Mirzaten

3,1 [33]

Tagi: , , , ,

Aktywnym składnikiem Mirzatenu jest mirtazapina. Należy ona do czterocyklicznych leków przeciwdepresyjnych. W Polsce Mirzaten nie jest często stosowany do leczenia depresji. Popularniejszy jest przy leczeniu nerwic, w tym nerwicy uogólnionej (GAD), oraz fobii społecznej. Lek ma silne właściwości wzmagania apetytu. Czasami stosowany jest także przy bezsenności.
Mirzaten w badaniach naukowych porównujących efektywność antydepresantów, okazuje się lekiem lepszym od większości innych, w tym SSRI, SNRI, bupropionu, czy reboksetyny.
Skutki uboczne leku to najczęściej: senność, nieostre widzenie, suchość w ustach, oraz przybieranie na wadze.

Najnowsza opinia o Mirzaten:

„Biorąc mirzaten czy pobudza erekcje czy powoduje wytrysk?…” [czytaj więcej poniżej]

Mirzaten otrzymał ocenę średnią: 3,1 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 32 opinii

Mirzaten jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Pytania o Mirzaten na forum:

  Dobre leki na sen

Masz pytania dotyczące leku Mirzaten?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Mirzaten cena:

Lek Mirzaten nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Mirzaten ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Mirzaten?

Oto lista aptek i sklepów z Mirzaten:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Mirzaten
 1. Mirzaten #

  Biorąc mirzaten czy pobudza erekcje czy powoduje wytrysk?

 2. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mirzaten został mi przepisany w Poradni Zaburzeń Snu wraz z Seronilem. Powodem była całkowita bezsenność i uzależnienie od Zomirenu ( odpowiednik Xanaxu, Afobamu ).
  Nie wierzyłam, że jestem w stanie w ogóle zasnąć, a już po pierwszej dawce tego leku pojawił się naturalny odruch zmorzenia i zasnęłam. Lek ten był skuteczny przez ponad 3 lata, w którym to czasie sama zmieniałam sobie jego dawki w zależności od potrzeby – 30mg, potem 22,5mg, 15mg, a nawet 7,5mg. Myślałam, że tak będzie zawsze, ale niestety po jakimś czasie znowu coraz trudniej było mi zasnąć i oprócz Mirzatenu musiałam dobierać jeszcze Estazolam lub Signopam, mimo sprzeciwu lekarki. Obecnie biorę dawkę 45mg tyle że Mirtagenu ( odpowiednik Mirzatenu ulegający rozpadowi w jamie ustnej). Skutków ubocznych brania tego leku nie zaobserwowałam, mimo że strasznie się boję wszelkich działań niepożądanych – może troszkę przytyłam, ale później przez ciężką nerwicę znacznie schudłam dalej zażywając Mirzaten w dużej dawce. Poza efektem nasennym (bez niego nie spałabym w ogóle) żadnego działania tego leku nie zaobserwowałam, a na pewno nie wyleczył mnie on z depresji. Polecam wszystkim cierpiącym na bezsenność, gdyż jest naprawdę skuteczny, a nie uzależnia tak jak np. Estazolam.

 3. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lekarz przepisał mi ten lek na stany depresyjne związane z przejściem na emeryturę; brak zajęcia, bezsens życia, pustka, apatia, brak łaknienia. Po zażyciu jednego opakowania 15mlg poczułam się lepiej, natomiast po zażyciu następnego opakowania 8 tabletek 30 mlg dostałam silnej grudkowatej wysypki od szyi po kostki u nóg, swędzącej i piekącej szczególnie w nocy, wystąpił zespół niespokojnych nóg. Przytyłam wcale nie jedząc więcej 3 kg na tydzień, zauważyłam, że puchnę z dnia na dzień, skóra się łuszczy jest czerwona jak po oparzeniu. Zaraz odstawiłam lek. Szkoda, że wykupiłam dwa opakowania straciłam kasę i narobiłam sobie dodatkowych kłopotów z leczeniem alergii, której się nabawiłam dzięki Mirzatenowi. Bądźcie bardzo ostrożni podczas jego zażywania i z uwagą obserwujcie swoje ciało.

 4. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lekarz zalecił mi na początek pół tabletki na noc, po tygodniu cała. Gdy wzięłam pół tabl. myślałam że umrę. Spałam kilkanaście godzin, nie mogłam się obudzić, do łazienki szłam trzymając się ściany, czułam się jak w letargu. Nieprzytomna, jakieś dziwne, splątane myśli, tydzień po tym dochodziłam do siebie. Radzę bardzo uważać na ten lek, dla mnie to trucizna, która może zabić

 5. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mi lekarz przepisała na depresję i lęki. Po bardzo krytycznym początku (2,3 tygodnie) ze 3 tygodnie minimalnej poprawy i silne pogorszenie nastroju. Przez 4-5 miesięcy męczarni raz troszkę lepiej raz dwa razy gorzej. Mi absolutnie nie pomógł na depresję lęki myśli obsesyjne (stan po tym jak wyszedł na jaw romans męża). Lek mi zaburzał poczucie sytości. Jadłam tony jedzenia i cały czas miałam poczucie, ze jestem głodna. Uczucie nie do opanowania. Koszmar. Zjadałam mnóstwo słodyczy. Z wagi 51 kg w 2 miesiące przytyłam do 68 kg !!!!!!. Nie polecam osobom którym zależy na utrzymaniu dobrej sylwetki. Mi atrakcyjność fizyczna po tym jak mąż miał romans była bardzo ważna więc popadłam w dodatkowe załamanie z powodu swego wyglądu. Nie polecam. Jedyny ogromny plus to bardzo pomógł na spokojny sen, bez budzenia się w nocy co godzinę!!! Teraz od trzech tygodni jestem na Mozarinie i jest od półtora tygodnia SUPERRR. Jestem wreszcie w stanie opanować ten lęk i myśli obsesyjne,że mąż mnie nadal zdradza mimo, że nie mam podstaw do dalszych obaw, bo mąż zerwał całkowicie znajomość. Depresja też jest mniej dokuczliwa wreszcie widzę kolory życia, a nie jak dotychczas przez kilka miesięcy wszystko było czarne. Wreszcie się śmieję, czuję radość. Mam energię do działania. Dla mnie najważniejsze jest to,że jestem w stanie powstrzymać zabijające mnie obsesyjne myślenie, że mąż nadal ma kontakt z tamta drugą. Polecam Mozarin. Dodatkowy plus Mozarinu to brak apetytu, a raczej powrót do normalnego jedzenia, odrzuca mnie też od słodyczy. W trzy tygodnie samo spadło mi 2,5 kg. Jedyny objaw uboczny u mnie to czasami lekki ból głowy i niestety suchość w ustach.

 6. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Polecam Mirzaten ja biorę odpowiednik Mirtagen 45 od 9 miesięcy, który kosztuje 35-40zł w zależności od apteki. Śpię rewelacyjnie natomiast na lepsze samopoczucie przydała by się coś jeszcze

 7. Mirzaten #

  Bardzo dawno temu, za górami, za lasami… Ciężka depresja + stany lękowe. Lekarz zalecił rozpocząć przyjmowanie Mirzatenu od dawki 1/4 (!) tabletki. Wzięłam 2 dawki, w stosownych odstępach czasu i… nigdy więcej!!!! Kołatanie serca, totalne splątanie myśli, zaburzenia wzroku, koncentracji, mowy; przerażające, nienaturalne pulsowanie w okolicach nosa, oczu… uczucie paranoi, że za chwilę umrę albo całkowicie stracę zmysły… Nigdy wcześniej ani później (a próbowałam różnych środków) nic takiego mi się nie przytrafiło.

 8. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę na sen, nie widzę jakiegoś działania antydepresyjnego. Na dzień biorę cital, który mi w sumie trochę pomógł na moje zaburzenia somatyczne na tle depresyjnym. Strasznie po tym utyłem i mógłbym jeść słodycze jak szalony i to straszne. Ostatnio w nocy sie obudziłem i zjadłem cale opakowanie ciastek :P..Masakra jakaś..Musze zmienić go na cos innego, bo niedługo będę przypominał zawodnika sumo.
  Jeśli chodzi o działanie nasenne jest rewelacyjny. Biorę 2 tabletki, czyli 60 mg bo jedna na mnie po 2 miesiącach przestala działać.

 9. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek 2 miesiące w związku z depresją, lekkimi stanami lękowymi oraz problemami ze snem. Widoczna poprawa snu – przesypiam ok 7-8 h, bez otępienia, brak problemów z funkcjonowaniem na następny dzień, obniżenie objawów somatycznych lękowych, większy spokój. Nie zauważyłam również wzmożonego apetytu. Jednakże brak jakieś super poprawy samopoczucia (obecnie zwiększenie dawki do 45mg/dobę). Brak poprawy samopoczucia może być związany z tym, że nie stroniłam od alkoholu podczas brania leku, w związku z tym ze z czasem przyzwyczaiłam się do leku i nie odczuwałam większego znużenia. Obecnie staram się nie pić i zobaczymy, czy efekt zwiększy się.

 10. Mirzaten #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Lek ten brałam przez 2 lata. Początkowo poprawił się mój stan psychiczny, ale później miałam nawrót i musiałam zmienić leki. Niestety podczas stosowania mirzatenu mocno przytyłam ok 30 kilogramów…


Znasz Mirzaten? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.