Metypred


Metypred jest lekiem sterydowym stosowanym przy chorobach reumatycznych, ciężkich napadach alergicznych, oraz chorobach autoimmunologicznych. Ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych leku, metypred i inne leki sterydowe stosowane są tylko w ciężkich przypadkach.
Napisz swoją opinię o Metypred


Cena Metypred
Skutki uboczne Metypred
Dawkowanie Metypred
Ulotka Metypred
Zamienniki Metypred
Forum Metypred
Najnowsza opinia o Metypred
Zastosowanie i składniki Metypred
Gdzie można kupić Metypred?

Opinie o Metypred (14)

Metypred, ocena średnia

5.4666666666667

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  42/10

   Oplacalnosc

   58/10
    1. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     6.3

     Brak skutków ubocznych

     0.5

     Oplacalnosc

     8.5

     Witam.
     Ja mam zapisany lek Metypred na ZZSK (Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa). Miałem tabl po 4 mg- 1 rano. Teraz reumatolog zwiększyła mi na 1/2 tabl. Metypred 16 mg (8 mg czyli 2 razy więcej !!!). Biorę go rok z przerwami. Stany depresyjne, opuchlizna twarzy, skóra, etc- na to wszystko ma wpływ ten steryd. Z racji tego, że ma bardzo agresywną postać ZZSK do tego mam zapiany bardzo silny lek opioidowy Bunondol 0,4 mg 2×1 tabl. podjęzykowo (buprenorfina- pochodna morfiny). Biorę też go już ponad rok plus diclofenac i oczywiście osłona żołądka Nolpaza 20 (1 tabl. na czczo). ZZSK prowadzi do inwalidztwa dlatego stosuje te leki. Czasami ból jest nie do wytrzymania (rano: VAS 9-10/10). Bunondol i Metypred pozwalają mi funkcjonować (choć już nie pracuję, byłem na świadczeniu rehabilitacyjnym ZUS i mam składać wniosek o rentę, której pewnie nie dostanę. Na razie Urząd Pracy i płatne bezrobocie). Boje się bardziej Metypredu, bo sieje spustoszenie w organizmie. Bunondol- silny opiat, ale to już mniej ważne, że się uzależnię. Najważniejsze, aby nie wylądować na wózku inwalidzkim.
     Pozdrawiam Wszystkich i życzę Wam dużo zdrowia!!!
     Grzegorz / Rzeszów

    2. Opinia użytkownika o Metypred :

     Mam stan zapalny stawów i oczywiście ich zwyrodnienie… Lek metypred biorę od przeszło pół roku, od podstawowej dawki 2 mg do 16 mg. W niczym mi nie pomógł, powiem więcej w moim przypadku bóle się nasiliły… Nastąpił zanik mięśni, a skóra moja na nogach i rękach przypomina skórę 90 latka. Mam lat 70, ale byłem człowiekiem wysportowanym i jeszcze pół roku temu stan mojej skóry był po prostu super…

    3. Opinia użytkownika o Metypred :

     Ja właśnie też mam przepisane te tabletki i strasznie się boję, że jeszcze bardziej przytyję.

    4. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     0.1

     Witam. Choruję przewlekle od 4 roku życia na /podagrę/ Dna Moczanowa, choroba u mnie rozwijała się w miarę ubywających lat bardzo powoli, powodując niszczenie stawów przez kwas moczowy. Bardzo silne i długo trwające stany zapalne stawów.
     Okropne bóle pojawiające się co 2 m-c, po zaaplikowaniu dawki METYPRED 4 mg. Nareszcie wszystko ustąpiło. Już mija 15 lat, jak biorę ten steryd. Jedynie mam silnie pomarszczone ręce od łokci do palców i bardzo cienką skórę, to jest mój teraz największy problem pomimo, że Podagra zniszczyła nerki, gdzie jestem od 3 lat na dializach. Mam już 64 lata i jest poza mną walka z tą chorobą przez 60 lat. Uśmiech, uśmiech i dalej do przodu.

    5. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     1.6

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     1.2

     Biorę ten lek- Metypred na stan zapalny stawów w związku ze zwyrodnieniem stawów kolanowych 1/2 tabletki 16 mg 1 raz rano. Czy można brać w czasie posiłków? Trochę mniej bolało, ale bolało i lekarz ortopeda przepisał mi zastrzyki w kolano, 1 przyjęłam, a drugi mam przyjąć w piątek.
     Czy po przyjęciu zastrzyku powinnam przerwać branie Metypredu?
     Jak nie przeciążałam stawów, to trochę mniej bolało. Tak ogólnie jeszcze przychodzeniu czuję ból w kolanach, tak,że czasami ledwie łażę.

    6. Opinia użytkownika o Metypred :

     Lek wspaniale likwiduje ból, bez niego nie mogłabym funkcjonować, biorę już 4 lata na chorobę zwyrodnieniowa 4 mg raz dziennie.

    7. Opinia użytkownika o Metypred :

     Na pewno likwiduje ból.

    8. Opinia użytkownika o Metypred :

     Stosowałam metypred 2 lata na chorobę zwyrodnieniową, przytyłam 8 kg, twarz opuchnięta. Od miesiąca nie biorę: twarz i waga wracają do normy, jeżeli boli, biorę annapram 500 mg.

    9. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Oplacalnosc

     9.8

     Biorę na łuszczycę stawowa. Pomaga od razu, jak to steryd ale od razu czuje ze będę chory bo już mam katar. Jednak dla mnie to cud bo tracilem już nadzieje na normalne wstawanie a nie jak 90 letni staruszek polamany

    10. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     9.6

     Brak skutków ubocznych

     4.2

     Oplacalnosc

     9.7

     Lek jest tani 8zł za pudełko 16mg x 30tabs. Mam silne atopowe zapalenie skóry i ten lek bardzo mi pomaga. biorę dawkę 12mg a skóra jest w bardzo dobrym stanie bo nie boli i nie pęka. Nie wygląda jak u zdrowego człowieka i też trochę swędzi. Skótki uboczne to lekkie dodanie masy, i po 2 latach stosowania czuje lekkie dokegliwosci żołądkowe. Słyszałem od lekarzy że ten lek można brać max 3miesiące. Ja biorę 2lata i odstawiam wyłaśnie. Czuję że będzie Lipton ze skóra

    11. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Choruje na łuszczycowe zapalenia stawów. Metypred bardzo szybko niweluje silny ból kolan, kostek, nadgarstków czy kręgosłupa. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Przyjmuje 2 tabletki dziennie na przemian z 1 dziennie.

    12. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Jako lek sterydowy biorę go na poważne bóle dolnego odcinka pleców. stosuję go kilka dni, ale zupełnie nie czuję aby cokolwiek pomagał, pewnie poszukam innego leku bo metypred zwyczajnie nie jest dla mnie. Skuteczność na 1.

     1. Opinia użytkownika o Metypred :

      Na dyskopatię i inne choroby kręgosłupa pomagają ćwiczenia, a nigdy żadne farmaceutyki.

    13. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Niby wszyscy to wiedzą, ale ten sam lek potrafi na różne osoby działać inaczej. Dlatego zaznaczę, że mój opis to tylko pojedyncze opinia. po tym jak wziołem go pierwszy raz miałem wielki problem z uśnięciem w nocy, ale potem podczas kolejnych nocy tak dobrze radził sobie z bólem że to dzięki niemu mogłem właściwie usnąć. U mnie oczywiście problemem jest długotrwały reumatyzm.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.