Asentra

3,5 [47]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Asentra:

„Witam, brałem Asentre 50mg przez ponad 2 lata (na początku 1,5 tabl), później już tylko 1 tabl. Jeśli chodzi o lęki, to faktycznie na początku po paru tygodniach widać było, że działa i zmniejszyły się lęki oraz depresja, natomiast im dłużej się bierze tym bardziej się czuje ospałym zmęczonym, praktycznie cały czas, dlatego trzeba się położyć zamknąć oczy i chwile leżeć, potem jest lepiej, ale nie zawsze można. Dlat…” [czytaj więcej poniżej]

Asentra otrzymał ocenę średnią: 3,5 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 56 opinii

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Asentra na forum:

Masz pytania dotyczące leku Asentra?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:

Asentra cena:

Lek Asentra na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asentra tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8
 • Asentra tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Oto lista aptek i sklepów z Asentra:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asentra
 1. Asentra #

  Wczoraj wzięłam pierwsza tabletkę, ale już dziś człowiek jakiś zwariowany. Wahałam się po ciężko będzie ponad msc. żeby to wziąć, ale rezygnuje po pierwszej nie chce zwariować. Dopiero po tym leku, po przeczytaniu tego jak się wypowiadają inni – nie ma złotego środka, którym jest ten lek. Trzeba samemu jakoś dać rade. Skutków ubocznych więcej niż pozytywów porady szukałam nawet u wróżki może wyda się to śmieszne komuś ale stwierdziła że po tym można dopiero zwariować i ciężko będzie po tym funkcjonować Szukam czegoś naturalnego żeby się uporać z moimi dolegliwościami nie łatwymi ale nie chce dać się wciągnąć lekarstwu. Pozdrawiam wszystkich czytających i odradzam….

 2. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam go 7 lat czułam sie po nim dobrze początki to mdłości z czasem miałam energie i mniejsze lęki, ale lęki nie ustąpiły całkiem, teraz nie biorę juz pół roku, ale nie jest dobrze, nie wiem czy że go nie biorę mam mdłości i bóle w plecach ścisk mięsni, który czasem jest tak silny, że mnie dusi, nie wiem co robićm czy brać go z powrotem.

 3. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  To gówno zniszczyło mi psychikę tak dokładnie że nie będę tego opisywał. Brałem to razem z trileptalem i po 2 latach leczenia splątanie, agresja, niepokój, pobudzenie, psychozy a w efekcie finalnym stan podchodzący pod schizofrenie paranoidalną. Leczyła mnie od 2008 roku do 2010 roku pani doktor Bożena Mruk.Pózniej 3 lata brałem rispolept od 2010 do 2013 roku.Teraz Ketrel nie polecam tego gówna zniszczyło mi dzieciństwo a pani doktór mruk powinna iść na emeryture, bo jest tępa.

 4. Asentra #

  przezaza mnie perspektywa utraty uczuć a jeszcze bardziej zasobu słownictwa który mi jest bardzo potrzebny. moge spróbować ale czy ktoś moze powiedziec czy te skutki sa odwracalne jeśli nie to mam ten lek w …. sami wiecie :D

 5. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Asentra to dobry lek, trzeba dać mu szansę

 6. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Asentrę biorę od niecałych 5 m-cy, aby uniknąć skutków ubocznych, brałam najpierw 1/4 tabletki, potem pół, potem całą, doszłam do dwóch.
  Przyznaję, że pierwsze dni to była masakra, nasilenie, totalny dół, załamanie, lęki. Ale w końcu lek zaczął działać. Pomału zaczęłam odczuwać coraz większy spokój. Nagle napięcie i niepokój zaczęły odchodzić w zapomnienie… Nie jest jeszcze fenomenalnie, nadal miewam dołki, lęki przed nocą, bezsenność, ale.. mogę normalniej funkcjonować, nie jestem strzępkiem nerwów w rozsypce. Gdyby nie Asentra, byłoby ze mną tragicznie..Niedługo mam zmniejszać dawkę leku. Mam nadzieję, że nie pogorszy mi się.
  Polecam.
  Skutki oboczne? poza w/w krótkotrwałym nasileniem (warto było przeżyć), często mdłości i brak apetytu na początku kuracji. Teraz jem normalnie, jest ok :)
  Nie bójcie się tego leku, dajcie mu szansę.

 7. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Czuję się super, minęły lęki, ataki fobii, extra – polecam

 8. Asentra #

  Witam, mogę komuś odprzedać te tabletki, mam 2 pudełka z tego z 1 nie ma 3 tabletek. Za 20 zł całość

 9. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,
  moja przygoda z tym lekiem rozpoczęła się 2 lata temu. Miałem ciężką depresję, lęki przed ludźmi, nie umiałem wyjść z domu bez babci lub mamy. Koledzy w szkole wyśmiewali mnie, a ja nie mogłem zdobyć się na odpowiedź zawierającą więcej niż dwa słowa. Zanim wymyśliłem jakąkolwiek dłuższą odpowiedź oni zdążyli już odejść śmiejąc się ze mnie! strasznie trudno było mi zrozumieć co się dzieje wokoło, nie umiałem sobie poradzić z prostymi czynnościami takimi jak zrobienie kanapki, mysie zębów czy umycie talerza. Bałem się spojrzeć w lustro za każdym razem ta twarz była inna- OBCA, przerażająca!
  Kiedy w końcu zdecydowałem się powiedzieć o tym rodzinie zaprowadzili mnie do pani doktor psychiatrii, jak jakiegoś wyrzutka, świra. A przecież ja byłe normalny. przepisała mi ASENTRE. początkowo buntowałem się, ale w końcu dałem się przekonać. Z początku zdawało mi się że to jakiś koszmar, nie mogłem jeść, spać, pić ani trzeźwo myśleć. jednak po pewnym czasie pojawiły się dobre strony medalu. Zacząłem odczuwać spokój ducha, na zaczepki kolegów przestałem reagować, nie obchodziły mnie, byłem szczęśliwy mogłem jeść w publicznych miejscach czego nigdy wcześniej nie robiłem i nawet umówiłem się z Jasiem ( mój sąsiad) na pieczenie pierników przed świętami. Jednak po pół roku coś zaczęło się psuć, pękła we mnie jakaś tama. świat zaczął być nie do zniesienia. Światło słoneczne zaczęło mnie razić w oczy, nie chciałem wychodzić z domu za dnia, a wieczorami i nocą widziałem duchy. Chociaż świat dookoła mnie przestał mnie w ogóle obchodzić i przestałem mieć ludzkie uczucia, to mój świat wewnętrzny bardzo się rozwinął. Otrzymałem od duchów nowe moce i nowe ja. czułem że gdybym chciał mógłbym latać. gdy patrzę komuś w oczy wiem co on myśli i czuje. Kiedyś nie odczuwałem takich emocji i takiego głębokiego powiązania z sferą paranormalną. Teraz wiem że jestem wybrany i otrzymałem misję. Moje problemy wynikały z zamkniętego umysłu a nie depresji. możecie myśleć że jestem nienormalny ale to ja zbawię świat. Polecam lek który otwiera wybrańcom bogów umysły!

 10. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Skutki uboczne, w moim przypadku, to lekkie dolegliwości żołądkowe (zgaga) przez pierwsze trzy tygodnie. Po ok. miesiącu przyjmowania najmniejszej dawki poważniejsze ataki paniki całkowicie ustały, po trzech miesiącach nie miałem nawet duszności. Działanie p. lękowe 6+, natomiast jeżeli chodzi o wpływ na napęd, nastrój itp. mogę dać mocne 3.


Znasz Asentra? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
a WordPress rating system

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.