Citaxin


Lek Citaxin zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.

Napisz swoją opinię o Citaxin


Cena Citaxin
Skutki uboczne Citaxin
Dawkowanie Citaxin
Zamienniki Citaxin
Forum Citaxin
Najnowsza opinia o Citaxin
Zastosowanie i składniki Citaxin
Gdzie można kupić Citaxin?

Opinie o Citaxin (26)

Citaxin, ocena średnia

6.3333333333333

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  57/10

   Oplacalnosc

   69/10
    1. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Oplacalnosc

     10

     Dziś wziąłem pierwszy raz 20 mg. Wcześniej brałem Rexetin jakieś 4 lata i jakoś chyba przestał na mnie działać, bo znów przestałem sobie radzić ze sobą, zacząłem wpadać w złość, w nerwowość i ciągle użalanie się, i brak motywacji. Może po citaxin wróci wszystko do normy i chęci do życia.

    2. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lęki, uciski, wejście do galerii handlowej, czy marketu powodowało masakrę psychiczną- uczucie jakbym nie był sobą…
     Od ponad roku biorę citaxin 1 tabl rano i jest ok. Bez stresu jeżdżę na zakupy wszędzie i jest ok. Zdarzają się chwile kiedy dolegliwości wracają, ale sporadycznie i na krótko ( z tym da się żyć)…
     Polecam i pozdrawiam.

    3. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Biorę lek od ponad miesiąca. Skutki uboczne senność. Nerwica ustąpiła, poprawił się nastrój. Biorę 20 mg dziennie. Powinnam dawno sobie pomóc!

    4. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     2.1

     Biorę citaxin 10 mg półtora tygodnia i czuję się fatalnie. Moje lęki są nasilone, czuję ogólnie niepokój i mam jakieś dziwne samopoczucie, którego nigdy nie miałam, nie potrafię wytłumaczyć. Niby nic mnie nie obchodzi, co dzieje się dookoła, ale to powoduje, że skupiam co dzieje się we mnie. Mam ból głowy, boli mnie brzuch, zawroty głowy, pocę się, no i do tego objawy derealizacji. Sama nie wiem co się ze mną dzieje. Myślicie, że jest to za krótki okres, i on w końcu zacznie działać, i znikną skutki uboczne,jeśli tak, to za ile, bo długo już tak nie pociągnę.

    5. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     6.7

     Oplacalnosc

     9.8

     Witam. Od ponad roku męczyłem się z uciskami w głowie- zawrotami- lękami- nawet zwyczajne dla innych wejście do marketu, czy galerii było dla mnie tragedią i złem koniecznym. Jakieś lęki- rozproszenie uwagi- wrażenie, że nie jest się sobą.
     Od niewiele ponad 30 dni biorę CITAXIN w dawce 10 mg rano. Po 2 tyg zauważyłem poprawę i jest znacznie lepiej…
     (Początkowo jakieś skutki uboczne- ale przez kilka dni – co to z reszta w porównaniu do tego co przechodziłem przez kilkanaście miesięcy zanim trafiłem na Citaxin)…
     Oficjalnie mogę przyznać, że lek naprawdę pomaga…
     POZDRAWIAM

    6. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Przyjmuję Citaxin już, czy może naradzie 2 tygodnie i jedna tabletkę 0,5 zomirenu i nic się nie zmienia, nadal mam nerwice i lęki, czy ktoś napisze” ile trzeba go brać, żeby było lepiej?

     1. Opinia użytkownika o Citaxin :

      Słuchaj- to zależny- mi zaczęło się poprawiać po ok 2 tyg. Dosłownie lepiej było po 3 tyg, więc spokojnie zażywaj i czekaj na skutki…

    7. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Przyjmuję citaxin od prawie 3 miesięcy i to po 30 mg dziennie. Na razie rewelacja. Moje reakcje są stonowane, w pracy uchodzę za anioła. Objawy uboczne: ziewanie, nadmierna senność, poproszę o zmniejszenie dawki, a na razie słucham lekarza. Powodzenia

    8. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Witam. Dięki temu lekowi jeszczę żyję. Jestem po bolesnym rozwodzie. Daje mi on ochotę do dalszej walki o dzieci i zbieram chęci o walkę przed sądem o mój i dzieci byt. Dzięki zaangażowaniu psychologa, a potem psychiatry, który przepisał mi lek, jestem w stanie żyć w miarę spokojnie.

    9. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Citaxin- uzdrowił mi duszę. Otarłam się o śmierć przez głupotę, zazdrość i chamstwo współpracowników. Teraz….mogą pocałować mnie gdzieś. Nie są w stanie wyprowadzić mnie z równowagi, spokój i uśmiech-to właśnie ja. Znów potrafię się śmiać i cieszyć.

    10. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Witam! biorę ten lek już ponad rok, na pocz byłam bardzo senna i pękały mi żyłki na udach lecz przeszło, tabletki rewelacyjne!!! miałam głęboką depresję ale dzięki nim jestem znowu taka jak kiedyś;] rozpiera mnie szczęście, spokój, nic nie jest w stanie wytrącić mnie z równowagi. polecam ;]

    11. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Witam serdecznie ,brałem ten lek przez 3 miesiące.Od tygodnia nie biorę leku .Skutki ,po zaprzestaniu brania tego leku dostałem drgawek całego ciała .czuję się tak jak był gąbką i ktoś mnie ugniatał .Byłem u lekarza i lekarz powiedział,że po trzech dniach leku nie będzie organizmie , po tygodniu powinno ustąpić drgawki.Czy ktoś miał podobne objawy i czy one faktycznie ustąpiły.

    12. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     jestem senna ,poce sie aktywnosc zerowa

    13. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Brałam tylko 5 dni, bo czułam się bardzo dziwnie….było mi bardzo gorąco i baaaardzo się pociłam. Na wszelki wypadek przestałam to brać. Jak ja tęsknię za Cilonastem którego nigdzie nie mogę kupić, bo w Polsce go już nie ma.

    14. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Citaxin(citabax) zażywam od ponad 2 lat. Początkowo dawka 10 mg przez 2 m-ce potem 20 mg.Skutki uboczne?? wręcz niezauważalne ( może lekka suchość w ustach i senność). Za to skuteczność znakomita!Jestem bardziej pogodna, trudniej mnie wyprowadzić z równowagi, nie przejmuję się drobiazgami ( ciągłe niezadowolenie, utyskiwanie na swoje dolegliwości, roszczenia i żądania, krytykowanie przez 90 letnią matkę z którą zamieszkałam, by jej pomagać w codziennych czynnościach).

    15. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Nie polecam

    16. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Witam! Zażywam Citaxin 3 miesiące- skutki uboczne leku to senność ,ziewanie,a na początku brania leku odruchy wymiotne. Skuteczność leku poprawna,ale nie zadowalająca. Pozdrawiam.

    17. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek dopiero 3 dzień. Poprawa w nastroju jest znaczna. Wcześniej wszystko mnie denerwowało, wpadałam w histerię z byle powodu. Maleńka plama na dywanie doprowadzała mnie do szału. Krzyczałam, wyzywałam, nawet brałam się do bicia. Trzeci dzień i gdy zobaczę znów plamę mam ją gdzieś. Jestem spokojniejsza, nie krzyczę tyle i nie wyzywam. Mój syn nawet zauważył, że się zmieniłam. Ten lek to strzał w dziesiątkę.

    18. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Biorę citaxin od 4 dni. Skutki uboczne prawie niezauważalne (ból głowy, biegunka, drżenie) mijają. Biorę pół tabletki, czyli 10 mg. Na razie boję sie brać całej tabletki, ale niedługo spróbuję. Poprawy nastroju na razie nie ma.

    19. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     U mnie lek powoduje senność, ziewanie, a czasem pobudzenie i derealizację.

    20. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Po śmierci mojego dziadka nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić, byłam z nim bardzo zżyta. Popadłam w stan totalnej depresji, jak to z resztą w takiej sytuacji bywa myśli się wtedy o RÓŻNYCH rzeczach. By się jakoś z tego podnieść zaczęłam stosować Citaxin, ogółem lek nie jest zły, jedynym minusem jest senność. Osobiście nie polecam, jeste wiele lepszych zamienników…

    21. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     podczas stosowania tego leku zauważylam u siebie i znajomych : zwiększoną potliwość, ból i zawroty głowy, drżenia, zaburzenia akomodacji, senność, bezsenność, pobudzenie, nerwowość, nudności, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaparcia, biegunkę, kołatanie serca, osłabienie. Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże osoby ktore biore tego typy lek moga miec zaburzenia koncentracji – w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów

    22. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Witam
     Ja dopiero biorę od 4 dni i jestem strasznie senna i zmęczona, jak na razie nie działa. Jednak psychiatra powiedziała, że dopiero zadziała po 2 tygodniach zażywania. Przepisała mi 1 tabletkę dziennie nie uważacie, że to nie za dużo jak na pierwszy tydzień?

    23. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Moje skutki uboczne: problemy z pamięcią, spadek masy ciała i ziewanie
     Nie dołączam się do fanklubu citaxinu. Poprawił mi się tylko humor. Ja tego nie zauważyłam, ale mój brat tak mi powiedział. Nerwica nie ustąpiła nawet trochę.

    24. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Miałem przepisane 20 mg. Pierwsza tabletka podziałała na mnie jak wyłącznik. Siedziałem przed telewizorem i nie chciało mi się ruszyć z miejsca. To nie była senność, ani nawet pogłębienie się depresji. To był kompletny brak motywacji. Jakby ktoś wcisnął u mnie przycisk, na którym pisałoby ?mam wszystko gdzieś?. Zmniejszyli mi w przychodni dawkę i to bardzo poprawiło sytuację. Nie byłem już dłużej zombie, ale lek działał na tyle, że trudno było mnie wytrącić z równowagi. O ile większa dawka zmniejszyła mi motywację do 0 to jej połowa (przyjmuję teraz 10mg) zadziałała odwrotnie. Bardziej chce mi się teraz działać. Czy to jest sprzątanie swojej kawalerki, czy robienie jakiegoś projektu do pracy. Ciągle chcę by coś się działo i to jest uczucie, jakiego mi brakowało. Opłacalność na pewno, na 5 bo lek kosztuje grosze. Przy testach sprzętu komputerowego liczy się wskaźnik efektywności. Mniej więcej wygląda to tak, że w liczniku jest moc sprzętu, skuteczność, czy jak to nazwać inaczej, a w mianowniku jego cena. Ogłaszam, że citaxin ma ten wskaźnik na poziomie nieskończoności.

    25. Opinia użytkownika o Citaxin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dostałem citaxin, jako tańszy cipramil. I bardzo dobrze nie poczułem żadnej zmiany w działaniu. Żadne skutki uboczne tez się nie pojawiły, z resztą po cipramilu też żadnych nie było. Bardzo nie chcę przypominać sobie czasów, kiedy leżałem na łóżku i wpatrywałem się w jedno miejsce w ścianie. Napiszę tylko, że citaxin, cipramil, czy jakiś inny citalopram uratował mi życie. Ten post to jest właśnie mój hołd dla odkrywców tego magicznego leku. Jestem im niebywale wdzięczny, że dzięki ich pracy urodziłem się na nowo. Nie przesadzam, czuję się świetnie, a był już taki czas, w którym chciałem ze sobą skończyć, ale nie miałem nawet na to siły. To zdanie zrozumieją jedynie ci, którzy przeszli choć raz depresję. Innych odsyłam do wikipedii.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.