Nootropil

Opinie, komentarze, informacje


Piracetam kojarzony jest w Polsce z marką Nootropil. Do jego zakupu konieczna jest recepta, choć w wielu krajach preparaty zawierające piracetam dostępne są w sklepach z suplementami. Nootropil najczęściej przepisywany jest przez lekarzy chorym po przebytym udarze mózgu. Ma za zadanie poprawić osłabione funkcje poznawcze. W podobnym celu lek stosuje się u osób starszych, z rozwijającą się demencją. Lek bywa polecany także osobom nadużywającym alkoholu, gdyż Nootropil ma możliwość regenerowania mózgu po uszkodzeniach, powstałych na skutek oddziaływania alkoholu etylowego. Lek używany jest także przez studentów, chcących poprawić swoją koncentrację, oraz pamięć. Ze względu na brak jednoznacznych wyników badań naukowych nie wiadomo jednak, jakie efekty lek wywołuje u osób zdrowych.
Cena Nootropil
Skutki uboczne Nootropil
Dawkowanie Nootropil
Ulotka Nootropil
Zamienniki Nootropil
Forum Nootropil
Najnowsza opinia o Nootropil
Zastosowanie i składniki Nootropil
Gdzie można kupić Nootropil?

Napisz swoja opinię o Nootropil

Nootropil, ocena średnia

6.5666666666667

Skutecznosc

73/10

  Brak skutków ubocznych

  68/10

   Oplacalnosc

   56/10

    28 Opinii o “Nootropil

    1. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Lekarz zapisał mi nootropil po upadku na łokieć (możliwe, że miałam jakiś wstrząs ogólny). Po wzięciu jednej dawki wieczorem – rano nie mogłam podnieść głowy, ani otworzyć oczów. Po zmierzeniu ciśnienia wyszło 100/38. Nigdy takiego czegoś nie miałam. Pomóżcie!

    2. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Notropil od przeszło 20 lat. Co pewien czas mam zaburzenia wzrokowe. Objawia się to tym, że w pewnym momencie zaczynają się rozmywać litery ,nie mogę czytać, ani oglądać telewizji. Miałem robione różne badania przez lekarzy neurologów a nawet tomografię komputerową głowy i nikt mi konkretnie nie powiedział, co mi dolega. Neurolog zapisał mi tabletki Notropil 800 które biorę rano 1 tabletkę co ma działać zapobiegawczo lecz od kilku dni zdarza się, że po 2 godzinach od zażycia tabletki muszę wziąć jeszcze pół i wszystko wraca do normy, po około 30 minutach. Po tylu latach zażywania tego leku nie widzę skutków ubocznych. Czy ktoś ma podobne objawy i jak to leczy? JUREK lat 68

     1. Opinia użytkownika o Nootropil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      10

      Mam to samo. Mam 24 lata, biorę Piracetam już od kilku lat i tylko on mi pomaga na dolegliwości wzrokowe. Miałem tak samo jak Pan robione wszystkie badania i dalej nie wiadomo było o co chodzi. Mam wrodzoną wadę jednego oka (leniwe oko) i chociaż takie zaburzenia nie są spotykane u ludzi z tą wadą (okuliści nie wiedzieli o co chodzi) to jak w innych badaniach nic nie wychodziło, wywnioskowałem że to musi być przez to oko. Zażywam 2 razy dziennie po 1200 i pomaga, chociaż nie do tego stopnia żebym nie odczuwał zaburzeń wzrokowych. Polepszona pamięć, koncentracja, oprócz czasami „zbyt intensywnego myślenia” efektów ubocznych żadnych nie zauważyłem.

    3. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Ja zjadłam 80 tabletek, przytyłam pomimo,że 2 razy w tygodniu chodze na siłownie.Zostało mi jeszcze 30 szt. nie wiem, czy brać do końca.

    4. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Przepisano mi ten lek po udarze, mam dopiero 35 lat, więc bez wahania zaczęłam go stosować w obawie przed nawrotem. Na razie mi pomaga, zażywam już dwa miesiące, wreszcie zaczęłam lepiej skupiać się na wypowiedziach, mowa też lżejsza, niestety ból głowy nie odpuszcza, jednak nie jest już tak nasilony, więc da się przeżyć, no i mam trochę więcej energii. Nie jestem już taka apatyczna po udarze… Faktem rzeczywiście są kłębiące się czasem w głowie miliony myśli, ale nie wiem czy to wina leku, czy udaru i próby powrotu do pełni sprawności myśleniowej i czynnościowej…

    5. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Jest prosty sposób na ból głowy po zażyciu Nootropilu lub pochodnego leku jest to CHOLINA lub duża dawka Lecetyny przez 2-3 dni. Dobry lekarz (jak mój) przepisał i nakazał brać razem.

    6. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Po tygodniu stosowania 3×1200 mg pojawiły się drobne krosteczki i leciutkie swędzenie skóry. Nie skojarzyłem tego z nootropilem. Po 2 tyg. na całym ciele wysypka lekko swędząca i czerwone plamy na bokach tułowia, przedramion i ud. Dermatolog rozpoznał kontaktowe zapalenie skóry na proszek do prania…dał mi sterydy. Po 3 tyg. miejscowo lekko pomogło, ale skóra dalej swędziała z przeczulicą i na całym tułowiu, nogach, rękach wysuszona a noszone ubranie dawało uczucie jakby było posypane szkłem! Minął miesiąc i stwierdziłem, że to nie tak. Jedyne, co ostatnio stale biorę to nootropil! Odstawiam i powoli objawy ustają. Innych leków ani środków nie przyjmuję.

    7. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Nie mogę wytawić opinii, bo bałam się brać jekiekolwiek leki. Nie wiem dlaczego moja opinia się nie wyświetla, próbuję więc drugi raz. Po pierwsze jestem przerażona, że są ludzie, którzy nie szanują własnych organizmów i łykają po 5 tabletek tego leku naraz, po 1200 mg! To czyste samobójstwo, leki w złych dawkach mogą być TOKSYCZNE! Mi ten lek przepisał neurolog po urazie głowy i wstrząśnieniu mózgu. Chciałabym w dalszej części wypowiedzi pomóc osobom, które narzekają na ból głowy po zażyciu leku – lekarz uprzedził mnie. że jeśli przepisana mi dawka, zdaje się 1200mg, spowoduje BÓL GŁOWY, to trzeba dawkę zmniejszyć o połowę i taką kontynuować aż do wizyty kontrolnej, na której lekarz ustali dalsze dawkowanie. Pozdrawiam.

    8. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Ja osobiście bałam się brać jakiekolwiek leki, choć neurolog przepisał mi właśnie Biotropil, chyba 1200 mg, po urazie głowy i wstrząsnieniu mózgu. Chciałam pomóc osobom, które mówią o bólu głowy po zażyciu leku. Mianowicie lekarz uprzedził mnie, że taki skutek jest możliwy i wówczas należy przyjąć kolejnym razem o połowę mniejszą dawkę i taką też kontynuować. Dalsze dawkowanie powinno się omawiać z lekarzem prowadzącym po wizycie kontrolnej.

    9. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Lek naprawdę poprawia koncentrację, jednak lekarz przepisał mi go na migrenę i w tej kwestii zawiódł. Po pierwszym opakowaniu napady były rzadsze, ale po trzech miesiącach wszystko wróciło do normalności (czyli 8-12 napadów w miesiącu). Po tym leku głowa mnie nie boli, innych skutków ubocznych też nie zaobserwowałam. ^^

    10. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     właściwie to ja brałam ten lek mało i doprowadził mnie do początku depresji. nie polecam i to nie prawda że poprawia koncentracje

    11. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Biorę 2* 1200 jest ok lekka poprawa samopoczucia, lepsza koncentracja….skutek uboczny….momentami milion myśli na raz..i ból głowy, który mija po pewnym czasie:) pozdr.

    12. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Podczas zażywania (około 2 miesiące) łamałam wszelkie zasady, które powinny mnie obowiązywać przy stosowaniu tego leku (substancje psychoaktywne, nieodpowiednia dieta, brak ruchu) a mimo wszystko i tak zauważyłam wyraźną poprawę w funkcjonowaniu mózgu. To nie jest tabletka cud, która rozwiąże wszystkie nasze problemy, jeśli nic poza łykaniem jej nie będziemy chcieli w życiu naprawić, jednakże ma w sobie spory potencjał i przy następnym opakowaniu zamierzam go wykorzystać w końcu w sposób właściwy… Poprawa percepcji, z lekka okiełzana gonitwa myśli, przy odpowiedniej diecie zauważalny wzrost energii i koncentracji, dobrze łączy się z kawą i pobudzającymi herbatami, w połączeniu z antydepresantem przybliżył mi sposób myślenia i odbioru bodźców do stanu przed rozwojem narkomanii i nadużywania alkoholu. Podejrzewam , że gdybym zachowała higienę stosowania leku , mogłabym znów narodzić się na nowo :)Liczę na to , że mi sie w końcu uda :)

    13. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     W moim przypadku Nootropil juz przy 1 tabletce 800 rano poprawia samopoczucie, koncentracje i zapamiętywanie, zwiększa także koncentrację. Pomaga przy odstawianiu środków psychoaktywnych, ogromnie wpływa na motywacje. Jednak skutki uboczne tez mam po jednej 800. Mianowicie, boli mnie głowa ale to może być trochę związane z moim wysokim ciśnieniem krwi, jestem też bardzo nerwowy i niezbyt miły dla ludzi :-P gonitwa myśli też nie jest zbyt przyjemna. Popęd sexualny nie odpuszcza :) Widzę że mam najwięcej tych skutków.

    14. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek regularnie od 10 lat. Zalecił mi lekarz neurolog gdyż miałem zaburzenia wzroku.Teraz zapisuje mi lakarz rodzinny,biorę zapobiegawczo 1 tabletkę 800 i bardzo mi pomaga, ale po 6 godzinach już nie działa i czuję się zmeczony. Lekarz zaleca bym po południu brał jeszcze pól tabletki. Czuję się po tych tabletkach bardzo dobrze.jerzy z Gdańska

    15. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Ktoś napisał, że po braniu tych tabletek boli go głowa i jest otępiały, znam sporo przypadków razem ze mną, że gdy odpowiednio nie zażyje się nootropilu występują takie efekty a mianowicie trzeba po zażyciu dla zdrowej osoby max 1200mg przepić sporą dawką czystej wody i spożywać zdrowe produkty, najlepiej dużo owoców i warzyw, o tej wodzie nie zapominajcie! gdy będziecie tego przestrzegać dostaniecie pozytywnego kopa :)

    16. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Wzięłam pół tabletki Nootropilu bo musiałam się uczyć. Po dwóch godzinach poczułam, że zaczyna działać, niestety poczułam też, że drętwieją mi ręce…czy to od leku? Dopiero po przyjęciu tabletki przeczytałam, że rozrzedza krew a ja mam niską krzepliwość krwi. Czy coś poważnego może się stać?

    17. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Ja mogę potwierdzić :) Leki nootropowe to nie cukierki ale używane z głową stanowią olbrzymi potencjał, dla większości niestety nie odkryty, a szkoda.
     Co do twoich pytań, uzależnia wszystko, więc jak wkręcisz sobie, że bez racetamów nie możesz funkcjonować to pewnie zejście będzie, ale jeżeli chodzi o strykte działanie uzależniające to oczywiście piracetam tego nie wykazuje. Tolerancja następuję jak każdych takich substancji, tylko trudno, aby do niej doszło, gdyż cykle na takich substancjach robi się kilku-kilkunasto tygodniowe, potem odstawiasz i po problemie. Dawki przez ten okres nie zwiększasz, bo leki takie działają na zasadzie „rozkręcania się”. Działanie destrukcyjne na komórki? No on działa właśnie odwrotnie, dlatego to lek stosowany np. po udarach. Drastyczny wzrost apetytu? No jak poprawi Ci się na tyle humor że będziesz miał lepszy apetyt to tak :) Jak długo stosować? Piracetam zaleca się brać około 3 miesięcy, po odstawieniu nie powinieneś odczuć nic negatywnego. Dawki? Osobiście nie przekraczałbym 2400 mg dziennie, uważam, że tyle wystarczy aby poczuć piracetam.
     Pozdr.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.