lek Seronil na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Seronil tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 16.5PLN przy odpłatności 30% -> 11.65
 • Seronil tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 48.03PLN przy odpłatności 30% -> 31.86
 • Seronil kaps. twarde 20 mg
  cena normalnie -> 24.29PLN przy odpłatności 30% -> 14.59
 • Seronil kaps. twarde 20 mg
  cena normalnie -> 67.6PLN przy odpłatności 30% -> 35.26

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Seronil?

Oto lista aptek i sklepów z Seronil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Seronil
 1. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam ten lek kilka miesięcy temu, byłam ożywiona ,lepiej się czułam miałam poczucie humoru ,ale trwało to za krótko, wiec zmieniono mi lek na asertin i jest jeszcze gorzej, jak by nic się nie zmieniało więc wybieram się do lekarza i poproszę o Seronil tylko większa dawkę, chudłam a teraz najgorsze bo przytyłam :(

 2. Seronil #

  seronil to pigułka szczęścia, poprawia nastroj niesamowicie… bez niego strasznie ciężko byłoby mi zyc:-(

 3. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Seronil działa na mnie bardzo dobrze. W ciągu dnia czuje się super, niestety w nocy miewam częste koszmary senne, z którymi nie potrafię sobie poradzić.

 4. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Seronil 30mg od 4 miesięcy z uwagi na przewlekłe stany lękowe i depresyjne. Przez pierwsze dwa miesiące pozytywny efekt był żaden (brałem najpierw 10 mg, później 20 mg), natomiast trochę pogorszył się sen. Jednakże od ostatniego 1,5 miesiąca efekt jest wyraźny i to bardzo- zdecydowana poprawa nastroju, towarzyszące lęki i niepokój może nie znikły całkowicie, ale drastycznie zmalały i pojawiają się tylko w szczególnych sytuacjach, wzrost chęci do działania, pracy i w ogóle do życia (a bywało z tym różnie). Wśród skutków ubocznych mogę wymienić jedynie pogorszony sen i uczucie suchość w jamie ustnej. Jeżeli chodzi o sen, to obecnie wystarcza mi ok. 7 godzin na dobę, przy czym w nocy śpię 5 h i w ciągu dnia dodatkowo dwie 1-godzinne drzemki. Także znaczny wzrost snów. Na koniec dodam, że dzięki temu lekowi obecnie czuję się naprawdę dobrze i najlepiej od 12 lat, czyli od początku mojej choroby. Jest to w ogóle pierwszy lek jak biorę. Na pewno nie bez znacznie była też psychoterapia, którą w międzyczasie przeszedłem.

 5. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Seronil brałam tylko 2,5 tygodnia i myślałam, że się wykończę. Lek powodował u mnie bardzo przykre skutki uboczne- potworny, pulsujący ból głowy i bardzo wysokie skoki ciśnienia (a normalnie jestem niskociśnieniowcem). Objawy uboczne zaczęły się po tygodniu stosowania.
  Lek zaczęłam brać z powodu bulimii i ciężkiej depresji. Po tych 2 tyg zauważyłam już skutki pozytywne brania tego leku- osłabienie apetytu, brak chęci objadania się i wymiotowania, schudłam 4 kilo. Dodatkowo zauważyłam mniejszą potrzebę snu. Problemem u mnie była nadmierna senność, a po seronilu zaczęłam mieć bezsenne noce. W dzień mi to bardzo odpowiadało, że nie czułam ciągłego zmęczenia, ale te bezsenne noce były bardzo męczące. Jednak objawy uboczne były u mnie tak nasilone (przez tydzień czasu codziennie pogotowie zabierało mnie na SOR), że musiałam odstawić ten lek. Po 4 dniach od odstawienia wszystko wróciło do „normy”.

 6. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam seronil dwa miesiące. Nie zadziałał – za to huczało mi w głowie, piszczało w uszach i śmierdziałam :D jak go brałam, to było mi tak niedobrze, że schudłam 4 kilo (nie mogłam jeść). Do tego przez pierwszy miesiąc ziewałam i byłam tak zmęczona, że na nic nie miałam ochoty, tylko na spanie (do mojej zwykłej depresji doszło zmęczenie fizyczne). Dla mnie totalnie nietrafiony.

 7. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  brałam kilka lat temu i po odstawieniu do dzisiaj świetnie się czuję. dodatkowy plus – schudłam 8 kilo bo przez dwa miesiące miałam wstręt do jedzenia ale alkoholu zero. raz spróbowałam piwko i myślałam że urwie mi głowę takie zawroty miałam.

 8. Seronil #

  Seronil to super lek!postawil mnie na nogi!

 9. Seronil #

  Uwaga na BIOXETIN!!! Wywołuje lęk paniczny!!!

 10. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę seronil od 5 dni,mam nadzieję że mi pomoże:),myślę że to lek dla mnie:),

  • Seronil #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Biorę SERONIL10 szósty dzień. Męczę się z lekami, depresją i smutkiem już długo. Było lepiej i gorzej, ale jestem już bardzo zmęczona tym złym samopoczuciem i brakiem chęci do życia. Wierzę z całych sił, że SERONIL, to lek dla mnie i mi pomoże.


Znasz Seronil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.