Amotaks

Amotaks, ocena średnia

5.6

Skutecznosc

57/10

  Brak skutków ubocznych

  55/10

   Oplacalnosc

   56/10
    Amotaks to jedna z rynkowych nazw zwyczajnej amoksycyliny znajdującej się w takich preparatach, jak bardziej popularny duomox, czy augmentin( w tym przypadku występuje łącznie z kwasem klawunalowym). To często stosowany antybiotyk, którego główne zastosowanie to leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych. Przy zapaleniu oskrzeli, lub zapaleniu płuc jest bardzo duża szansa, że lekarz zdecyduje się na włączenie tego antybiotyku. Nie jest to, jednak lek pierwszej linii przy częstych chorobach takich jak zapalenie gardła.
    Amotaks może wywołać pewne skutki uboczne. Prawie zawsze dotyczą one przewodu pokarmowego. Ból brzucha, nudności prowadzące do wymiotów mogą się pojawić przy stosowaniu leku. Aby wielce zmniejszyć szansę kandydozy warto dołączyć do terapii preparat przeciwgrzybiczny, taki jak, np. nystatyna.
    Najnowsza opinia o Amotaks
    Ulotka Amotaks
    Forum
    Zamienniki Amotaks
    Cena leku
    Zastosowanie i składniki Amotaks
    Gdzie można kupić Amotaks?

    32 thoughts on “Amotaks

    1. Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Dany antybiotyk przepisała mi Pani Doktor, gdyż miałam zapalenie piersi i goraczkę ponad 40 stopni. Przedtem stosowałam inny antybiotyk, ale gorączka nie odpuszczała. Już po kilku tabletkach Amotaks 1g czułam poprawę. Daję 4 gwiazdki za skuteczność, gdyż jestem jeszcze w trakcie używania, a w skutkach ubocznych, że jednak troszkę boli po nim brzuszek. Pozdrawiam.

    2. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dostałem na infekcję, która mnie napadła po tym jak miałem wyrwany ząb. Ból był straszny i wcale nie minął po kilku dniach tak jak powinien normalnie przy wyrwaniu. Wybrałem amotkas przez 10 dni i to pomogło. Nie odczuwałem tak jak wielu z Państwa żadnych skutków ubocznych. Nie brałem też żadnych probiotyków, a żyję.

    3. Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Kuracja lekiem trwa 4 dzień. Żadnych skutków ubocznych. Ustąpił ból gardła, ból ucha, mam wrażenie, że zatok też. Tylko suchy kaszel został i męczy.

    4. Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Na szczęście sezon chorobowy wiosenny się kończy, bo moje dziecko już było 3 razy na amotaksie. To nie były różne infekcje, tylko jedna. Już wydawało się, że choroba opuszcza, a wracała po jakimś czasie. Tak jakby był cały czas chory tylko choroba, była w uśpieniu od czasu do czasu. Amotkas pomagał, ale nie był w stanie wyleczyć do końca. Skutków ubocznych nie będziecie mieli, jeśli amotaks przejadało się będzie chlebem.

    5. Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     6 dzień stosowania- lekki stan podgorączkowy, osłabienie, delikatne mdłości. Nie tego spodziewałam się po antybiotyku, chyba na przyszłość wrócę do starych metod, czyli aspiryna i pocenie się.

    6. Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Nie polecam! Na początku myślałam, że pomaga…ale na 5 dzień stosowania mój roczny synek dostał 40 st temp nie do zbicia i 5 dni był w szpitalu. Po powrocie do domu miał wziąć do końca opakowanie amotaksu tzn. jeszcze 2 dni i dostał wysypki na całym ciele, biegunki i temp.

    7. zażywam lek od 4 dni 1 tabletka (1g)co 8 godz., do tego tabletki osłonowe, septolete,metafen zatoki oraz płyn do płukania hascosept, pierwsze 3 dni tylko leżenie w łóżku.Czy lek pomaga? TAK: obrzęk wokół szyi zdecydowanie się zmniejszył, ból podczas przełykania znikł, biegunki nie dostałem, poczucie rozbicia czy bóle kostno-tawowe odeszły w niepamięc. lek polecam

     1. Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      10

      Mój Synek ma go już po raz trzeci, jest skuteczny, polecam dla maluszków w Sam raz

    8. Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Od tygodnia mam mega zawroty głowy i mega osłabienie a oprucz tego kaszel ciągnacy na wymioty,a dziś biegunkę…

    9. Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Ogólnie stosuję 4 dzień, czyli łyknąłem 8 tabletek tego specyfiku… Poprawa ? Nie czuje praktycznie żadnej, oprócz spadku temperatury (lecz to zasługa innego lekarstwa). Dużych skutków ubocznych nie zauważyłem, czasami brzuch zaboli, ale da się przeżyć… Nie czuje przyszłości z tym oto antybiotykiem.

    10. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Leczę anginę ropną antybiotykiem Amotaks 1g już 6 dzień, pomógł bardzo i nie stwierdzam tak poważnych skutków ubocznych jak ciężka biegunka lub wymioty skutkujące szpitalem, zaznaczam że biorę podwójną osłonę i probiotyk ginekologiczny + jogurty, lek osłabia ale wiadomo przy anginie trzeba też zwolnić i odpocząć, nie rozumiem opinii „nie polecam”, to nie loteria chorego a dobry lekarz wie co wam przepisuje, znając waszą historię chorób, słuchajcie zaleceń i obserwujcie wasz organizm, zawsze można konsultować objawy dodatkowe i wątpliwości z lekarzem, być może po prostu miał ktoś pecha mając nadwrażliwość na penicylinę lub nie stosując wzmożonej osłony podczas antybiotykoterapii. Wszystko zależy od uwarunkowań organizmu.

    11. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Leczę anginę ropną antybiotykiem Amotaks 1g już 6 dzień, pomógł bardzo i nie stwierdzam tak poważnych skutków ubocznych jak ciężka biegunka lub wymioty skutkujące szpitalem, zaznaczam że biorę podwójną osłonę i probiotyk ginekologiczny + jogurty, lek osłabia wiadomo ale przy anginie trzeba zwolnić tempo życia i odpocząć w łóżku, nie rozumiem opinii „nie polecam”, to nie loteria chorego a dobry lekarz wie co wam przepisuje, znając waszą historię chorób, słuchajcie jego zaleceń i obserwujcie uważnie wasz organizm, zawsze można konsultować nowe objawy i wątpliwości z lekarzem, być może po prostu miał ktoś pecha mając nadwrażliwość na penicylinę lub nie stosując wzmożonej osłony przy antybiotykoterapii. Wszystko zależy od uwarunkowań organizmu.

    12. Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Zdecydowanie nie polecam tego antybiotyku. Mam angine i biore ten lek od 4 dni i nic nie pomaga. Jest coraz gorzej, gdyz wszystko boli mnie jeszcze bardziej i jeszcze bardziej sie powieksza

    13. Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Koszmar. Chodź lek może i zrobił swoje, to nie miło go wspominam. Zwłaszcza, że na 4 dzień kuracji wylądowałem po nim w szpitalu z powodu silnej biegunki, wymiotów i odwodnienia. Ponadto miałem zawroty głowy i bolały mnie oczy, miałem opuchnięte gardło itp… A co ciekawsze, chodź lekarz początkowo sądził, iż to może być efekt uczulenia na lek, to szereg badań to wykluczył… Tydzień w szpitalu i postawili mnie na nogi, ale koszmarne wspomnienia, których nie życzyłbym nawet wrogowi…

    14. Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Nie polecam. Mi mało, co pomógł.. Poza tym te skutki uboczne, u mnie wystąpiły dwa: silna biegunka (przez, którą niemal nie wylądowałem w szpitalu) oraz zawroty głowy…

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.