Nootropil

3,6 [21]

Tagi: , , , ,

Piracetam kojarzony jest w Polsce z marką Nootropil. Do jego zakupu konieczna jest recepta, choć w wielu krajach preparaty zawierające piracetam dostępne są w sklepach z suplementami. Nootropil najczęściej przepisywany jest przez lekarzy chorym po przebytym udarze mózgu. Ma za zadanie poprawić osłabione funkcje poznawcze. W podobnym celu lek stosuje się u osób starszych, z rozwijającą się demencją. Lek bywa polecany także osobom nadużywającym alkoholu, gdyż Nootropil ma możliwość regenerowania mózgu po uszkodzeniach, powstałych na skutek oddziaływania alkoholu etylowego. Lek używany jest także przez studentów, chcących poprawić swoją koncentrację, oraz pamięć. Ze względu na brak jednoznacznych wyników badań naukowych nie wiadomo jednak, jakie efekty lek wywołuje u osób zdrowych.

Najnowsza opinia o Nootropil:

„Lekarz zapisał mi nootropil po upadku na łokieć (możliwe, że miałam jakiś wstrząs ogólny). Po wzięciu jednej dawki wieczorem – rano nie mogłam podnieść głowy, ani otworzyć oczów. Po zmierzeniu ciśnienia wyszło 100/38. Nigdy takiego czegoś nie miałam. Pomóżcie!…” [czytaj więcej poniżej]

Nootropil otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 28 opinii

Nootropil jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Nootropil:

Sprawdź jak działa Nootropil na podstawie ulotki leku:

Nootropil w ciąży nootropil w ciąży Nootropil karmienie piersią nootropil a karmienie piersią
Nootropil dawkowanie nootropil dawkowanie Nootropil skutki uboczne
Nootropil przeciwskazania nootropil przeciwskazania


Pytania o Nootropil na forum:

  Jak wygląda pamicon w porównaniu do neotropilu?

  czy nootropil leczy depresję

Masz pytania dotyczące leku Nootropil?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Nootropil cena:

Lek Nootropil nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Nootropil ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Nootropil?

Oto lista aptek i sklepów z Nootropil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Nootropil
 1. Nootropil #

  Lekarz zapisał mi nootropil po upadku na łokieć (możliwe, że miałam jakiś wstrząs ogólny). Po wzięciu jednej dawki wieczorem – rano nie mogłam podnieść głowy, ani otworzyć oczów. Po zmierzeniu ciśnienia wyszło 100/38. Nigdy takiego czegoś nie miałam. Pomóżcie!

 2. Nootropil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Notropil od przeszło 20 lat. Co pewien czas mam zaburzenia wzrokowe. Objawia się to tym, że w pewnym momencie zaczynają się rozmywać litery ,nie mogę czytać, ani oglądać telewizji. Miałem robione różne badania przez lekarzy neurologów a nawet tomografię komputerową głowy i nikt mi konkretnie nie powiedział, co mi dolega. Neurolog zapisał mi tabletki Notropil 800 które biorę rano 1 tabletkę co ma działać zapobiegawczo lecz od kilku dni zdarza się, że po 2 godzinach od zażycia tabletki muszę wziąć jeszcze pół i wszystko wraca do normy, po około 30 minutach. Po tylu latach zażywania tego leku nie widzę skutków ubocznych. Czy ktoś ma podobne objawy i jak to leczy? JUREK lat 68

  • Nootropil #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Mam to samo. Mam 24 lata, biorę Piracetam już od kilku lat i tylko on mi pomaga na dolegliwości wzrokowe. Miałem tak samo jak Pan robione wszystkie badania i dalej nie wiadomo było o co chodzi. Mam wrodzoną wadę jednego oka (leniwe oko) i chociaż takie zaburzenia nie są spotykane u ludzi z tą wadą (okuliści nie wiedzieli o co chodzi) to jak w innych badaniach nic nie wychodziło, wywnioskowałem że to musi być przez to oko. Zażywam 2 razy dziennie po 1200 i pomaga, chociaż nie do tego stopnia żebym nie odczuwał zaburzeń wzrokowych. Polepszona pamięć, koncentracja, oprócz czasami „zbyt intensywnego myślenia” efektów ubocznych żadnych nie zauważyłem.

 3. Nootropil #

  Ja zjadłam 80 tabletek, przytyłam pomimo,że 2 razy w tygodniu chodze na siłownie.Zostało mi jeszcze 30 szt. nie wiem, czy brać do końca.

 4. Nootropil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przepisano mi ten lek po udarze, mam dopiero 35 lat, więc bez wahania zaczęłam go stosować w obawie przed nawrotem. Na razie mi pomaga, zażywam już dwa miesiące, wreszcie zaczęłam lepiej skupiać się na wypowiedziach, mowa też lżejsza, niestety ból głowy nie odpuszcza, jednak nie jest już tak nasilony, więc da się przeżyć, no i mam trochę więcej energii. Nie jestem już taka apatyczna po udarze… Faktem rzeczywiście są kłębiące się czasem w głowie miliony myśli, ale nie wiem czy to wina leku, czy udaru i próby powrotu do pełni sprawności myśleniowej i czynnościowej…

 5. Nootropil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jest prosty sposób na ból głowy po zażyciu Nootropilu lub pochodnego leku jest to CHOLINA lub duża dawka Lecetyny przez 2-3 dni. Dobry lekarz (jak mój) przepisał i nakazał brać razem.

 6. Nootropil #

  Po tygodniu stosowania 3×1200 mg pojawiły się drobne krosteczki i leciutkie swędzenie skóry. Nie skojarzyłem tego z nootropilem. Po 2 tyg. na całym ciele wysypka lekko swędząca i czerwone plamy na bokach tułowia, przedramion i ud. Dermatolog rozpoznał kontaktowe zapalenie skóry na proszek do prania…dał mi sterydy. Po 3 tyg. miejscowo lekko pomogło, ale skóra dalej swędziała z przeczulicą i na całym tułowiu, nogach, rękach wysuszona a noszone ubranie dawało uczucie jakby było posypane szkłem! Minął miesiąc i stwierdziłem, że to nie tak. Jedyne, co ostatnio stale biorę to nootropil! Odstawiam i powoli objawy ustają. Innych leków ani środków nie przyjmuję.

 7. Nootropil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Nie mogę wytawić opinii, bo bałam się brać jekiekolwiek leki. Nie wiem dlaczego moja opinia się nie wyświetla, próbuję więc drugi raz. Po pierwsze jestem przerażona, że są ludzie, którzy nie szanują własnych organizmów i łykają po 5 tabletek tego leku naraz, po 1200 mg! To czyste samobójstwo, leki w złych dawkach mogą być TOKSYCZNE! Mi ten lek przepisał neurolog po urazie głowy i wstrząśnieniu mózgu. Chciałabym w dalszej części wypowiedzi pomóc osobom, które narzekają na ból głowy po zażyciu leku – lekarz uprzedził mnie. że jeśli przepisana mi dawka, zdaje się 1200mg, spowoduje BÓL GŁOWY, to trzeba dawkę zmniejszyć o połowę i taką kontynuować aż do wizyty kontrolnej, na której lekarz ustali dalsze dawkowanie. Pozdrawiam.

 8. Nootropil #

  Ja osobiście bałam się brać jakiekolwiek leki, choć neurolog przepisał mi właśnie Biotropil, chyba 1200 mg, po urazie głowy i wstrząsnieniu mózgu. Chciałam pomóc osobom, które mówią o bólu głowy po zażyciu leku. Mianowicie lekarz uprzedził mnie, że taki skutek jest możliwy i wówczas należy przyjąć kolejnym razem o połowę mniejszą dawkę i taką też kontynuować. Dalsze dawkowanie powinno się omawiać z lekarzem prowadzącym po wizycie kontrolnej.

 9. Nootropil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek naprawdę poprawia koncentrację, jednak lekarz przepisał mi go na migrenę i w tej kwestii zawiódł. Po pierwszym opakowaniu napady były rzadsze, ale po trzech miesiącach wszystko wróciło do normalności (czyli 8-12 napadów w miesiącu). Po tym leku głowa mnie nie boli, innych skutków ubocznych też nie zaobserwowałam. ^^

 10. Nootropil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  właściwie to ja brałam ten lek mało i doprowadził mnie do początku depresji. nie polecam i to nie prawda że poprawia koncentracje


Znasz Nootropil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.