Mobemid

4,2 [9]

Tagi: , , , , , , ,

Mobemid działa poprzez podwyższanie poziomu kluczowych neuroprzekaźników w mózgu. Zwiększa ilość, przede wszystkim, serotoniny i noradrenaliny, a w mniejszym stopniu dopaminy. Mobemid, a raczej moklobemid, który jest składnikiem mobemidu jest odwracalnym inhibitorem monoaminooksydazy (MAOi). To dość nowa grupa leków antydepresyjnych, młodszych braci nieodwracalnych MAOi, takich jak np. Fenelzyna. Mobemid przepisywany jest najczęściej wtedy, gdy zawiodą leki z innych grup antydepresantów. Lek stosowany jest także przy fobii społecznej. Lek łączy dwie dobre cechy, po pierwsze jest skuteczny, a po drugie jest dość bezpieczny (w przeciwieństwie do nieodwracalnych MAOi). Przy stosowaniu Mobemidu powinno się jednak unikać pewnych leków (przede wszystkim ssri i snri), aby nie doszło do prawdopodobnie śmiertelnych interakcji. Lek powodować może także skutki uboczne. Najczęściej spotykana jest suchość w ustach, oraz bezsenność i pobudzenie, choć to zazwyczaj znika po pierwszych dniach stosowania leku.

Najnowsza opinia o Mobemid:

„Czy ktoś jeszcze tak miał -nie przyswajają mi się tabletki mobemidu (przechodzą w niezmienionej formie i zostają wydalone). Nie wiem -u mnie powodem mogłoby być pewnie uszkodzemie wątroby po chemioterapii onkologicznej. Jednak producent nie opisał, że nie wchłania się w takim przypadku!!!…” [czytaj więcej poniżej]

Mobemid otrzymał ocenę średnią: 4,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 14 opinii

Mobemid jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Fobię społeczną,


Masz pytania dotyczące leku Mobemid?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Mobemid:

Mobemid cena:

Lek Mobemid na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Mobemid tabl. powl. 150 mg
  cena normalnie -> 17.87PLN przy odpłatności 30% -> 5.76

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Mobemid?

Oto lista aptek i sklepów z Mobemid:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Mobemid
 1. Mobemid #

  Czy ktoś jeszcze tak miał -nie przyswajają mi się tabletki mobemidu (przechodzą w niezmienionej formie i zostają wydalone). Nie wiem -u mnie powodem mogłoby być pewnie uszkodzemie wątroby po chemioterapii onkologicznej. Jednak producent nie opisał, że nie wchłania się w takim przypadku!!!

 2. Mobemid #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Daję 3, 4, 3… Lekarz bardzo chwalił ten lek. Biorę go wieczorami 150 mg/ dobę. Stwierdzono u mnie dystymię i biorę go już jakieś 10 tygodni (2,5 mies.). Nie czuję specjalnych zmian. Nadal jestem senny popołudniami, brak mi chęci do twórczego działania i myślenia, myśli beznadziejności i płaczliwość wciąż są. Pozytywnie jednak zacząłem nowy rok akademicki i przez pierwsze tygodnie byłem aktywny nad podziw. Nie mam kłopotów ze snem, nie czuję jakiegoś specjalnego pobudzenia po leku. Ostatnio wystąpiły u mnie opuchnięcia dziąseł oraz ich zwiększona wrażliwość. Pojawia się szum w uszach.

 3. Mobemid #

  Witam, biorę lek od czterech dni, jest mi niedobrze, szumi mi w uszach, boli mnie głowa, chce mi się płakać,jestem jakaś nieswoja, mam nasilone lęki i nie mogę spać,unikam kontaktów,a nawet uciekam od ludzi, nie wiem co robić? POMOCY

 4. Mobemid #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie Mobemid stał się krótkotrwałym wybawcą. Po miesiącu brania go rano i popołudniu moja fobia społeczna prawie całkowicie zniknęła. Codzienne kontakty z ludźmi podczas wychodzenia do sklepu, załatwiania urzędowych spraw, spotykania się ze znajomymi czy wypowiadania się w dużej grupie osób przestały być dla mnie koszmarem, a stały się nawet przyjemnością. Zaczęłam mieć energię do życia, jakiej nie miałam już od wielu miesięcy. Niestety po 3 miesiącach czuję, że lek stopniowo traci na swoim działaniu, znów zaczynam uciekać od kontaktów z ludźmi i powoli tracę energię do działania. Mam nadzieję, że nie przestanie działać całkowicie.

 5. Mobemid #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mobemid jest lekiem wysokiej klasy, na którą w moim przypadku sobie zasłużył. Lek nie kosztował mnie za dużo, ale przyniósł szybko oczekiwany efekt i wszelkie fobie i depresja zniknęły:) Znów mogłam prowadzić normalne życie;)

 6. Mobemid #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moklobemid był szóstym z kolei lekiem, który brałam na depresję. Wiele się po nim spodziewałam. Niestety, zadziałał na mnie odwrotnie: nasilił depresję, wywołał bezsenność i napady koszmarnego lęku wielokrotnie w ciągu dnia. Przestałam funkcjonować i musiałam pójść na miesięczne zwolnienie. No cóż, każdy człowiek jest inny.

  • Mobemid #

   Właśnie biorę ten lek trzecie opakowanie też jestem bardzo rozdrażniona pobudzona lęk mi się nasilił nie wiem czy brać go dalej

 7. Mobemid #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mobemid działa maksymalnie 8 godzin. Bierze się go rano i w południe. Jest bardzo skuteczny i nie ma skutków ubocznych jak leki SSRI. Nie tyje się po nim i zwiększa popęd.

 8. Mobemid #

  Czas półtrwania mobemidu wynosi 1-2 godziny, czyli powinno się go brać, co 4 godziny. Dopiero w poniedziałek go dostanę i zobaczę jak na mnie działa.

 9. Mobemid #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jest to jedyny lek, który mi pomaga. Nie na 100%, ale jest najlepszy ze wszystkich, które stosowałam. Nie zamula, nie tyje sie po nim. Działa aktywizująco, ale i uspokajająco jednocześnie. Jedyna wada dla mnie to, że czasami mi jest ciężko zasnąć, dlatego lepiej brać rano i po południu.

 10. Mobemid #

  witam,

  Dostalam ten lek na nerwice lekowa. Biore 5 dzien 2 razy dziennie dawke 150 mg. Oprocz lekkiego pobudzenia po nim nie czuje nic wiecej. Nadals ie wszystkiego boje. Meczy mnie to poniewaz boje sie wychodzic z domu i isc do pracy. Rano mam mdlosci i bol zoladka jak mam wyjsc. Lacze go z tranxena w dawce 5 mg na noc. Prosze napiszcie kiedy to przejdzie chociaz troche bedzie lepiej. Od jutra mam zaczac psychoterapie ale nie wiemjak dojde na nia przez leki, Brak mi sil!!!!!!!!!11


Znasz Mobemid? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.