Ketonal

Opinie, komentarze, informacje


Czym właściwie jest Ketonal.

Ketonal to nazwa leku zawierającego stosowany w całym świecie ketoprofen. To w miarę silny lek przeciwbólowy. Stosowany jest przy poważnych, utrudniających w dużym stopniu życie bólach nawracających, na przykład związanych z reumatyzmem. Ketonal używany jest także często po operacjach, lub przy urazach sportowych. Czasami ketonal znajduje swoje użycie w stomatologii, przy bardzo silnych bólach zębów.

Jakie są formy ketonalu i czy jest to lek na receptę?

Najpopularniejszą formą ketonal -u są tabletki, oraz w przypadku leczenia bólu pourazowego ? żel. W aptece można również dostać plastry zawierające ketonal. Z przykrością muszę napisać, że ketonal jest na receptę i aby zdobyć lek trzeba najpierw udać się do lekarza.

Czy używając leku ketonal możemy narazić się na skutki uboczne?

Ketonal to silny lek i musimy liczyć się z tym, że nie jest to lek pozbawiony możliwych skutków ubocznych. Skutki uboczne zależą od drogi podania ? z całą pewnością podanie leku w formie żelu jest drogą bezpieczniejszą.
Nieprzyjemności związane z działaniami niepożądanymi mogą przyjąć postać bólów brzucha. Możliwe że przy stosowaniu ketonal ?u rzadziej chodzić będziemy do ubikacji, lub ilości oddanego moczu będą mniejsze. Możemy doświadczyć także bólu głowy i podniesionego ciśnienia krwi.

Pierwsze opinie ludzi biorących ketonal:

Mam cały czas zapas na wypadek bolesnych miesiączek. U mnie jest tak, ze najsłabszym lekiem jest ibuprom, potem mocniejsza jest pyralgina, a najmocniejszy to ketonal. Staram się jednak go unikać, bo słyszałam historie o tym, że wpływa wyjątkowo negatywnie na wątrobę. To zdanie pielęgniarek jednego ze szpitali w Łodzi, więc osób, które środki przeciwbólowe podają często pacjentom.

Cena Ketonal
Skutki uboczne Ketonal
Dawkowanie Ketonal
Zamienniki Ketonal
Najnowsza opinia o Ketonal
Zastosowanie i składniki Ketonal
Gdzie można kupić Ketonal?

Napisz swoja opinię o Ketonal

Ketonal, ocena średnia

7.1333333333333

Skutecznosc

78/10

  Brak skutków ubocznych

  60/10

   Oplacalnosc

   76/10

    56 Opinii o “Ketonal

    1. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     5.1

     Oplacalnosc

     9.5

     Kiedyś pomagał na bóle menstruacyjne. Brałam i nadal biorę ketonal duo niestety przestaje działać. Na działanie czekam ok 2 godzin i ono nie likwiduje bólu jak wcześniej, a delikatnie go ogranicza. Ból nadal jest tylko trochę mniejszy..

    2. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Jeśli państwo piszą w języku polskim to proszę używać poprawną formę odmiany: ketonal – ketonalu. To nie jest angielszczyzna! Polski język jest wysublimowany i piękny, choć bardziej złożony gramatycznie. To producenci boją się odmian językowych, bo to ograniczone umysłowo towarzystwo. My bądźmy sobą…
     Pozdrawiam.
     P.S. I nie używajmy wielkiej litery na początku wyrazu przy nazwie jakiegokolwiek produktu /chyba że po kropce/ :)

    3. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Na bóle kręgosłupa i stawów w zmianach zwyrodnieniowych bardzo skuteczny, w każdym razie dla mnie.

    4. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Lek, który bardzo pomaga na bóle migrenowe. Nie można brać go często. W moim przypadku po zażyciu tabletki występują bóle brzucha, ale nie są one na tyle mocne aby utrudniać mi funkcjonowanie. Po około 30 minutach uśmierza ból migrenowy, tylko jest sie po nim troszkę sennym. Według mnie nie uzależnia.

    5. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Ja miewam bóle głowy tak silne, że nic poza Ketonal-em mi nie pomaga.
     Ani Ibuprom ani Pyralgina.
     To jedyny lek który wyciąga mnie z koszmaru migreny. O dziwo jak po innych boli mnie żołądek i nawet czasem wymiotuję to po Ketonal-u nie mam tak dolegliwości.
     W ulotce pisze, że jest na bóle stawów i reumatyczne ale z migreną równie dobrze sobie radzi.

    6. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Najlepszy lek przeciwbólowy, jaki dotąd stosowałam. Ketanol po raz pierwszy dożylnie otrzymałam po operacji wyrostka – był niezastąpiony, pozwalał normalnie funkcjonować, po 48h podawania dożylnego dostawałam zastrzyki, potem kapsułki. Nic się nie działo niepożądanego. Ketanol pomógł mi przy ostrych bólach miesiączkowych (wymioty, biegunka, omdlenia)- dostałam zastrzyk przy wezwaniu lekarza – ból zniknął natychmiast!
     Obecnie stosuję go w kapsułkach 100mg przy wyrwaniu 8mki, pomaga, gdy kończy działanie – ból jest nie do zniesienia:( Wiem, że będę musiała zażywać go do 14 dni ok 3 razy na dobę, póki co zażywam 5 dni i nie mam żadnych skutków ubocznych. Używam go wraz z lekiem osłonowym. U mnie działanie ketanolu w kapsułkach trwa około 6,5 godziny.
     POLECAM

    7. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     ketonal biore od 5 lat na poczatku caly miesiac codziennie raz na dobe (po operacji kregoslupa) działał natychmiast teraz biore jak bol jest silny (glowa,kregoslup,zab) działa po ok godzinie. Nic innego już na mnie nie działa ( leki przeciwbolwe bez recepty)

    8. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     To dobry środek przeciwbólowy stosowany przy średnich, i ciężkich bólach. Skuteczny zarówno w kapsułkach, i maści. Po braniu przez pewien okres kapsułek mam nawracające mdłości, czasem rozwolnienia. Zmniejszyło się łaknienie – jem raz, góra dwa razy dziennie.Biorę go, bo muszę – mam zapalenie ścięgna achillesa, ponadto poważną kontuzję kolana więc środków przeciwbólowych nie miałabym możliwości normalnego funkcjonowania na co dzień.

    9. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Mi pomaga nawet już po 3 min. od połknięcia na bardzo ostre bóle zębów tylko wtedy go biorę i staram sie brać w jak najdłuższych odstępach czasu, na ile ból mi pozwoli, niestety miewałam rewolucje żołądkowe po tym leku, a biorę go sporadycznie może 2 razy do roku-generalnie polecam

    10. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     działa i to skutecznie,szkoda tylko że na kilka godzin,mam zwyrodnienie kręgosłupa,dyskopatie itp.,ból towarzyszy mi 24h na dobe

    11. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Ani nie zadziałał odpowiednio, a jeszcze uczulił tak, że mało nie umarłem. Nie polecam.

    12. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     W szpitalu po operacji podawali mi ketonal, brałam go bardzo dużo, bo ból był nie do zniesienia, a on średnio mi pomagał. Teraz lekarz mi go przepisał, i biorę go w domu, dziwnie się po nim czuje, taki odloooooot….. Ale ból przechodzi….

    13. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Stosuje go od jakiegoś czasu na bole pleców (w kapsułkach) działa po około 30 minutach a czasami i szybciej, niestety tym razem zapomniałem że trzeba coś zjeść przed wzięciem tabletki i mam teraz uciążliwe bóle brzucha i częste wizyty w wc, ogólnie polecam, ale brać z umiarem i oczywiście wcześniej zawsze coś zjeść

    14. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     nie ma lepszego specyfiku na ból głowy, zęba, 15 min i po bólu, ale na drugi dzień do dentysty!!!!skutek uboczny to rozwolnienie, ale niezbyt uciążliwe.

    15. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Używam cały czas tego leku, gdyż strasznie boli mnie brzuch podczas okresu. Używałam już wszystkiego i nic nie pomagało mi, ból był taki sam. Używam go od ok 2 lat wiem, że niszczy żołądek, ale to jest jedyny lek, który mi szybko pomaga. Staram się go brać jak najmniej i tylko w sytuacjach, w których ból brzucha w te dni sprawia, że mdleję i wymiotuję. Jest bardzo dobry, ale trzeba uważać z używaniem go…

    16. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Witam.
     Choruję na SM i tj. mój wypróbowany lek na ból.
     Na pewno niszczy inne organy jak każdy lek.
     I na każdego działa inaczej.
     Ale jest skuteczny.

    17. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Boli mnie strasznie ząb i nie mogę sprać. Po wzięciu ketonalu ból ustal. Jakiś czas temu miałem poważnie złamaną rękę lekarz przepisał mi metafen, po którym bol w ogóle nie mijał. Po ketolanu mogłem normalnie spać

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.