Mirzaten opinie

Mirzaten, ocena średnia

5.8

Skutecznosc

62/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   54/10

    Aktywnym składnikiem Mirzatenu jest mirtazapina. Należy ona do czterocyklicznych leków przeciwdepresyjnych. W Polsce Mirzaten nie jest często stosowany do leczenia depresji. Popularniejszy jest przy leczeniu nerwic, w tym nerwicy uogólnionej (GAD), oraz fobii społecznej. Lek ma silne właściwości wzmagania apetytu. Czasami stosowany jest także przy bezsenności.
    Mirzaten w badaniach naukowych porównujących efektywność antydepresantów, okazuje się lekiem lepszym od większości innych, w tym SSRI, SNRI, bupropionu, czy reboksetyny.
    Skutki uboczne leku to najczęściej: senność, nieostre widzenie, suchość w ustach, oraz przybieranie na wadze.

    Cena Mirzaten
    Skutki uboczne Mirzaten
    Dawkowanie Mirzaten
    Ulotka Mirzaten
    Zamienniki Mirzaten
    Forum Mirzaten
    Najnowsza opinia o Mirzaten
    Zastosowanie i składniki Mirzaten
    Gdzie można kupić Mirzaten?

    Napisz swoja opinię o Mirzaten

    32 Opinii o “Mirzaten

    1. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Biorąc mirzaten czy pobudza erekcje czy powoduje wytrysk?

    2. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Mirzaten został mi przepisany w Poradni Zaburzeń Snu wraz z Seronilem. Powodem była całkowita bezsenność i uzależnienie od Zomirenu ( odpowiednik Xanaxu, Afobamu ).
     Nie wierzyłam, że jestem w stanie w ogóle zasnąć, a już po pierwszej dawce tego leku pojawił się naturalny odruch zmorzenia i zasnęłam. Lek ten był skuteczny przez ponad 3 lata, w którym to czasie sama zmieniałam sobie jego dawki w zależności od potrzeby – 30mg, potem 22,5mg, 15mg, a nawet 7,5mg. Myślałam, że tak będzie zawsze, ale niestety po jakimś czasie znowu coraz trudniej było mi zasnąć i oprócz Mirzatenu musiałam dobierać jeszcze Estazolam lub Signopam, mimo sprzeciwu lekarki. Obecnie biorę dawkę 45mg tyle że Mirtagenu ( odpowiednik Mirzatenu ulegający rozpadowi w jamie ustnej). Skutków ubocznych brania tego leku nie zaobserwowałam, mimo że strasznie się boję wszelkich działań niepożądanych – może troszkę przytyłam, ale później przez ciężką nerwicę znacznie schudłam dalej zażywając Mirzaten w dużej dawce. Poza efektem nasennym (bez niego nie spałabym w ogóle) żadnego działania tego leku nie zaobserwowałam, a na pewno nie wyleczył mnie on z depresji. Polecam wszystkim cierpiącym na bezsenność, gdyż jest naprawdę skuteczny, a nie uzależnia tak jak np. Estazolam.

    3. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Lekarz przepisał mi ten lek na stany depresyjne związane z przejściem na emeryturę; brak zajęcia, bezsens życia, pustka, apatia, brak łaknienia. Po zażyciu jednego opakowania 15mlg poczułam się lepiej, natomiast po zażyciu następnego opakowania 8 tabletek 30 mlg dostałam silnej grudkowatej wysypki od szyi po kostki u nóg, swędzącej i piekącej szczególnie w nocy, wystąpił zespół niespokojnych nóg. Przytyłam wcale nie jedząc więcej 3 kg na tydzień, zauważyłam, że puchnę z dnia na dzień, skóra się łuszczy jest czerwona jak po oparzeniu. Zaraz odstawiłam lek. Szkoda, że wykupiłam dwa opakowania straciłam kasę i narobiłam sobie dodatkowych kłopotów z leczeniem alergii, której się nabawiłam dzięki Mirzatenowi. Bądźcie bardzo ostrożni podczas jego zażywania i z uwagą obserwujcie swoje ciało.

    4. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Lekarz zalecił mi na początek pół tabletki na noc, po tygodniu cała. Gdy wzięłam pół tabl. myślałam że umrę. Spałam kilkanaście godzin, nie mogłam się obudzić, do łazienki szłam trzymając się ściany, czułam się jak w letargu. Nieprzytomna, jakieś dziwne, splątane myśli, tydzień po tym dochodziłam do siebie. Radzę bardzo uważać na ten lek, dla mnie to trucizna, która może zabić

    5. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Mi lekarz przepisała na depresję i lęki. Po bardzo krytycznym początku (2,3 tygodnie) ze 3 tygodnie minimalnej poprawy i silne pogorszenie nastroju. Przez 4-5 miesięcy męczarni raz troszkę lepiej raz dwa razy gorzej. Mi absolutnie nie pomógł na depresję lęki myśli obsesyjne (stan po tym jak wyszedł na jaw romans męża). Lek mi zaburzał poczucie sytości. Jadłam tony jedzenia i cały czas miałam poczucie, ze jestem głodna. Uczucie nie do opanowania. Koszmar. Zjadałam mnóstwo słodyczy. Z wagi 51 kg w 2 miesiące przytyłam do 68 kg !!!!!!. Nie polecam osobom którym zależy na utrzymaniu dobrej sylwetki. Mi atrakcyjność fizyczna po tym jak mąż miał romans była bardzo ważna więc popadłam w dodatkowe załamanie z powodu swego wyglądu. Nie polecam. Jedyny ogromny plus to bardzo pomógł na spokojny sen, bez budzenia się w nocy co godzinę!!! Teraz od trzech tygodni jestem na Mozarinie i jest od półtora tygodnia SUPERRR. Jestem wreszcie w stanie opanować ten lęk i myśli obsesyjne,że mąż mnie nadal zdradza mimo, że nie mam podstaw do dalszych obaw, bo mąż zerwał całkowicie znajomość. Depresja też jest mniej dokuczliwa wreszcie widzę kolory życia, a nie jak dotychczas przez kilka miesięcy wszystko było czarne. Wreszcie się śmieję, czuję radość. Mam energię do działania. Dla mnie najważniejsze jest to,że jestem w stanie powstrzymać zabijające mnie obsesyjne myślenie, że mąż nadal ma kontakt z tamta drugą. Polecam Mozarin. Dodatkowy plus Mozarinu to brak apetytu, a raczej powrót do normalnego jedzenia, odrzuca mnie też od słodyczy. W trzy tygodnie samo spadło mi 2,5 kg. Jedyny objaw uboczny u mnie to czasami lekki ból głowy i niestety suchość w ustach.

    6. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Polecam Mirzaten ja biorę odpowiednik Mirtagen 45 od 9 miesięcy, który kosztuje 35-40zł w zależności od apteki. Śpię rewelacyjnie natomiast na lepsze samopoczucie przydała by się coś jeszcze

    7. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Bardzo dawno temu, za górami, za lasami… Ciężka depresja + stany lękowe. Lekarz zalecił rozpocząć przyjmowanie Mirzatenu od dawki 1/4 (!) tabletki. Wzięłam 2 dawki, w stosownych odstępach czasu i… nigdy więcej!!!! Kołatanie serca, totalne splątanie myśli, zaburzenia wzroku, koncentracji, mowy; przerażające, nienaturalne pulsowanie w okolicach nosa, oczu… uczucie paranoi, że za chwilę umrę albo całkowicie stracę zmysły… Nigdy wcześniej ani później (a próbowałam różnych środków) nic takiego mi się nie przytrafiło.

    8. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     4

     Biorę na sen, nie widzę jakiegoś działania antydepresyjnego. Na dzień biorę cital, który mi w sumie trochę pomógł na moje zaburzenia somatyczne na tle depresyjnym. Strasznie po tym utyłem i mógłbym jeść słodycze jak szalony i to straszne. Ostatnio w nocy sie obudziłem i zjadłem cale opakowanie ciastek :P..Masakra jakaś..Musze zmienić go na cos innego, bo niedługo będę przypominał zawodnika sumo.
     Jeśli chodzi o działanie nasenne jest rewelacyjny. Biorę 2 tabletki, czyli 60 mg bo jedna na mnie po 2 miesiącach przestala działać.

    9. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Biorę lek 2 miesiące w związku z depresją, lekkimi stanami lękowymi oraz problemami ze snem. Widoczna poprawa snu – przesypiam ok 7-8 h, bez otępienia, brak problemów z funkcjonowaniem na następny dzień, obniżenie objawów somatycznych lękowych, większy spokój. Nie zauważyłam również wzmożonego apetytu. Jednakże brak jakieś super poprawy samopoczucia (obecnie zwiększenie dawki do 45mg/dobę). Brak poprawy samopoczucia może być związany z tym, że nie stroniłam od alkoholu podczas brania leku, w związku z tym ze z czasem przyzwyczaiłam się do leku i nie odczuwałam większego znużenia. Obecnie staram się nie pić i zobaczymy, czy efekt zwiększy się.

    10. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Witam. Lek ten brałam przez 2 lata. Początkowo poprawił się mój stan psychiczny, ale później miałam nawrót i musiałam zmienić leki. Niestety podczas stosowania mirzatenu mocno przytyłam ok 30 kilogramów…

    11. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Jak dla mnie beznadziejny. Wzięłam na noc pół tabletki, bo tak zalecił lekarz to myślałam, że mnie ten lek zabije. Spałam 16 godzin, ledwo się obudziłam, nie mogłam stanąć na nogach. Zmniejszyłam dawkę, ale nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Kręci się w głowie, mam zaburzenia widzenia, nie mam siły chodzić, leżę w łóżku. Nie będę już tego brać, jutro idę do lekarza po coś słabszego. Jest to bardzo silny lek, dla mnie za silny.

    12. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Dostałam na bezsenność z okazji nerwicy. Biorę niecały miesiąc, zaczynałam od połówki 15mg, co tydzień mniej więcej zwiększanie dawki. Od kilku dni 30 mg. Raz czy dwa zdażył sie syndrom niespokojnych nóg, ale dalej nie mogę spać…

    13. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Witam,

     Miałam kilka leków, początkowo byłam leczona tylko na epizod depresyjny (setaloft, depralin, podawano mi wenlafaksyne czy fluoxetine), po dwóch latach okazało się, że powinnam być leczona stabilizatorami nastroju. Od kilku tygodni zażywam Lamitrin, ale nadal utrzymywały się spore tendencje do złego samopoczucia, rozdrażnienia i mocnych myśli samobójczych. Mam doraźnie ustawione leki uspokajające i nasenne (Imovane), ale ostatnio mój lekarz zaproponował, że dołoży mi Mirzaten – początkowo miałam przez cztery dni brać 15 mg, a potem przejść na dawkę 30mg. Prawie od dwóch tygodni jestem już na wyższej dawce, ale widzę u siebie strasznie dużo niepokojących objawów, które nie poprawiają mi komfortu i samopoczucia w leczeniu – strasznie dużo śpię, najpierw w nocy 8-9 godzin, a później jeszcze w dzień jakieś 3-6, a nawet 7 godzin.. mam zwiększony apetyt, w sumie to nie jest złe (bo wcześniej miałam duże problemy z jedzeniem), ale też dużo piję wody (mam suchość w ustach) i właśnie przez to czuję się jak balon, napęczniała gąbka – widzę, że woda utrzymuje się w moim ciele. Zaczęłam się bardzo pocić podczas snu. A przy czym mój nastrój jakoś się nie zmienił, nadal jestem smutna, przygnębiona, zła i mam lekkie myśli autodestrukcyjne. W przyszłym tygodniu mam kontrole u lekarza, ale zastanawiam się czy powinnam przerwać podawanie leku czy powyższe objawy powinny zniknąć lub zmniejszyć się w ciągu najbliższych dni? Jak myślicie, czy mieliście podobne wrażenia, objawy w początkowej fazie leczenia?? Możecie mi coś poradzić, zanim zrobi to mój lekarz?? pozdrawiam PB

    14. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Ja głównie cierpię na bezsenność, ale jakoś mnie nie usypia ten lek, po lerivonie byłam cały czas jak pijana i przytyłam 2 kg w ciągu miesiąca bo nie mogłam się powstrzymać od jedzenia.Jak czytam tu, że po tym też tak się tyje, to już zaczynam się obawiać, ale wolę troche przytyć ale móc się wyciszyć i spać

    15. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Jak dla mnie jest to słaby lek. Biorę go już czwarty tydzień i nie odczułem żadnego istotnego efektu przeciwdepresyjnego i przeciwlękowego. Ogólnie Mirzaten jest lekiem z raczej małym potencjałem – przepisuje się go głównie na problemy ze snem i apetytem w depresji, na zwalczenie depresji samej w sobie zwykle dorzuca się do Mirzatenu drugi antydepresant.

     Fakt, Mirzaten pomaga trochę zasnąć, ale jeśli choroba naprawdę przyatakuje, to w zaśnięciu Mirzaten raczej nie pomoże – to nie jest Noctofer.

     Poważny skutek uboczny – zwiększone łaknienie – szczególnie na słodycze. Gdybym się nie hamował, mógłbym pochłaniać je kilogramami. Od momentu rozpoczęcia kuracji, czyli w ciągu czterech tygodni, zdążyłem już przytyć 5 kg. Nie polecam.

    16. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     2 tabletki do spania i człowiek śpi jak dziecko, tylko tyje się przy tym niesamowicie szybko.

    17. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Działa dobrze na depresję i napięcie nerwowe, początkowa ospałość przechodzi w chęć do działania za sprawą działania na noradrenalinę.
     U mnie ze skutków ubocznych to obżarstwo i tycie, a jeszcze gorsze to zatrzymanie płynów w organizmie i spuchnięte i bolące nogi. Szukam nowego leku, przez te nogi.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.