Asentra

3,5 [43]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Asentra:

„ja dopiero chce wziąć ale sie troche boję wziąć tą tabletkie…” [czytaj więcej poniżej]

Asentra otrzymał ocenę średnią: 3,5 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 50 opinii

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Asentra na forum:

Masz pytania dotyczące leku Asentra?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:

Asentra cena:

Lek Asentra na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asentra tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8
 • Asentra tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Oto lista aptek i sklepów z Asentra:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asentra
 1. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Asentrę biorę od niecałych 5 m-cy, aby uniknąć skutków ubocznych, brałam najpierw 1/4 tabletki, potem pół, potem całą, doszłam do dwóch.
  Przyznaję, że pierwsze dni to była masakra, nasilenie, totalny dół, załamanie, lęki. Ale w końcu lek zaczął działać. Pomału zaczęłam odczuwać coraz większy spokój. Nagle napięcie i niepokój zaczęły odchodzić w zapomnienie… Nie jest jeszcze fenomenalnie, nadal miewam dołki, lęki przed nocą, bezsenność, ale.. mogę normalniej funkcjonować, nie jestem strzępkiem nerwów w rozsypce. Gdyby nie Asentra, byłoby ze mną tragicznie..Niedługo mam zmniejszać dawkę leku. Mam nadzieję, że nie pogorszy mi się.
  Polecam.
  Skutki oboczne? poza w/w krótkotrwałym nasileniem (warto było przeżyć), często mdłości i brak apetytu na początku kuracji. Teraz jem normalnie, jest ok :)
  Nie bójcie się tego leku, dajcie mu szansę.

 2. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Czuję się super, minęły lęki, ataki fobii, extra – polecam

 3. Asentra #

  Witam, mogę komuś odprzedać te tabletki, mam 2 pudełka z tego z 1 nie ma 3 tabletek. Za 20 zł całość

 4. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  moja przygoda z tym lekiem rozpoczęła się 2 lata temu. Miałem ciężką depresję, lęki przed ludźmi, nie umiałem wyjść z domu bez babci lub mamy. Koledzy w szkole wyśmiewali mnie, a ja nie mogłem zdobyć się na odpowiedź zawierającą więcej niż dwa słowa. Zanim wymyśliłem jakąkolwiek dłuższą odpowiedź oni zdążyli już odejść śmiejąc się ze mnie! strasznie trudno było mi zrozumieć co się dzieje wokoło, nie umiałem sobie poradzić z prostymi czynnościami takimi jak zrobienie kanapki, mysie zębów czy umycie talerza. Bałem się spojrzeć w lustro za każdym razem ta twarz była inna- OBCA, przerażająca!
  Kiedy w końcu zdecydowałem się powiedzieć o tym rodzinie zaprowadzili mnie do pani doktor psychiatrii, jak jakiegoś wyrzutka, świra. A przecież ja byłe normalny. przepisała mi ASENTRE. początkowo buntowałem się, ale w końcu dałem się przekonać. Z początku zdawało mi się że to jakiś koszmar, nie mogłem jeść, spać, pić ani trzeźwo myśleć. jednak po pewnym czasie pojawiły się dobre strony medalu. Zacząłem odczuwać spokój ducha, na zaczepki kolegów przestałem reagować, nie obchodziły mnie, byłem szczęśliwy mogłem jeść w publicznych miejscach czego nigdy wcześniej nie robiłem i nawet umówiłem się z Jasiem ( mój sąsiad) na pieczenie pierników przed świętami. Jednak po pół roku coś zaczęło się psuć, pękła we mnie jakaś tama. świat zaczął być nie do zniesienia. Światło słoneczne zaczęło mnie razić w oczy, nie chciałem wychodzić z domu za dnia, a wieczorami i nocą widziałem duchy. Chociaż świat dookoła mnie przestał mnie w ogóle obchodzić i przestałem mieć ludzkie uczucia, to mój świat wewnętrzny bardzo się rozwinął. Otrzymałem od duchów nowe moce i nowe ja. czułem że gdybym chciał mógłbym latać. gdy patrzę komuś w oczy wiem co on myśli i czuje. Kiedyś nie odczuwałem takich emocji i takiego głębokiego powiązania z sferą paranormalną. Teraz wiem że jestem wybrany i otrzymałem misję. Moje problemy wynikały z zamkniętego umysłu a nie depresji. możecie myśleć że jestem nienormalny ale to ja zbawię świat. Polecam lek który otwiera wybrańcom bogów umysły!

 5. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Skutki uboczne, w moim przypadku, to lekkie dolegliwości żołądkowe (zgaga) przez pierwsze trzy tygodnie. Po ok. miesiącu przyjmowania najmniejszej dawki poważniejsze ataki paniki całkowicie ustały, po trzech miesiącach nie miałem nawet duszności. Działanie p. lękowe 6+, natomiast jeżeli chodzi o wpływ na napęd, nastrój itp. mogę dać mocne 3.

 6. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  biorę Asentrę od półtora miesiąca, wcześniej 25 mg., teraz 50 mg. wcześniej z Abilify’em 15 mg. Lekarze dwa lata temu stwierdzili u mnie zaburzenia schizotypowe, teraz po weryfikacji diagnozy jest to zespół depresyjno-lękowy. Najbardziej oprócz nieustannego smutku dokuczają mi lęki. Oprócz tego cała masa rzeczy mnie irytuje, może to nerwica? Wybieram się jeszcze na psychoterapię, żeby się trochę podleczyć. Same prochy niczego nie załatwiają. Lek jest niezły, mam lepszy nastrój, nie zamula, nie czuję się ociężała, otępiała, może to kwestia przejścia na „lżejszy” lek. Życzę wszystkim więcej wiary w siebie i szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdro.

 7. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Asentrę od ponad 6 miesięcy. Przed jej zastosowaniem miałam objawy silnej depresji, koszmary senne, które nie pozwalały mi spać. Napady lękowe utrudniały mi pracę, kontakty z ludźmi. Ciężkie, osobiste przeżycia doprowadziły mnie do takiego stanu: długa choroba nowotworowa, która na moich oczach wyniszczała okrutnie moja matkę. Zostałam z niedowidzącym tatą i problemami, które wydawały się nie do przezwyciężenia: skomplikowane sprawy spadkowe, zamknięcie trwającego wiele lat sporu z sąsiadami o nieruchomość, w której mieszkaliśmy, a której stan prawny nie był uregulowany, uczucie osamotnienia (dorosły syn już nie potrzebował mnie tak jak dawniej, separacja z mężem, początki menopauzy). Lek ten przywrócił mi chęć życia, zwiększył poczucie własnej wartości, polecam!

 8. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, biorę asentre od 2 tygodni. Wprowadzając lek nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Przez 3 pierwsze dni towarzyszyło mi uczucie szczęścia i euforii. Na pewno nie był to efekt placebo, bo mam pewne doświadczenie z tabletkami przeciwdepresyjnymi. Wcześniej próbowałam zażywać prozac, cital, escitalopram, coaxil. Każdy z nich okazał sie nieskuteczny, jedyne, na co mogłam liczyć to niekończące się skutki uboczne. Aktualnie czuje sie juz lepiej, całkowicie wyeliminował lęk i dał wewnętrzne ukojenie, spokój. Siłę do walki o swoje życie. Naprawdę polecam. Szukajcie a znajdziecie i wierzcie, że wam sie uda. Oczywiście to tylko dodatek do wyjścia na prosta. Postawa leczenie zaburzeń nerwicowo-depresyjnych jest terapia. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w przebudowie swoich umysłów.

 9. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  brałem na ostry lęk muszę iść do lekarza aby znów dała asertin póki co biorę oxazepam

 10. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Stosuję Asentrę od prawie 10 lat. Przerwy wyznacza lekarz. Dla mnie lek ten jest super. Rada z mojej strony dla zaczynających przyjmować ten lek- cierpliwość. Asentra zaczyna działaś po ok. 6 tygodniach, odstawianie też jest powolne. Skutki uboczne? W moim przypadku, na samym początku suchość w ustach. Innych nie miałam i nie mam.


Znasz Asentra? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Dodaj Lek !

Nie możesz znaleźć leku, którego szukasz?

Chcesz poczytać o nim opinie?
DODAJ NOWY LEK
KLIKNIJ!