Edronax

3,1 [14]

Tagi: ,

Edronax zawiera substancję aktywną z grupy andydepresantów. Jest to reboksetyna. Ten środek jest niezwyczajnym antydepresantem, ponieważ nie ma on wpływu na system serotoniny. Neutransmiter, na którym skupia swoje siły reboksetyna to noradrenalina. Ten profil działania wpływa na to, że edronax jest aktywizującym środkiem, choć raczej nie uznaje się go za stymulant. Czasami jest używany nawet do leczenia ADHD. Pozytywną cechą edronaxu jest to, że jest szybszy od innych antydepresantów. Dwa tygodnie może już być wystarczającym okresem, aby stwierdzić skuteczność, lub nieskuteczność środka. Stosowanie edronaxu wiąże się z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia następujących skutków ubocznych: suchość w ustach, bezsenność, bóle głowy, a także, (co jest zaskakujące) senność.

Najnowsza opinia o Edronax:

„Biorę od stycznia 2015r, pobudza w działaniu, stabilizuje emocje, stosowany łącznie z Elicea stawia na nogi na tyle dobrze, że można zacząć coś robić dla siebie i najbliższych. Wada – trudno dostępny w aptekach. Mam problem z wykupieniem recept….” [czytaj więcej poniżej]

Edronax otrzymał ocenę średnią: 3,1 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 17 opinii

Edronax jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Masz pytania dotyczące leku Edronax?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Edronax:

Edronax cena:

Lek Edronax nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Edronax ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Edronax?

Oto lista aptek i sklepów z Edronax:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Edronax
 1. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę od stycznia 2015r, pobudza w działaniu, stabilizuje emocje, stosowany łącznie z Elicea stawia na nogi na tyle dobrze, że można zacząć coś robić dla siebie i najbliższych. Wada – trudno dostępny w aptekach. Mam problem z wykupieniem recept.

 2. Edronax #

  Dostał ktoś to swoiste coś na derealizacje?

 3. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Oprócz podenerwowania i dziwnego pobudzenia, lek powodował nadmierne pocenie się, gęsią skórkę, wrażenie nakłuwania igłą po rękach i plecach, ciarki. Odstawiłem bardzo szybko, kiedy stałem się za bardzo nerwowy. Różnie ludzie reagują na ten lek.

 4. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biore ten lek od 1,5 m-ca razem z asentra, oprocz nieznacznej poprawy nastroju odczuwam bole jader, brak popedu seksualnego oraz lekka impotencje. Jak dla meszczyzny to przykra dolegliwosc na tyle ze rozwazam jego odstawienie

 5. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Oceniłem lek dość surowo, ale nie zmienia to faktu, że reboksetyna to bardzo ciekawa substancja mogąca pomóc osobom, o obniżonej motywacji, braku energii, uczuciu „skamienienia” bez siły, by podjąć działanie. Jako, iż jest to NRI (blokuje zwrotny wychwyt noradrenaliny )szybko pobudza i stawia na nogi. W odróżnieniu od innych antydepresantów często działa od pierwszej tabletki (i to najsilniej- jednak nie jest to regułą)skutecznie aktywizując. W moim przypadku, w ogóle nie podnosiła ciśnienia, za to nieznacznie puls, więc mogłem ciężko pracować bez obaw o organizm. Nie pojawiły się problemy ze snem, ani apetytem. Wg. ulotki (i „wiedzy” lekarzy psychiatrów) właściwe działanie leku zaczyna się po dwóch tygodniach stosowania. W praktyce po dwóch tygodniach, to ono może się już skończyć. ; ) U mnie reboksetyna „wypaliła” się niestety po miesiącu stosowania, i chociaż brałem ją 2 tygodnie dłużej nic już się nie działo, a szkoda, bo jest droga. Organizm szybko się przyzwyczaja i czar pryska. Za to po paru tygodniach przerwy zażyłem jedną tabletkę- działanie jak za pierwszym razem, to też stosują ją teraz jako doraźny stymulant nie dłużej, niż 3 dni z rzędu, gdy mam dużo pracy. Jest świetna w mixach z SSRI, natomiast z agonistami dopaminy (typu amisulpiryd w niskich(!) dawkach)działa wręcz euforycznie. Aha, efekty uboczne- u mnie pojawił się rzadko występujący problem, jakim jest ból jąder ; ) od czasu do czasu, oraz trudniejsze wypróżnianie się (ale zaparciem bym tego nie nazwał).

 6. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Edronax+ Escitalopharm ten drugi mało efektywny, natomiast gdy połączyłam Endronax poczułam wiecej spokoju, radosci życia i chęci do działania. Suchość w ustach,zwiększone pocenie się, senność. Spodziewałam sie więcej energii ale i tak jest godny polecenia.

 7. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Hej wam ,reboxetyna jest świetna bo nie ma nic w zamian ..i dobrze, bo co niby? jako NRI sprawdza się tak samo dobrze i szybko co escitalopram jako ssri. Oba cacy i szybko ‚wyciągają’ ale co tam, lekarze i tak w doopie to mają …szkoda ,że JESZCZE-NIE dosłownie bo gdyby tak było to ludzie by mniej cierpieli;
  Escitalopram + Reboxetyna + Piribedil(pronoran;) ..tak tak ostatni to świetny agonista rec. dopaminowych przy lekkich antagonistycznych właściwościach alfa2..
  i jakie CZEKANIE na CO? …bombka działa w 1-2tyg zwykle
  Pozdrawiam i zdrowia życzę w dojściu do niego..

 8. Edronax #

  Witam,
  Od dwóch lat leczę się z powodu depresji, na początku było bardzo źle, teraz po woli dochodzę do siebie. Lekarz przepisał mi Edronax, ponieważ mam problem z wychodzeniem z domu, ludzie mnie denerwują, nie mogę pracować…Zaczęłam brać od wczoraj Edronax, przez pierwsze kilka dni po pół tabletki, potem mam brać po całej,zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że mi pomoże, bo mój psychiatra załamuje ręce.
  Pozdrawiam.

 9. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Musze szczerze przyznać, że jestem zadowolona. Endronax wyciszył mnie i uspokoił. Dzięki niemu mogę spokojnie spojrzeć na świat, bez większej bulwersacji i negatywnego podejścia do otoczenia. Stałam się rozsądna, samodzielna, co wynika zapewne po części z tego, że lek pozwolił mi się zatrzymać na chwilę, przemyśleć kilka spraw i pójść dalej przez życie z podniesioną głową.

 10. Edronax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lekkość nie tylko w duchu, bo i waga spada, oczywiście do momentu kiedy sie uodparniamy i trzeba zwiększać dawki. Ze skutków ubocznych to ucisk w głowie, szumienie w uszach, szczękościsk czyli jak na speedzie. Miałam po nim doskonały humor i zamierzam wrócić do tego leku. Niestety, jedna paczka na miesiąc nie starczy.


Znasz Edronax? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.