Seronil

3,7 [60]

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Seronil, bez wątpienia, ma wiele zalet i stwarza wiele powodów, by być stosowanym, jako lek pierwszej linii przy depresji. Na przestrzeni ostatnich lat używany był niewiarygodnie często. Mowa tu o dziesiątkach milionach recept. Oczywiście nie na sam seronil, ale o jego odpowiednikach w innych krajach, mających jednak w składzie tę samą substancję aktywną ? fluoksetynę. Przykładem takiego odpowiedniku jest prozac. Seronil jest lekiem nie tylko na depresję. Bardziej nawet niż na depresję lek nadaje się do używania przy nerwicach i fobiach. Nie pozostawiając wątpliwości napiszę, że seronil nie jest najbardziej efektywnym lekiem. Jego jednak dużym plusem jest to, że nie powoduje bardzo groźnych skutków ubocznych. Skutki uboczne są raczej łagodne: może być to senność, uczucie zmęczenia, mogą pojawić się nudności.

 

Najnowsza opinia o Seronil:

„Biorę Seronil 30mg od 4 miesięcy z uwagi na przewlekłe stany lękowe i depresyjne. Przez pierwsze dwa miesiące pozytywny efekt był żaden (brałem najpierw 10 mg, później 20 mg), natomiast trochę pogorszył się sen. Jednakże od ostatniego 1,5 miesiąca efekt jest wyraźny i to bardzo- zdecydowana poprawa nastroju, towarzyszące lęki i niepokój może nie znikły całkowicie, ale drastycznie zmalały i pojawiają się tylko w szczególn…” [czytaj więcej poniżej]

Seronil otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 84 opinii

Seronil jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Seronil:

Sprawdź jak działa Seronil na podstawie ulotki leku:

Seronil przedawkowanie seronil przedawkowanie Seronil w ciąży seronil w ciąży
Seronil karmienie piersią seronil a karmienie piersią Seronil dawkowanie seronil dawkowanie
Seronil skutki uboczne Seronil przeciwskazania seronil przeciwskazania


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Seronil:

Seronil cena:

Lek Seronil na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Seronil tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 16.5PLN przy odpłatności 30% -> 11.65
 • Seronil tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 48.03PLN przy odpłatności 30% -> 31.86
 • Seronil kaps. twarde 20 mg
  cena normalnie -> 24.29PLN przy odpłatności 30% -> 14.59
 • Seronil kaps. twarde 20 mg
  cena normalnie -> 67.6PLN przy odpłatności 30% -> 35.26

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Seronil?

Oto lista aptek i sklepów z Seronil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Seronil
 1. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Seronil 30mg od 4 miesięcy z uwagi na przewlekłe stany lękowe i depresyjne. Przez pierwsze dwa miesiące pozytywny efekt był żaden (brałem najpierw 10 mg, później 20 mg), natomiast trochę pogorszył się sen. Jednakże od ostatniego 1,5 miesiąca efekt jest wyraźny i to bardzo- zdecydowana poprawa nastroju, towarzyszące lęki i niepokój może nie znikły całkowicie, ale drastycznie zmalały i pojawiają się tylko w szczególnych sytuacjach, wzrost chęci do działania, pracy i w ogóle do życia (a bywało z tym różnie). Wśród skutków ubocznych mogę wymienić jedynie pogorszony sen i uczucie suchość w jamie ustnej. Jeżeli chodzi o sen, to obecnie wystarcza mi ok. 7 godzin na dobę, przy czym w nocy śpię 5 h i w ciągu dnia dodatkowo dwie 1-godzinne drzemki. Także znaczny wzrost snów. Na koniec dodam, że dzięki temu lekowi obecnie czuję się naprawdę dobrze i najlepiej od 12 lat, czyli od początku mojej choroby. Jest to w ogóle pierwszy lek jak biorę. Na pewno nie bez znacznie była też psychoterapia, którą w międzyczasie przeszedłem.

 2. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Seronil brałam tylko 2,5 tygodnia i myślałam, że się wykończę. Lek powodował u mnie bardzo przykre skutki uboczne- potworny, pulsujący ból głowy i bardzo wysokie skoki ciśnienia (a normalnie jestem niskociśnieniowcem). Objawy uboczne zaczęły się po tygodniu stosowania.
  Lek zaczęłam brać z powodu bulimii i ciężkiej depresji. Po tych 2 tyg zauważyłam już skutki pozytywne brania tego leku- osłabienie apetytu, brak chęci objadania się i wymiotowania, schudłam 4 kilo. Dodatkowo zauważyłam mniejszą potrzebę snu. Problemem u mnie była nadmierna senność, a po seronilu zaczęłam mieć bezsenne noce. W dzień mi to bardzo odpowiadało, że nie czułam ciągłego zmęczenia, ale te bezsenne noce były bardzo męczące. Jednak objawy uboczne były u mnie tak nasilone (przez tydzień czasu codziennie pogotowie zabierało mnie na SOR), że musiałam odstawić ten lek. Po 4 dniach od odstawienia wszystko wróciło do „normy”.

 3. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam seronil dwa miesiące. Nie zadziałał – za to huczało mi w głowie, piszczało w uszach i śmierdziałam :D jak go brałam, to było mi tak niedobrze, że schudłam 4 kilo (nie mogłam jeść). Do tego przez pierwszy miesiąc ziewałam i byłam tak zmęczona, że na nic nie miałam ochoty, tylko na spanie (do mojej zwykłej depresji doszło zmęczenie fizyczne). Dla mnie totalnie nietrafiony.

 4. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  brałam kilka lat temu i po odstawieniu do dzisiaj świetnie się czuję. dodatkowy plus – schudłam 8 kilo bo przez dwa miesiące miałam wstręt do jedzenia ale alkoholu zero. raz spróbowałam piwko i myślałam że urwie mi głowę takie zawroty miałam.

 5. Seronil #

  Seronil to super lek!postawil mnie na nogi!

 6. Seronil #

  Uwaga na BIOXETIN!!! Wywołuje lęk paniczny!!!

 7. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę seronil od 5 dni,mam nadzieję że mi pomoże:),myślę że to lek dla mnie:),

  • Seronil #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Biorę SERONIL10 szósty dzień. Męczę się z lekami, depresją i smutkiem już długo. Było lepiej i gorzej, ale jestem już bardzo zmęczona tym złym samopoczuciem i brakiem chęci do życia. Wierzę z całych sił, że SERONIL, to lek dla mnie i mi pomoże.

 8. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam serdecznie.
  Seronil to lek dla bulemiczek takie jestm moje zdanie.
  Od kilkunastu lat choruje na bulimie tylko ten lek mi pomaga i co najwazniejsze juz nie tyje tylko chudne .Polecam.WIOLA

 9. Seronil #

  W najbliższą sobotę mam 18 wiadome, że chciałabym spożywać alkohol w ten dzień
  Czy mogę pić jeśli odstawie go 2 dni przed jakimkolwiek spożyciem alkoholu ?

 10. Seronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmowałam Seronil ponad rok, leczę się z depresji. Nie mam najlepszego zdania o tym leku. Na początku czułam lekką poprawę, ale po kilku miesiącach to zupełnie ustało, zamiast tego pojawiła się senność, otępienie i ogólna ospałość. Z czasem miałam wrażenie, że moja choroba tylko się pogłębia. To już trzeci lek SSRI jaki przetestowałam, żaden tak naprawdę mi nie pomógł. Nie zdecyduję się już na przyjmowanie czegoś takiego, skupiam się na psychoterapii. Faszerowanie się lekami to nie jest droga do wyleczenia, teraz już to wiem.


Znasz Seronil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.