Asentra

3,6 [50]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Asentra:

„Biorę ten lek od 6 miesięcy, cierpię na depresje lekowa i nerwice.
Lek zaczął działać już po 1 tygodniu, zaczęłam przez miesiąc, brałam pół tabletki później, już całą, bardzo mi ten lek pomógł.
Jeszcze momentami mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć, ale to jest przejściowe. Bez tego leku nie dałabym sobie rady.
Skutków ubocznych było mało, czułam częste zmęczenie i suchość w gardle, ale to tylko na pocz…” [czytaj więcej poniżej]

Asentra otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 60 opinii

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Asentra na forum:

Masz pytania dotyczące leku Asentra?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:

Asentra cena:

Lek Asentra na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asentra tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8
 • Asentra tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Oto lista aptek i sklepów z Asentra:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asentra
 1. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Moje doświadczenia z lekiem asentra oceniam jako bardzo dobre, choć po uzyskaniu pełnego rezultatu byłem tak niemożliwie szczęśliwy ,iż „uzdrowiłem się” z depresji na jakiś czas, że było to aż nie wiarygodne. Błyszczałem szczęściem. Wszystkie moje lęki i obawy minęły. Pełną piersią kochałem życie. Może ten lek aż za bardzo na mnie podziałał. Na początku suchość, mdłości oraz brak łaknienia lecz z czasem dolegliwości uboczne ustępowały. Po odstawieniu leku po 1 m-cu czułem się tak dobrze, że zapomniałem o depresji. Niestety „ona” wróciła i znów zaczynam od nowa. Chyba jestem skazany na ten lek.

 2. Asentra #

  Po ciężkich przejsciach w końcu zmusiłam sie pójść do psychiatry. Pani J. wypisała mi Asentre. Od dziś biore ale już czuje mdłości i suchość? mam nadzieje, że to minie.
  Po jakimś czasie napisze jakie są efekty.

 3. Asentra #

  Po ciężkich przejsciach wkońcu zmusiłam sie pójść do psychiatry. Pani J. wypisała mi Asentre. Od dziś biore ale już czuje mdłości i suchość… mam nadzieje, że to minie.
  Po jakimś czasie napisze jakie są efekty.

 4. Asentra #

  Wczoraj wzięłam pierwsza tabletkę, ale już dziś człowiek jakiś zwariowany. Wahałam się po ciężko będzie ponad msc. żeby to wziąć, ale rezygnuje po pierwszej nie chce zwariować. Dopiero po tym leku, po przeczytaniu tego jak się wypowiadają inni – nie ma złotego środka, którym jest ten lek. Trzeba samemu jakoś dać rade. Skutków ubocznych więcej niż pozytywów porady szukałam nawet u wróżki może wyda się to śmieszne komuś ale stwierdziła że po tym można dopiero zwariować i ciężko będzie po tym funkcjonować Szukam czegoś naturalnego żeby się uporać z moimi dolegliwościami nie łatwymi ale nie chce dać się wciągnąć lekarstwu. Pozdrawiam wszystkich czytających i odradzam….

 5. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam go 7 lat czułam sie po nim dobrze początki to mdłości z czasem miałam energie i mniejsze lęki, ale lęki nie ustąpiły całkiem, teraz nie biorę juz pół roku, ale nie jest dobrze, nie wiem czy że go nie biorę mam mdłości i bóle w plecach ścisk mięsni, który czasem jest tak silny, że mnie dusi, nie wiem co robićm czy brać go z powrotem.

 6. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  To gówno zniszczyło mi psychikę tak dokładnie że nie będę tego opisywał. Brałem to razem z trileptalem i po 2 latach leczenia splątanie, agresja, niepokój, pobudzenie, psychozy a w efekcie finalnym stan podchodzący pod schizofrenie paranoidalną. Leczyła mnie od 2008 roku do 2010 roku pani doktor Bożena Mruk.Pózniej 3 lata brałem rispolept od 2010 do 2013 roku.Teraz Ketrel nie polecam tego gówna zniszczyło mi dzieciństwo a pani doktór mruk powinna iść na emeryture, bo jest tępa.

 7. Asentra #

  przezaza mnie perspektywa utraty uczuć a jeszcze bardziej zasobu słownictwa który mi jest bardzo potrzebny. moge spróbować ale czy ktoś moze powiedziec czy te skutki sa odwracalne jeśli nie to mam ten lek w …. sami wiecie :D

 8. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Asentra to dobry lek, trzeba dać mu szansę

 9. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Asentrę biorę od niecałych 5 m-cy, aby uniknąć skutków ubocznych, brałam najpierw 1/4 tabletki, potem pół, potem całą, doszłam do dwóch.
  Przyznaję, że pierwsze dni to była masakra, nasilenie, totalny dół, załamanie, lęki. Ale w końcu lek zaczął działać. Pomału zaczęłam odczuwać coraz większy spokój. Nagle napięcie i niepokój zaczęły odchodzić w zapomnienie… Nie jest jeszcze fenomenalnie, nadal miewam dołki, lęki przed nocą, bezsenność, ale.. mogę normalniej funkcjonować, nie jestem strzępkiem nerwów w rozsypce. Gdyby nie Asentra, byłoby ze mną tragicznie..Niedługo mam zmniejszać dawkę leku. Mam nadzieję, że nie pogorszy mi się.
  Polecam.
  Skutki oboczne? poza w/w krótkotrwałym nasileniem (warto było przeżyć), często mdłości i brak apetytu na początku kuracji. Teraz jem normalnie, jest ok :)
  Nie bójcie się tego leku, dajcie mu szansę.

 10. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Czuję się super, minęły lęki, ataki fobii, extra – polecam


Znasz Asentra? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.