Doxepin

3,0 [13]

Tagi: , , , ,

Doxepin to lek antydepresyjny, który cechują silne właściwości zwalczania nerwic i lęku. Stosowany jest chyba równie często przy depresjach, jak i przy nerwicach. Czasami używany jest nawet w wypadku fobii społecznej, co jest jednak sprawą kontrowersyjną, gdyż fobia społeczna łączona jest z problemami w funkcjonowaniu układu dopaminy i ewentualnie GABA, a Doxepin najprawdopodobniej nie ma wpływu na systemy tych neuroprzekaźników. Skutkami ubocznymi leku mogą być: zmniejszenie ciśnienia krwi, przyrost masy ciała, zmęczenie, oraz senność.

Najnowsza opinia o Doxepin:

„Biorę od 6 lat, może więcej 10 miligramowe wcześniej 25 miligram, nieraz po tym leku jestem trochę podenerwowany, nie biorę jak lekarka kazała 3 x dziennie, biorę 1 x dziennie na noc, tak to pomaga zasnąć, bo tak to, co druga noc byłaby nieprzespana, a tak to zasypia się 2, 3 godzina lek działa, raz mocniej, drugi raz słabej, takie mam spostrzeżenia, jak kiedyś zapomniałem, że już brałem i wziąłem więcej, to miałem tak, ja…” [czytaj więcej poniżej]

Doxepin otrzymał ocenę średnią: 3,0 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 16 opinii

Doxepin jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Informacje z ulotki Doxepin:

Sprawdź jak działa Doxepin na podstawie ulotki leku:

Doxepin dawkowanie doxepin dawkowanie Doxepin skutki uboczne
Doxepin przeciwskazania doxepin przeciwskazania Doxepin w ciąży Doxepin w ciąży
Doxepin karmienie piersią Doxepin a karmienie piersią


Pytania o Doxepin na forum:

Masz pytania dotyczące leku Doxepin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Doxepin:

Doxepin cena:

Lek Doxepin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Doxepin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Doxepin?

Oto lista aptek i sklepów z Doxepin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Doxepin
 1. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę od 6 lat, może więcej 10 miligramowe wcześniej 25 miligram, nieraz po tym leku jestem trochę podenerwowany, nie biorę jak lekarka kazała 3 x dziennie, biorę 1 x dziennie na noc, tak to pomaga zasnąć, bo tak to, co druga noc byłaby nieprzespana, a tak to zasypia się 2, 3 godzina lek działa, raz mocniej, drugi raz słabej, takie mam spostrzeżenia, jak kiedyś zapomniałem, że już brałem i wziąłem więcej, to miałem tak, jakbym miał gorączkę i podenerwowany byłem, poza tym nic się nie stało, jak mam jeździć autem to na noc już nie biorę, bo jak lekarka mówiła, że byłyby śladowe ilości na drugi dzień.

 2. Doxepin #

  Biorę od wczoraj doxepin i mam takie objawy swędzenie i pieczenie skóry, czy ktoś to miał, czy to może być na tle nerwowym? napiszecie mi proszę

 3. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę drugi dzień 10 mg i zastanawiam się, czy mam dalej zażywać w pierwszym dniu spałam dość dobrze, na drugi dzień masakra noc bezsenna, mam ten lek przypisany w związku z problemem ze snem

 4. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Masakra nie lek ! Po przyjęciu najniższej dawki 10 mg na rano czułem się kompletnie bez życia. Czułem jakby w głowie ktoś mi kręcił kołkiem…Siadł mi całkowicie nastrój,za to pojawiła się senność i bardzo dziwne niepokojące myśli,których nie jestem nawet w stanie opisać.Nie polecam ze swojej strony ! Lek niby sprawdzony ,ale jak widać niekoniecznie u każdego…

 5. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę doxepin od jakiś 2-3 miesięcy, strasznie mnie zamula, chce mi się spać cały czas, biorę 3x dziennie. Lek bardzo otumania i jestem po nim senna, że wieczorem o godzinie 20 musze się położyć. Wcześniej brałam elicee i czułam się dużo lepiej.

 6. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Doxepin jest dobrym lekiem, mnie bardzo pomógł stosowałam go około 3 miesięcy w dawkach po 10mg 3 razy na dobę. Nie przytyłam raczej schudłam, bo miałam zaburzenia żołądkowo – jelitowe, na, które mi pomógł. Waliło mi trochę serce, ale nie wiem czy od Doxsepinu, czy Perazyny którą też brałam. Bez tych leków wylądowałam bym chyba w psychiatryku. Teraz łykam te leki sporadycznie, ale mi też pomagają.

 7. Doxepin #

  Hehe, ale macie problemy ja muszę zjeść 50mg żeby coś zadziałało, jak nie mogę zasnąć i jem to z 4 godziny wcześniej ( wiem kiedy nie będę mógł spać jestem pobudzony na maksa, mam nie spożyte siły nawet jak dam sobie wycisk) i nic mi się po nim nie dzieję, bzdury wypisujecie i tyle, ten lek nie uzależnia co do tolerancji, nie wiem jem sporadycznie ( odskocznia od relanium 5mg ) jak nie mogę spać, a 10mg to by może szczura uśpiło hehehe, uzależnia to relanium, clonozepanum i tego typu specyfiki, na pewno nie doxepin !!! Doxepin uważam za skuteczny, ale jak się zażywa sporadycznie, jak się je codziennie to pewnie z każdym dniem jest słabszy, np relanium 5mg tak na mnie działało np zjadłem 3 i działało a po tygodniu jadłem po 8 i nie ściemniam w żadnym wypadku, relanium odstawiłem i jest dobrze nie można się przyzwyczajać trzeba coś robić biegać, pływać, ćwiczyć obojętne co (zależy kto co lubi robić aby pokonać depresję, mi się udało, siedzenie w domu i jedzenie tabletek gów….o wam da i taka jest prawda albo chcecie żyć albo nie) tylko żeby zająć czas i się nie smucić tym czasami gównianym życiem pozdrawiam wszystkich :)

 8. Doxepin #

  Mam AZS – atopowe zapalenie skóry, i mam stosować Doxepin ponieważ AZS nasila się przy sytuacjach stresowych itp, czy ktoś z Was stosował go w przypadku podobnym do mnie ?

 9. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  ooooo… nie! nigdy tego więcej nie wezmę! ja do tego brałam jeszcze hydroxyzynę-tak miałam zalecone i to 3razy dziennie! niestety po jakimś czasie kiedy brałam obie tablety tylko na noc..tak mnie rozebrało psychicznie że…. wzięłam wskazaną dawkę x3 i popilam alkoh.zabrało mnie pogotowie na sygnale i na szczęście odratowali mnie. za to dowiedzialam sie żeby nie wierzy się w 100%lekarzowi i udałam się do innego lekarza po odpowiedni lek!

 10. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Doxepin dla mnie jest dobrym lekiem, nie powodował skutków ubocznych,dobrze uspokajał.. Niestety po kilku miesiącach stosowania organizm przyzwyczaił się i nie odczuwam już jego działania uspokajającego.

  • Doxepin #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Witaj. Biorę 2 x 25 mg wieczorem, od ponad roku. Dziala bardzo dobrze, uspokaja. Wczesniej mialem problemy ze snem. Wg. mnie dobry lek, mnie w kazdym badz razie pomógł.


Znasz Doxepin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.