Asentra

3,6 [55]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Asentra:

„Biorę asentrę już prawie 3 miesiące i ciężko jest mi powiedzieć, czy to ona rzeczywiście mi pomogła. Miałam potworne załamanie nerwowe, w ciężkim stanie trafiłam do lekarza, który zapisał mi Asentrę na dzień i Olzapin na noc. Pierwszy tydzień z Asentrą był potwornym koszmarem. Po wzięciu tabletki czułam się jak po amfetaminie, biegałam po domu i sprzątałam jak oszalała, depresja i paranoje sięgały apogeum. Stany popr…” [czytaj więcej poniżej]

Asentra otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 63 opinii

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Asentra na forum:

Masz pytania dotyczące leku Asentra?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:

Asentra cena:

Lek Asentra na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asentra tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8
 • Asentra tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Oto lista aptek i sklepów z Asentra:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asentra
 1. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jak dla mnie mało skuteczny lek,nie pomógł mi na lęki.

 2. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek u mnie zadziałał po 5 tygodniach, nasiliły sie marzenia senne

 3. Asentra #

  Ludzie błagam Was nie bierzcie tych leków, bo one maksymalnie zamulają. Człowiek nie jest w stanie po nich normalnie reagować w ekstremalnych sytuacjach, jesteście narażeni na to, ze ktoś wykorzysta to, że słabo kontaktujecie i zanim się zorientujecie to Was naciągną, okradną lub dziecko podrzucą ;)
  Brałam Asentrę, Depakine chrono, Rispolept, Pernazynę, Abilify – WYRZUCAM TO WSZYSTKO DO KOSZA!!!. Miałam różne diagnozy: zaburzenia schizotypowe, schizofrenię prostą, zespół lękowo depresyjny, zaburzenia osobowości.
  Skontaktujcie się z dobrym psychologiem najlepiej na NFZ, żeby się porządnie wygadać i żadne leki nie są Wam potrzebne.
  Good luck.

 4. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Moje doświadczenia z lekiem asentra oceniam jako bardzo dobre, choć po uzyskaniu pełnego rezultatu byłem tak niemożliwie szczęśliwy ,iż „uzdrowiłem się” z depresji na jakiś czas, że było to aż nie wiarygodne. Błyszczałem szczęściem. Wszystkie moje lęki i obawy minęły. Pełną piersią kochałem życie. Może ten lek aż za bardzo na mnie podziałał. Na początku suchość, mdłości oraz brak łaknienia lecz z czasem dolegliwości uboczne ustępowały. Po odstawieniu leku po 1 m-cu czułem się tak dobrze, że zapomniałem o depresji. Niestety „ona” wróciła i znów zaczynam od nowa. Chyba jestem skazany na ten lek.

 5. Asentra #

  Po ciężkich przejsciach w końcu zmusiłam sie pójść do psychiatry. Pani J. wypisała mi Asentre. Od dziś biore ale już czuje mdłości i suchość? mam nadzieje, że to minie.
  Po jakimś czasie napisze jakie są efekty.

 6. Asentra #

  Po ciężkich przejsciach wkońcu zmusiłam sie pójść do psychiatry. Pani J. wypisała mi Asentre. Od dziś biore ale już czuje mdłości i suchość… mam nadzieje, że to minie.
  Po jakimś czasie napisze jakie są efekty.

 7. Asentra #

  Wczoraj wzięłam pierwsza tabletkę, ale już dziś człowiek jakiś zwariowany. Wahałam się po ciężko będzie ponad msc. żeby to wziąć, ale rezygnuje po pierwszej nie chce zwariować. Dopiero po tym leku, po przeczytaniu tego jak się wypowiadają inni – nie ma złotego środka, którym jest ten lek. Trzeba samemu jakoś dać rade. Skutków ubocznych więcej niż pozytywów porady szukałam nawet u wróżki może wyda się to śmieszne komuś ale stwierdziła że po tym można dopiero zwariować i ciężko będzie po tym funkcjonować Szukam czegoś naturalnego żeby się uporać z moimi dolegliwościami nie łatwymi ale nie chce dać się wciągnąć lekarstwu. Pozdrawiam wszystkich czytających i odradzam….

 8. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam go 7 lat czułam sie po nim dobrze początki to mdłości z czasem miałam energie i mniejsze lęki, ale lęki nie ustąpiły całkiem, teraz nie biorę juz pół roku, ale nie jest dobrze, nie wiem czy że go nie biorę mam mdłości i bóle w plecach ścisk mięsni, który czasem jest tak silny, że mnie dusi, nie wiem co robićm czy brać go z powrotem.

 9. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  To gówno zniszczyło mi psychikę tak dokładnie że nie będę tego opisywał. Brałem to razem z trileptalem i po 2 latach leczenia splątanie, agresja, niepokój, pobudzenie, psychozy a w efekcie finalnym stan podchodzący pod schizofrenie paranoidalną. Leczyła mnie od 2008 roku do 2010 roku pani doktor Bożena Mruk.Pózniej 3 lata brałem rispolept od 2010 do 2013 roku.Teraz Ketrel nie polecam tego gówna zniszczyło mi dzieciństwo a pani doktór mruk powinna iść na emeryture, bo jest tępa.

 10. Asentra #

  przezaza mnie perspektywa utraty uczuć a jeszcze bardziej zasobu słownictwa który mi jest bardzo potrzebny. moge spróbować ale czy ktoś moze powiedziec czy te skutki sa odwracalne jeśli nie to mam ten lek w …. sami wiecie :D


Znasz Asentra? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.