Dalacin (Dalacin C)

3,4 [27]Dalacin jest znanym na świecie antybiotykiem. Lekarze przepisują go na bardzo wiele dolegliwości, takich jak zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok. W dermatologii ma znaczenie, jako skuteczny środek do walki z trądzikiem. Warto wspomnieć, że większość lekarzy nie traktuje Dalacinu, jako leku pierwszego rzutu, lecz wybierają go, jeśli inny zawiódł (czytaj: klon bakterii wywołujących chorobę okazał się być na dany antybiotyk odporny)
Najpopularniejszym sposobem dawkowania leku jest używanie go 4 razy w ciągu doby, co 6 godzin jedna dawka leku.
Tak jak ze znaczną większością antybiotyków wśród skutków ubocznych na pierwszy plan wysuwają się problemy z układem pokarmowym. Mogą wystąpić bóle brzucha, wymioty, biegunka i uszkodzenie wątroby. Branie antybiotyku ułatwia przeprowadzenie ataku na nasz organizm grzybom, więc podczas kuracji łatwiej o pojawienie się grzybic.

Najnowsza opinia o Dalacin (Dalacin C):

„Witam!Jednak jestem uczulona na DalacinC. W styczniu tego roku miałam robioną gastroskopię, nigdy nie miałam problemu z robieniem gastroskopij. Jednak po braniu Dalacin C w grudniu 2014, jak ww.podrażniłam sobie tym lekiem przewód pokarmowy bardzo silnie, miałam silne bóle po badaniu, nie mogłam do siebie dojść. Mam robioną gastroskopię co jakiś czas i nigdy takiego samopoczucia nie miałam, jak teraz w styczniu, pozostał mi lęk …” [czytaj więcej poniżej]

Dalacin (Dalacin C) otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 41 opinii

Dalacin (Dalacin C) jest stosowany w wypadku: Antybiotyk, Zobacz Inne,

Dalacin (Dalacin C) cena:

Lek Dalacin (Dalacin C) nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Dalacin (Dalacin C) ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C)?

Oto lista aptek i sklepów z Dalacin (Dalacin C):
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C)
 1. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jedyny lek skuteczny, jak mi „uratował” życie w szpitalu, gdy brak było odpowiedzi na inne leki podawane drogą dożylną, zbił gorączkę 41,5 st. C wypryski zniknęły, ropa z zatok i migdałków zniknęła, minus zaburzenia smaku, odczuwałam gorzki smak.

  adds_comments_list
 2. Dalacin (Dalacin C) #

  super lek przepisala mi stomatolog na ból zeba po 2 tabletkach ból minął bez żadnych skutków ubocznych

  adds_comments_list
 3. Dalacin (Dalacin C) #

  Lek Dalacin C 300 mg zalecił mi stomatolog na wizycie z bólem zęba. Stosuję go 3 razy dziennie, co 8 godzin wraz z jogurtem. Oprócz osłabienia nie znalazłem efektów ubocznych.

  adds_comments_list
 4. Dalacin (Dalacin C) #

  Dentysta przepisał mi DALACIN C, ponieważ stwierdził ropę pod zębem, co powodowało okropny ból. Dawka 3 x co 8 godzin razem 10 sztuk. Po zażyciu 2 pastylek ból przestał dokuczać, a po 4 przeszedł całkowicie. Jedynie co zauważyłem to (nie wiem czy to z powodu tego lekarstwa)to spadek ciśnienia powodujący złe samopoczucie. Muszę nadmienić, że zażywam lekarstwa obniżające ciśnienie i może tu jest kolizja.

  adds_comments_list
 5. Dalacin (Dalacin C) #

  Witam! Ogólnie to dostałam ten antybiotyk, ponieważ ząb 8 mi rośnie i bolały mnie węzły chłonne, ucho i spuchło mi dziąsło. Pojechałam do dentysty i mi to przepisała, pomogło mi tylko, że mam rozwolnienie. Boli mnie brzuch i jestem senna ????

  adds_comments_list
 6. Dalacin (Dalacin C) #

  Mam przepisany Dalacin C od wczoraj czyli 9,12 wzięłam 2 dawkę o 23 i dziwnie mi, jak bym miała oddech ciężki. Jestem uczulona na penicylinę i tam pisze, że ostrożnie dla tych co są uczuleni na penicylinę. Nie wiem co dalej będzie, boję się bo dostałam ten lek od pani dermatolog na gronkowca i ziarniniaka naczyniowego ropiejącego na lewym podudziu, z którym walczę i męczę się już od ok.3 lat. Ból, zaczerwienienie, guzki. Na posiewie wykazało, że na Ciprofloksacyna i Kindamycyna jest wrażliwy wybrałam Cipronex i nic i dostałam właśnie Dalacin C. Choruję na astmę, alergię, wysokie ciśnienie, osteoporozę i żołądek. Nie wiem co będzie dalej z moim leczeniem, jak okaże się, że te duszności powoduje Dalacin C. Nie wiem, ale czuję, że to przez ten lek mam duszności.

  adds_comments_list
  • Dalacin (Dalacin C) #

   Witam!Jednak jestem uczulona na DalacinC. W styczniu tego roku miałam robioną gastroskopię, nigdy nie miałam problemu z robieniem gastroskopij. Jednak po braniu Dalacin C w grudniu 2014, jak ww.podrażniłam sobie tym lekiem przewód pokarmowy bardzo silnie, miałam silne bóle po badaniu, nie mogłam do siebie dojść. Mam robioną gastroskopię co jakiś czas i nigdy takiego samopoczucia nie miałam, jak teraz w styczniu, pozostał mi lęk i nie wiem, czy kiedykolwiek dam radę wytrzymać to badanie, czy aby nie powtórzy się ta sytuacja. A muszę być badana, na samą myśl mnie przeraża! Miesiąc wcześniej w listopadzie 20014 brałam ten lek po operacji jednej nogi i nic mi nie było po nim.

   adds_comments_list
 7. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dokładnie tak, jak Pan Janek napisał / jestem po usunięciu korzenia, śpię po tym dalacinie , bóle brzucha okropne, a dziś rzygam – mam też kłopot ze śliniankami .
  Nikomu nie polecam !!!

  adds_comments_list
 8. Dalacin (Dalacin C) #

  BÓL ŻOŁĄDKA UTRZYMUJĄCY SIĘ

  adds_comments_list
 9. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Straszny syf, ból brzucha i biegunka non stop, nie warto, dużo lepszy jest Duomox itp

  adds_comments_list
 10. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dostałem Dalacin C dawkę dobową 3x300mg na 8dni
  (zakażenie ropne rozciętego palca).

  Plusy: wycięcie gorączki i opuchlizny dłoni w 3 dniu od rozpoczęcia dawkowania, w 1 dniu brak skutków ubocznych.

  Minusy: zwykle po zażyciu 2 i 3 dawki dobowej
  w 2 dniu: zaburzenia czucia, przyspieszone tętno 85-100/min.,
  w 3 dniu: co w 2 dniu + bóle i zawroty głowy, wzdęcia.
  w 4 dniu: co w 2 i 3 dniu + zaburzenia pamięci krótkotrwałej,
  w 5 dniu: co w 2 i 3 i 4 dniu + napad tachykardii 110/min. i skok ciśnienia krwi 160/95. Wizyta u lekarza internisty,
  w 6 dniu: zmiana leku na Augmentin

  Wszystkie opisane skutki uboczne występowały w 30-60 min. i ustępowały po 2h-3h od spożycia dawki, czyli całość 2xdziennie – NIEZŁA JAZDA!!!! nie polecam, można po prostu zwariować!

  adds_comments_list
 11. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  super

  adds_comments_list
 12. Dalacin (Dalacin C) #

  Lekarz przypisał mi Dalacin C na gronkowca, biorę go juz trzy dni, 3 razy na dobę, nic nie pomaga, a ropy zbiera się coraz więcej. Nie mam żadnych skutków ubocznych,to jest jedyny plus.

  adds_comments_list
 13. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten antybiotyk drugi dzień na zakażenie bakteryjne wokół zęba , dawka 3x 300mg, co 8 godzin, już po pierwszej dawce zrobiło mi się niedobrze i utrzymuje się tak przez cały czas, drugiego dnia dodatkowo dołączyły zawroty głowy, osłabienie, tragedia, a co do skuteczności trudno ocenić, za krótko biorę. Nie wiem czy go nie odstawić.

  adds_comments_list
 14. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam tylko rozwolnienie po tym leku, a tak w ogóle jest super.

  adds_comments_list
 15. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  witam, po dalacinie miałam straszna wysypkę na dekolcie, ramionach i plecach!!! po prostu straszna

  adds_comments_list
  • Dalacin (Dalacin C) #

   JAK SIĘ POZBYĆ TEJ CHOLERNEJ WYSYPKI?

   adds_comments_list
 16. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ten lek to tragedia… Biorę go już od kilku dni trochę mi pomógł ale wiecej zaszkodził… Brzuch mnie strasznie boli nie można wytrzymać stale jestem na prochach ale ile tak można ? Mam się udać do lekarza z tym czy to normalne po tym antybiotyku ? Dodam jeszcze że za kilka dni mam egzaminy i nie mogę się uczyć a tym bardziej skupić przez ten ból to jest uciążliwy wiec chyba pójdę może coś zaradzi…

  adds_comments_list
 17. Dalacin (Dalacin C) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja powiem tak krótko i na temat :) Ropa z pod zęba znikła i wszystko w kwesti działania ok ale…bo przecież musi zawsze być ale :) brałem lek brałem osłonę itd ale to co zrobiło mi z brzuchem (zołądek)to jest masakra od 4 dni bolę są nie do zniesienia a spać to się da tylko dobrze znieczulonym (ujaranym).po Jedzeniu delikatnie ustaje lecz po 2 godzinach znów jazda piję mięte itd dziś da się żyć (chodzić po domu).cena mnie nie interesuje przy leczeniu. wiec podsumując wyleczyło jedno rozwaliło drugie. NIE POLECAM!!!!

  adds_comments_list


Znasz Dalacin (Dalacin C)? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.