Dalacin (Dalacin C)

3,4 [27]Dalacin jest znanym na świecie antybiotykiem. Lekarze przepisują go na bardzo wiele dolegliwości, takich jak zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok. W dermatologii ma znaczenie, jako skuteczny środek do walki z trądzikiem. Warto wspomnieć, że większość lekarzy nie traktuje Dalacinu, jako leku pierwszego rzutu, lecz wybierają go, jeśli inny zawiódł (czytaj: klon bakterii wywołujących chorobę okazał się być na dany antybiotyk odporny)
Najpopularniejszym sposobem dawkowania leku jest używanie go 4 razy w ciągu doby, co 6 godzin jedna dawka leku.
Tak jak ze znaczną większością antybiotyków wśród skutków ubocznych na pierwszy plan wysuwają się problemy z układem pokarmowym. Mogą wystąpić bóle brzucha, wymioty, biegunka i uszkodzenie wątroby. Branie antybiotyku ułatwia przeprowadzenie ataku na nasz organizm grzybom, więc podczas kuracji łatwiej o pojawienie się grzybic.

Najnowsza opinia o Dalacin (Dalacin C):

„Witam!Jednak jestem uczulona na DalacinC. W styczniu tego roku miałam robioną gastroskopię, nigdy nie miałam problemu z robieniem gastroskopij. Jednak po braniu Dalacin C w grudniu 2014, jak ww.podrażniłam sobie tym lekiem przewód pokarmowy bardzo silnie, miałam silne bóle po badaniu, nie mogłam do siebie dojść. Mam robioną gastroskopię co jakiś czas i nigdy takiego samopoczucia nie miałam, jak teraz w styczniu, pozostał mi lęk …” [czytaj więcej poniżej]

Dalacin (Dalacin C) otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 41 opinii

Dalacin (Dalacin C) jest stosowany w wypadku: Antybiotyk, Zobacz Inne,

Dalacin (Dalacin C) cena:

Lek Dalacin (Dalacin C) nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Dalacin (Dalacin C) ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C)?

Oto lista aptek i sklepów z Dalacin (Dalacin C):
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C)
 1. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jedyny lek skuteczny, jak mi „uratował” życie w szpitalu, gdy brak było odpowiedzi na inne leki podawane drogą dożylną, zbił gorączkę 41,5 st. C wypryski zniknęły, ropa z zatok i migdałków zniknęła, minus zaburzenia smaku, odczuwałam gorzki smak.

 2. Dalacin (Dalacin C) #

  super lek przepisala mi stomatolog na ból zeba po 2 tabletkach ból minął bez żadnych skutków ubocznych

 3. Dalacin (Dalacin C) #

  Lek Dalacin C 300 mg zalecił mi stomatolog na wizycie z bólem zęba. Stosuję go 3 razy dziennie, co 8 godzin wraz z jogurtem. Oprócz osłabienia nie znalazłem efektów ubocznych.

 4. Dalacin (Dalacin C) #

  Dentysta przepisał mi DALACIN C, ponieważ stwierdził ropę pod zębem, co powodowało okropny ból. Dawka 3 x co 8 godzin razem 10 sztuk. Po zażyciu 2 pastylek ból przestał dokuczać, a po 4 przeszedł całkowicie. Jedynie co zauważyłem to (nie wiem czy to z powodu tego lekarstwa)to spadek ciśnienia powodujący złe samopoczucie. Muszę nadmienić, że zażywam lekarstwa obniżające ciśnienie i może tu jest kolizja.

 5. Dalacin (Dalacin C) #

  Witam! Ogólnie to dostałam ten antybiotyk, ponieważ ząb 8 mi rośnie i bolały mnie węzły chłonne, ucho i spuchło mi dziąsło. Pojechałam do dentysty i mi to przepisała, pomogło mi tylko, że mam rozwolnienie. Boli mnie brzuch i jestem senna ????

 6. Dalacin (Dalacin C) #

  Mam przepisany Dalacin C od wczoraj czyli 9,12 wzięłam 2 dawkę o 23 i dziwnie mi, jak bym miała oddech ciężki. Jestem uczulona na penicylinę i tam pisze, że ostrożnie dla tych co są uczuleni na penicylinę. Nie wiem co dalej będzie, boję się bo dostałam ten lek od pani dermatolog na gronkowca i ziarniniaka naczyniowego ropiejącego na lewym podudziu, z którym walczę i męczę się już od ok.3 lat. Ból, zaczerwienienie, guzki. Na posiewie wykazało, że na Ciprofloksacyna i Kindamycyna jest wrażliwy wybrałam Cipronex i nic i dostałam właśnie Dalacin C. Choruję na astmę, alergię, wysokie ciśnienie, osteoporozę i żołądek. Nie wiem co będzie dalej z moim leczeniem, jak okaże się, że te duszności powoduje Dalacin C. Nie wiem, ale czuję, że to przez ten lek mam duszności.

  • Dalacin (Dalacin C) #

   Witam!Jednak jestem uczulona na DalacinC. W styczniu tego roku miałam robioną gastroskopię, nigdy nie miałam problemu z robieniem gastroskopij. Jednak po braniu Dalacin C w grudniu 2014, jak ww.podrażniłam sobie tym lekiem przewód pokarmowy bardzo silnie, miałam silne bóle po badaniu, nie mogłam do siebie dojść. Mam robioną gastroskopię co jakiś czas i nigdy takiego samopoczucia nie miałam, jak teraz w styczniu, pozostał mi lęk i nie wiem, czy kiedykolwiek dam radę wytrzymać to badanie, czy aby nie powtórzy się ta sytuacja. A muszę być badana, na samą myśl mnie przeraża! Miesiąc wcześniej w listopadzie 20014 brałam ten lek po operacji jednej nogi i nic mi nie było po nim.

 7. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dokładnie tak, jak Pan Janek napisał / jestem po usunięciu korzenia, śpię po tym dalacinie , bóle brzucha okropne, a dziś rzygam – mam też kłopot ze śliniankami .
  Nikomu nie polecam !!!

 8. Dalacin (Dalacin C) #

  BÓL ŻOŁĄDKA UTRZYMUJĄCY SIĘ

 9. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Straszny syf, ból brzucha i biegunka non stop, nie warto, dużo lepszy jest Duomox itp

 10. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dostałem Dalacin C dawkę dobową 3x300mg na 8dni
  (zakażenie ropne rozciętego palca).

  Plusy: wycięcie gorączki i opuchlizny dłoni w 3 dniu od rozpoczęcia dawkowania, w 1 dniu brak skutków ubocznych.

  Minusy: zwykle po zażyciu 2 i 3 dawki dobowej
  w 2 dniu: zaburzenia czucia, przyspieszone tętno 85-100/min.,
  w 3 dniu: co w 2 dniu + bóle i zawroty głowy, wzdęcia.
  w 4 dniu: co w 2 i 3 dniu + zaburzenia pamięci krótkotrwałej,
  w 5 dniu: co w 2 i 3 i 4 dniu + napad tachykardii 110/min. i skok ciśnienia krwi 160/95. Wizyta u lekarza internisty,
  w 6 dniu: zmiana leku na Augmentin

  Wszystkie opisane skutki uboczne występowały w 30-60 min. i ustępowały po 2h-3h od spożycia dawki, czyli całość 2xdziennie – NIEZŁA JAZDA!!!! nie polecam, można po prostu zwariować!


Znasz Dalacin (Dalacin C)? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.