Doxepin

3,0 [12]

Tagi: , , , ,

Doxepin to lek antydepresyjny, który cechują silne właściwości zwalczania nerwic i lęku. Stosowany jest chyba równie często przy depresjach, jak i przy nerwicach. Czasami używany jest nawet w wypadku fobii społecznej, co jest jednak sprawą kontrowersyjną, gdyż fobia społeczna łączona jest z problemami w funkcjonowaniu układu dopaminy i ewentualnie GABA, a Doxepin najprawdopodobniej nie ma wpływu na systemy tych neuroprzekaźników. Skutkami ubocznymi leku mogą być: zmniejszenie ciśnienia krwi, przyrost masy ciała, zmęczenie, oraz senność.

Najnowsza opinia o Doxepin:

„Biorę drugi dzień 10 mg i zastanawiam się, czy mam dalej zażywać w pierwszym dniu spałam dość dobrze, na drugi dzień masakra noc bezsenna, mam ten lek przypisany w związku z problemem ze snem…” [czytaj więcej poniżej]

Doxepin otrzymał ocenę średnią: 3,0 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 14 opinii

Doxepin jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Informacje z ulotki Doxepin:

Sprawdź jak działa Doxepin na podstawie ulotki leku:

Doxepin dawkowanie doxepin dawkowanie Doxepin skutki uboczne
Doxepin przeciwskazania doxepin przeciwskazania Doxepin w ciąży Doxepin w ciąży
Doxepin karmienie piersią Doxepin a karmienie piersią


Pytania o Doxepin na forum:

Masz pytania dotyczące leku Doxepin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Doxepin:

Doxepin cena:

Lek Doxepin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Doxepin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Doxepin?

Oto lista aptek i sklepów z Doxepin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Doxepin
 1. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę drugi dzień 10 mg i zastanawiam się, czy mam dalej zażywać w pierwszym dniu spałam dość dobrze, na drugi dzień masakra noc bezsenna, mam ten lek przypisany w związku z problemem ze snem

 2. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Masakra nie lek ! Po przyjęciu najniższej dawki 10 mg na rano czułem się kompletnie bez życia. Czułem jakby w głowie ktoś mi kręcił kołkiem…Siadł mi całkowicie nastrój,za to pojawiła się senność i bardzo dziwne niepokojące myśli,których nie jestem nawet w stanie opisać.Nie polecam ze swojej strony ! Lek niby sprawdzony ,ale jak widać niekoniecznie u każdego…

 3. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę doxepin od jakiś 2-3 miesięcy, strasznie mnie zamula, chce mi się spać cały czas, biorę 3x dziennie. Lek bardzo otumania i jestem po nim senna, że wieczorem o godzinie 20 musze się położyć. Wcześniej brałam elicee i czułam się dużo lepiej.

 4. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Doxepin jest dobrym lekiem, mnie bardzo pomógł stosowałam go około 3 miesięcy w dawkach po 10mg 3 razy na dobę. Nie przytyłam raczej schudłam, bo miałam zaburzenia żołądkowo – jelitowe, na, które mi pomógł. Waliło mi trochę serce, ale nie wiem czy od Doxsepinu, czy Perazyny którą też brałam. Bez tych leków wylądowałam bym chyba w psychiatryku. Teraz łykam te leki sporadycznie, ale mi też pomagają.

 5. Doxepin #

  Hehe, ale macie problemy ja muszę zjeść 50mg żeby coś zadziałało, jak nie mogę zasnąć i jem to z 4 godziny wcześniej ( wiem kiedy nie będę mógł spać jestem pobudzony na maksa, mam nie spożyte siły nawet jak dam sobie wycisk) i nic mi się po nim nie dzieję, bzdury wypisujecie i tyle, ten lek nie uzależnia co do tolerancji, nie wiem jem sporadycznie ( odskocznia od relanium 5mg ) jak nie mogę spać, a 10mg to by może szczura uśpiło hehehe, uzależnia to relanium, clonozepanum i tego typu specyfiki, na pewno nie doxepin !!! Doxepin uważam za skuteczny, ale jak się zażywa sporadycznie, jak się je codziennie to pewnie z każdym dniem jest słabszy, np relanium 5mg tak na mnie działało np zjadłem 3 i działało a po tygodniu jadłem po 8 i nie ściemniam w żadnym wypadku, relanium odstawiłem i jest dobrze nie można się przyzwyczajać trzeba coś robić biegać, pływać, ćwiczyć obojętne co (zależy kto co lubi robić aby pokonać depresję, mi się udało, siedzenie w domu i jedzenie tabletek gów….o wam da i taka jest prawda albo chcecie żyć albo nie) tylko żeby zająć czas i się nie smucić tym czasami gównianym życiem pozdrawiam wszystkich :)

 6. Doxepin #

  Mam AZS – atopowe zapalenie skóry, i mam stosować Doxepin ponieważ AZS nasila się przy sytuacjach stresowych itp, czy ktoś z Was stosował go w przypadku podobnym do mnie ?

 7. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  ooooo… nie! nigdy tego więcej nie wezmę! ja do tego brałam jeszcze hydroxyzynę-tak miałam zalecone i to 3razy dziennie! niestety po jakimś czasie kiedy brałam obie tablety tylko na noc..tak mnie rozebrało psychicznie że…. wzięłam wskazaną dawkę x3 i popilam alkoh.zabrało mnie pogotowie na sygnale i na szczęście odratowali mnie. za to dowiedzialam sie żeby nie wierzy się w 100%lekarzowi i udałam się do innego lekarza po odpowiedni lek!

 8. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Doxepin dla mnie jest dobrym lekiem, nie powodował skutków ubocznych,dobrze uspokajał.. Niestety po kilku miesiącach stosowania organizm przyzwyczaił się i nie odczuwam już jego działania uspokajającego.

  • Doxepin #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Witaj. Biorę 2 x 25 mg wieczorem, od ponad roku. Dziala bardzo dobrze, uspokaja. Wczesniej mialem problemy ze snem. Wg. mnie dobry lek, mnie w kazdym badz razie pomógł.

 9. Doxepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek na mnie nie działał. Powodował za to zesztywnienie mięśni, prowadząc do ogromnych trudności w poruszaniu się.

 10. Doxepin #

  Ja nie wiem jak inni mogą brać ten lek. TO chyba zależy po prostu od stanu w jakim się człowiek znajduje. Jak ktoś ma dużo adrenaliny, noradrenaliny to może nie odczuje tego otumanienia po doxepinie hmmm, On 3 razy silniej otumania niż hydroxyzyna, bo działa bardzo silnie przeciwhistaminowo – nie wiem jak na tym leku można normalnie funkcjonować


Znasz Doxepin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.