Depralin

Opinie, komentarze, informacje


Depralin jest odpowiednikiem takich leków jak Elicea, Lexapro, Escitil czy Mozarin. Wszystkie te preparaty mają taki sam składnik aktywny. Jest nim escitalopram. Należy on, podobnie jak sławniejszy od niego prozac do selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. To grupa leków, których działanie opiera się na podwyższaniu w pewien sposób ilości serotoniny w przestrzeni międzysynaptycznej. Zmniejszona ilość serotoniny, lub (co może być niespodziewane) nadaktywność receptorów serotoninowych wiązana jest z depresją. Depralin normalizuje poziom tego, neuroprzekaźnika. Jest to jeden z najsilniejszych ssri, efektywnością przewyższający swoich braci. Nasilenie skutków ubocznych leku nie jest jednak większe niż w przypadku innych ssri. Plusem leku jest to, że niewiązany jest z nim przyrost wagi pacjenta, a ten proces jest bardzo częsty przy lekach antydepresyjnych. Skutki uboczne, które natomiast mogą wystąpić to: bezsenność, u innych osób zbytnia senność i zmęczenie w ciągu dnia, częste także są zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym nudności, oraz rzadziej biegunka. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet wystąpić mogą zaburzenia seksualne, polegające na zmniejszeniu libido, oraz na trudności dojścia do, lub nawet na niemożliwości osiągnięcia orgazmu.
Cena Depralin
Skutki uboczne Depralin
Dawkowanie Depralin
Ulotka Depralin
Zamienniki Depralin
Forum Depralin
Najnowsza opinia o Depralin
Zastosowanie i składniki Depralin
Gdzie można kupić Depralin?

Napisz swoja opinię o Depralin

Depralin, ocena średnia

6.3666666666667

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  50/10

   Oplacalnosc

   69/10

    59 Opinii o “Depralin

    1. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     9.3

     Brak skutków ubocznych

     1.2

     Oplacalnosc

     9.7

     Biorę lek Depralin 6 lat.Przyzwyczajenie się organizmu przez pierwsze 4 tygodnie były fatalne [nudności,bezsenność,zawirowania, obojętność, Ale potem pomału wracałam do normy, i teraz biorę 1/2 tabletki raz tylko rano; takie zalecenie mojego lekarza psychiatry, czuję się wspaniale i nic nie chcę innego.

    2. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Brałam lek Depralin przez 3,5 miesiąca.
     Na początku leczenia objawy uboczne, które u mnie wystąpiły to: trochę zwiększony apetyt lub zmniejszony apetyt-na zmianę-nie przytyłam. Miałam bardzo nietypowe sny.
     Na początku leczenia występowało uporczywe ziewania, ale było to do wytrzymania :-)
     Suchość w ustach-czasem. Zaburzenia seksualne-zmniejszenie popędu płciowego, brak ochoty na seks, trudności w osiąganiu orgazmu u kobiet(był to tylko początkowy objaw uboczny leku)

     Po dłuższym braniu leku zaczęła występować u mnie nieregularna praca serca=czyli nieregularne bicie serca, objaw bardzo denerwujący.

     Lekarz stwierdził, że lek musimy odstawić i zmienić na inny.

     Jeżeli chodzi o dawki leku jakie brałam to początkowo była to dawka pół tabletki przez 14 dni,
     następnie była dawka 1 tabletka dziennie rano,
     później 1 tabletka i pół(czyli 15 mg) – to była największa dawka leku jaką brałam.

     Ogólnie oceniając lek nie jest zły, dobrze go znosiłam, nie ma się czego brać rozpoczynając kurację z tym lekiem. Niestety ja musiałam go odstawić i zastąpić innym lekiem.

    3. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę ‚depralin’ od 3 miesięcy. Jest zmiana na lepsze. To co było wcześniej to był koszmar. Nie cieszyła mnie najmniejsza rzecz, nie miałem sił na aktywność. Od czasu jak biorę ‚depralin’ w końcu wiem, że żyję normalnie. Nastrój i samopoczucie jest lepsze, aktywność wróciła. To super sprawa tak się czuć wiedząc, co było wcześniej. Dla mnie ‚depralin’ działa dobrze. Polecam tym którzy mają ten problem i szukają rozwiązania swoich problemów.

    4. Opinia użytkownika o Depralin :

     Ja biore ten lek od października. Początkowo w dawce 10, teraz 20. Mam wrażenie, ze ten lek w ogóle nie działa na mnie, albo zdiagnozowana moja choroba nie jest prawidłowa
     w każdym razie jestem załamana
     nie jem, nie spie….ciagle nerwowa, krzyczę…

    5. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Jestem na tabletkach od 7 miesięcy.Depralin zapisał mi psychiatra.Męczyłam sie bardzo z moimi dolegliwościami,chodziłam po lekarzach i nikt mi nie podpowiedział,gdzie należy iść.Miałam ciężkie przejścia rodzinno-osobiste-cała seria.Doradziła mi pielęgniarka-rejestratorka,że powinnam iść do psychiatry,ona miała czas mnie wysłuchac.Dziękuję za to i proszę się nie bać spotkania z specjalistą.Po 2 tygodniach od brania leku poczułam się jak nowo narodzona.Jeden mankament to to,że tyję.Nieznacznie ale co miesiąc coś przybywa.Czasem nie mogę spać.Ale to nic z tym co czułam przed lekiem Depralin.

    6. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     witam. ja miałam lęki, przed śmiercią, chorobą, stany „bez emocji „, pojawiło się to nagle w wieku 29 lat. teraz mam 31 lat. Depralin brałam przez ok. 6 miesięcy dawkę 1,0 i później 0,5 . efekt… genialny, zero skutków ubocznych ( oprócz kłopotów z libido, to fakt ), odzyskałam „emocje”, uśmiech na twarzy, schudłam, bo unormowałam swoje jedzenie, nie mam apetytu na słodycze. nie miałam ani zawrotów ani bólów głowy, percepcja super. odstawienie leku z dnia na dzień i bez żadnych problemów.
     Myślę ze bbbaaardzo ważna przy nerwicach, czy depresjach jest ruch i sport oraz dobra dieta. ja zmieniłam całkiem swoje życie, codziennie 40 minut biegam, chodzę na basen, na siłownie i bardzo zdrowo się odżywiam.
     polecam i 3 mam za was kciuki

    7. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     To już dwa lata na Depralinie i dziś nadszedł ten czas, gdy go odstawiam :) Szcześliwy, spokojny, pogodny? Nerwica? Pfff a co to jest ;)
     Escitalopram pomógł mi doświadczyć jak to jest czuć się normalnie. Dzięki niemu moje postrzeganie świata i siebie stało się pełniejsze a psychoterapia wydobyła ze mnie ukryte talenty i mądrość.
     Jestem pełen nadziei? NIE! Ja wiem, że już będzie dobrze? A gdyby coś, to jest lekarstwo, które pomoże :)

    8. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     1,5 roku brania depralinu. 0 skutków ubocznych, 0 problemów z odstawieniem.Tylko dwa pierwsze tygodnie były straszne, ale to chyba ze strachu przed lekiem (nasilenie nerwicy dwukrotne), ale później już ok,przy zwiększaniu dawek też nie było już takich objawów.
     Wydaje mi się, że dla mnie lek był za słaby bo objawy nie ustąpiły całkowicie, ale jestem już pół roku bez leku i daje rade tak, że pomógł bardzo dużo, ale tak jak piszę niecałkowicie.
     Trzymam kciuki, żebyście z tego wyszli i głowa do góry będzie dobrze:)

    9. Opinia użytkownika o Depralin :

     Z jednej strony bardzo pomógł, z drugiej bardzo otumaniał, jak gdyby szare komórki zanikały. A odstawianie leku wiązało się z dość traumatycznymi przeżyciami, lepiej powoli.

    10. Opinia użytkownika o Depralin :

     Hej, ja tez mam lęki i cierpię na depresje. Lekarz zapisał mi Aciprex, ale nie dostałam go w aptece i dali mi zastępczy Depralin. Strasznie boję się brać te tabletki, bo są to moje pierwsze tego typu tabletki. I tym bardziej w głowie zaczynają mi krążyć czarne myśli proszę doradźcie mi :(

     1. Opinia użytkownika o Depralin :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      10

      Witajcie. Biore ten lek od listopada. Tylko na początku było ciężko. Po tygodniu była poprawa. Męczyły mnie straszne mdłości od rana. Ale szybko minęło i jest super. Wszystkim, którzy zaczynają brać tego typu tabletki mogę radzić jedno. Poproście kogoś o towarzystwo w te pierwsze dni. Ja byłam z najbliższymi i z przyjaciółką i bardzo mi to pomogło. W pierwszy dzień nie wiedziałam, co się ze mną dzieje, ale potem już wiedziałam czego się spodziewać. Moim problemem są lęki i straszne nerwy na punkcie mojego dziecka. Ciągłe nakręcanie się że coś mu jest. Coś strasznego. Nie bójcie się wszystko wrodzi do normy tylko zachowajcie spokój i proście o pomoc!!!! Nie wstydzicie się, najgorzej byc samemu w takich chwilach.

    11. Opinia użytkownika o Depralin :

     witam ja mam brak ten lek ale to jest moj pierwszy antydepresant i nie wiem czego mogę się spodziewać, na ogol boje się lekarstw, a ten lek mam brać na nerwice lekowa, mam agorafobie i nie jestem wstanie funkcjonować. Proszę napiszcie jak po tym leku człowiek się czuje.

     1. Opinia użytkownika o Depralin :

      Witaj,
      ja biorę Depralin 12 dni i czuję się fatalnie. Pojawiły się skutki uboczne, nasiliły objawy choroby.Czytam, co piszą na forach inne osoby, biorące ten lek i opisują to samo, teraz zastanawiam się, czy starać się przeczekać to, czy wrócić do poprzedniego, bo to jak się teraz czuje, to koszmar.

    12. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę depralin od 4 miesięcy. Po początkowych zawrotach głowy, „zwolnieniu” otaczającego świata, wszytko wróciło do normy. Objawy depresji (napady paniki, czarne wizje) w zasadzie zniknęły. Zmian libido nie zauważyłem. Zdecydowanie jestem bezustannie głodny. Staram się jeść racjonalnie, żeby nie utyć. Na razie przybrałem o jakieś 1,5-2 kg. Tylko te sny… : ))) Wielowątkowe, dłuuugie, realistyczne. Czasem straszne. Wszystkie „emocjonalne”. Jakbym rozpamiętywał i przeżywał wszystko od początku. Poza snami, działanie leku znakomite.

    13. Opinia użytkownika o Depralin :

     Od 2 lat biorę. Zero skutków ubocznych. Tańszy jest zamiennik servanon, ja płacę 8,50 zł.

    14. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę trzeci dzień… głowa mi pęka. Poczekam, może będzie lepiej. Wczoraj i przedwczoraj mnie nie bolała. Nie wiem, czy to od tych natrętnych myśli, bo znowu musiałem się zmierzyć z silnym stresem… chcę żeby to wszystko się skończyło.

    15. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Po 8 miesiacach 1 terapii lek genialny, usunął ataki paniki, przywrócił radość życia, motywacje. spokój przez jakiejś pół roku i znowu krach (przeprowadzka, nowe studia). 2 dni i cud. od tamtego czasu minęło prawie 2 lata i nie mogę się od leku uwolnić. próbowałam, ale nie działa, symptomy powracaja bardzo szybko. miałam okres depresji na leku antydepresyjnym (!) straszne doly, płacz. ale jakos moimi wielkimi staraniami dochodzi do normy (zmiana trybu zycia etc). czasem mam wrażenie ze lek nie działa, czasem ze właśnie dziala (biore 5mg). i to mnie gubi, bo czuje się uzależniona od niego. Fakt faktem jest to jedyna rzecz która daje mi bezpieczeństwo i poczucie pewności, ze ataki paniki nie wroca. na panike i lek genialny, na humor… zależy.

    16. Opinia użytkownika o Depralin :

     Kochani ja też mam depresje lękową od 9 lat, ale mam taki lęk przed braniem leków przeciwdepresyjnych raz wzięłam to myślałam ze odjadę jeszcze gorsze lęki miałam po tych lekach, niż normalnie. Tak bym się chciała z tego wyleczyć.

    17. Opinia użytkownika o Depralin :

     Ja się leczę od półtora roku..Wcześniej brałam sertagen paroxinor efevelon
     Pamoetam pietwszy atak drugi itd(zaburzenia lękowe). Kiedyś mogłam góry przenosić ze wszystkim dawałam radę choroba syna i alkoholizm męża wszyscy mówili ty to jestes silna i buuuum wszystko pękło teraz tylko ten wieczny lęk przed lękiem .Od wczoraj biorę depralin pół tabletki i mam nadzieje że to mi pomoże . Pietwsze co zauważyłam że nagle ni stąd ni z owąd straszny spokój aż sie wystraszyłam. Może dlatego ze dawno czegoś takiego nie czułam .
     Co nas nie zabije to nas wzmocni. pozdrawiam

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.