Bisocard

4,3 [20]

Tagi: , , , , , ,

Bisocard to kluczowy preparat kardiologiczny należący do grupy beta blokerów. Jego składnikiem, któremu zawdzięczamy działanie jest bisoprolol.
Bisocard zalecany jest przy nadciśnieniu, oraz przy profilaktyce przeciwzawałowej. Przede wszystkim po to by po przebytym zawale serca, ograniczyć szanse jego ponownego wystąpienia. Przepisywany jest równie często przy chorobie niedokrwiennej serca (zmniejszony przepływ krwi do tego narządu). Po podaniu bisocardu zmniejsza się aktywność mięśnia sercowego, przez co nawet ograniczony przez chorobę niedokrwienną przepływ krwi, a wraz z nią tlenu, oraz substancji odżywczych, jest wystarczający.
W przypadku nadciśnienia lekarze częściej wybierają bisocard niż inny beta bloker, jakim jest propanolol. Wynika to z silniejszego działania obniżającego ciśnienie tego pierwszego.
Lek tak silny, ale i tak skuteczny jak bisocard nie jest pozbawiony skutków ubocznych. Możemy odczuć spowolnienie akcji serca, osłabienie, uczucie zimna i drętwienia koniuszków palców. U części pacjentów pojawiają się bóle głowy, a także senność.

 

Najnowsza opinia o Bisocard:

„Mam to samo:)…” [czytaj więcej poniżej]

Bisocard otrzymał ocenę średnią: 4,3 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 28 opinii

Bisocard jest stosowany w wypadku: Na chorobę wieńcową, Na nadciśnienie,
Główne składniki leku Bisocard to: Bisoprololum ,


Informacje z ulotki Bisocard:

Sprawdź jak działa Bisocard na podstawie ulotki leku:

Bisocard w ciąży bisocard w ciąży Bisocard karmienie piersią bisocard a karmienie piersią
Bisocard dawkowanie bisocard dawkowanie Bisocard skutki uboczne
Bisocard przeciwskazania bisocard przeciwskazania


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Bisocard:

Bisocard cena:

Lek Bisocard nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Bisocard ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Bisocard?

Oto lista aptek i sklepów z Bisocard:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Bisocard
 1. Bisocard #

  Mam problem z nadciśnieniem.Biorę Bisocard 10 dni i mam straszny ból nóg podczas chodzenia.

 2. Bisocard #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zażywam Bisocard od około pół roku. Choruję na nadciśnienie tętnicze. Bioscard jest rzeczywiście skuteczny. Nie czuję dudniącego łomotu w klatce piersiowej, wszystko jest ok. Nie zauważyłem też żadnych skutków ubocznych. Stosowałem wcześniej naturalny Novocardin i taki preparat Prenessa, ale Bisocard jest chyba z nich najskuteczniejszy.

 3. Bisocard #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Niby jest ok, była senność i apatia, ale po zmniejszeniu dawki zdecydowanie się poprawiło. Jednak masakra jest z moim libido. Gdzieś w granicach zera. Więc odstawiłem, ale po trzech dniach znów przyspieszyło mocno serducho. Już sam nie wiem co gorsze ;)

 4. Bisocard #

  Serducho zrywało sie jak głupie, nawet na spaniu w nocy. Taki nerwus. Biorę przez parę lat połowę tabletki 5mg i serduszka nie czuję. Tętno 55 i przy wysiłku zbyt powoli startuje szybciej.

 5. Bisocard #

  Witam, mnie lek bisocard bardzo pomógł, biorę go od 2 miesięcy i tętno nie wali tak mocno, a miałam 169 na minutę i przy tym reguluje ciśnienie Polecam nerwicowcom z dużym pulsem, raz dziennie o stałej porze, a serce było niespokojne i waliło, kiedy chciało nawet wtedy, kiedy kładłam się spać. Pozdrawiam :D:D

  • Bisocard #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   W końcu czuje się dobrze!!Po długiej podróży po lekarzach,w końcu trafiłam do kardiologa, który przepisał mi bisocard!! Nie czuje już serca,nie łomoce w uszach i klatce!jedyny skutek uboczny to drętwienie- co ciekawe-lewych palców dłoni ,ale co to za cena do powrotu do normalnego funkcjonowania?! :):)

 6. Bisocard #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dostałam to, jako mocniejszy zamiennik Metocardu. Wzięłam cała tabletkę tylko raz i myślałam, że się uduszę, spowalnia i prace serca i oddech za bardzo. Nie mając ochoty doprowadzić do barykardii, zaczęłam stosować pół tabletki dziennie. Mam ciśnienie rozkurczowe książkowe, za to skurczowe spada jak głupie. Po 5 dniach brania połowy tabletki powtórzyła się sytuacja, kiedy wzięłam całą. Żeby lepiej się poczuć przebiegłam kilka metrów, po czym poćwiczyłam. Było mi dużo lepiej. Pójdę jednak zmienić lek, bo jak kiedyś nie będzie możliwości pobiegania, to może się niezbyt dobrze skończyć

 7. Bisocard #

  Biorę Bisocard /10 mg na dobę/ ale równocześnie Warfin (miałam ustabilizowany INR na poziomie 2.5/2.7 – martwią mnie jednak częste podskórne wylewy /krwiaki/.

 8. Bisocard #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bisocard biorę już 3 miesiące codziennie 5mg. Przepisał mi endynokrolog z powodu nadczynności tarczycy.Ciśnienie mam zazwyczaj niskie,więc lek nie wpływa na ciśnienie ale pomaga mojemu sercu się wyciszyć i uspokoić.Nawet jak zapominam leku to serce znowu zaczyna wariowac. I z lekiem i bez leku zawsze byłam senna. I dzięki bisocardowi już aż tak się nie stresuje :-) A przecież mam dopiero 18 lat..

 9. Bisocard #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam Bisocard przez 10 lat było ok tylko bardzo bolały mnie stawy po odstawieniu bóle ustały.

 10. Bisocard #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pomaga, ale jak pisali przedmówcy: senność i depresja. Prawie pół roku mam z tym problemy i dopiero teraz się dowiedziałem, że można tego uniknąć biorąc inny lek.

  • Bisocard #

   jaki to był lek


Znasz Bisocard? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.