Amotaks


Amotaks to jedna z rynkowych nazw zwyczajnej amoksycyliny znajdującej się w takich preparatach, jak bardziej popularny duomox, czy augmentin( w tym przypadku występuje łącznie z kwasem klawunalowym). To często stosowany antybiotyk, którego główne zastosowanie to leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych. Przy zapaleniu oskrzeli, lub zapaleniu płuc jest bardzo duża szansa, że lekarz zdecyduje się na włączenie tego antybiotyku. Nie jest to, jednak lek pierwszej linii przy częstych chorobach takich jak zapalenie gardła.
Amotaks może wywołać pewne skutki uboczne. Prawie zawsze dotyczą one przewodu pokarmowego. Ból brzucha, nudności prowadzące do wymiotów mogą się pojawić przy stosowaniu leku. Aby wielce zmniejszyć szansę kandydozy warto dołączyć do terapii preparat przeciwgrzybiczny, taki jak, np. nystatyna.
Napisz swoją opinię o Amotaks


Cena Amotaks
Skutki uboczne Amotaks
Dawkowanie Amotaks
Zamienniki Amotaks
Forum Amotaks
Najnowsza opinia o Amotaks
Zastosowanie i składniki Amotaks
Gdzie można kupić Amotaks?

Opinie o Amotaks (53)

Amotaks, ocena średnia

5.3666666666667

Skutecznosc

56/10

  Brak skutków ubocznych

  48/10

   Oplacalnosc

   57/10
    1. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     6.7

     Brak skutków ubocznych

     2.3

     Oplacalnosc

     4

     Po kuracji u 2,5 letniego dziecka wystąpiła wysypka. Nie polecam.

    2. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     4.8

     Oplacalnosc

     9.7

     Skutecznie wyleczył mnie z zapalenia gardła i uszu z czego bardzo się cieszę. Niestety miałam problemy z tzw. częstymi skutkami ubocznymi tego leku, czyli ból brzucha i biegunka. Innych skutków ubocznych nie zaobserwowałam.

    3. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Tabletki tak wielkie, że każda lądowała w zlewie lub toalecie z odruchem wymiotnym.

    4. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     9.6

     Oplacalnosc

     8.4

     Wyleczyć wyleczył ostry kaszel, katar i ból gardła, już po dwóch dniach czułam się lepiej pod względem choroby. Niestety, gdy skończyłam opakowanie, czyli po 7 dniach dostałam strasznej pokrzywki na całym ciele. Swędzi niesamowicie, wielkie bąble, na dodatek puchnie mi cała dolna warga i palce u rąk…

    5. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Po podaniu Amotaksu bardzo silne uczulenie- wysypka dłonie, stopy. Po kilku tygodniach schodziły paznokcie z palców! Chodzenie prawie wręcz niemożliwe. Tragedia. Nigdy więcej!

    6. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     6

     Dostałem Amotaks na przewlekłe zapalenie zatok. Infekcja zwalczona po jednej dobie leżenia, zabity w łóżku. Jestem zadowolony z efektu- wyleczyłem się w weekend. Lekkie skutki uboczne: trochę mdli i jednorazowo biegunka. Wziąłbym go ponownie, jeśli tak szybko miałby pomóc, jak tym razem.

    7. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     2.9

     Oplacalnosc

     3

     Antybiotyk tak naprawdę nie wiem czy działa, biegunka, ból mięśni, biegunka, nudności. Antybiotyk przepisany na anginę, ból gardła ustąpił po 4 dobie, ale inne niestety nie.

    8. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Po kilku dniach stosowani u córki 6 lat żadnej poprawy, lek przepisany na anginę, dodatkowo pojawiła się wysypka na ciele. Dopiero zmiana antybiotyku pomogła. Nie polecam.

     1. Opinia użytkownika o Amotaks :

      Syn, lat 14, lek zapisany na 2 tyg., jako profilaktyka po kleszczach. Tymczasem zaostrzył kaszel i po 7 dniach wystąpiło uczulenie- silna wysypka na plecach (pokrzywka), która potem rozprzestrzeniła się na brzuch, twarz i nogi (tutaj nie pokrzywka, a wysypka). Lekarz zmienił antybiotyk i po 4 dniach jest lepiej,male wysypka jeszcze nie całkiem zeszła. Amotaksu NIE polecamy!

    9. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Córka 6 lat dostała Amotaks Dis na anginę, po 5 dawce leku ma nadal gorączkę ok 39 stopni, do tego pojawiły się pleśniawki na wewnętrznej stronie policzka, w kąciku ust i na języku, dzisiaj na ręczące pojawiła się dziwna wysypka- wystające, swędzące krostki. Dziąsła ma córka całe obrzęknięte, bo dodatkowo wyrzynają jej się trzy 6. Nie wiem, czy przypadkiem ta angina, to było dobre rozpoznanie przez P. Doktor, a może bolesne wyrzynanie ząbków, nałożyło się na infekcję gardła… Strasznie córka cierpi, nic nie chce jeść, wszystko ją boli, do tego ta wysoka gorączka i wysypka??? Lekarka twierdzi, że nie należy odstawiać antybiotyku, przepisała syrop antygrzybiczny na pleśniawki… Nie wiem co robić, bo nie widzę poprawy, a to 4 dzień podawania antybiotyku…

    10. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     8.1

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Na początku bałam się go przyjmować, bo przeczytałam bardzo wiele złych opinii, ale jednak się zdecydowałam i nie żałuję. Lek dostałam na anginę, przy której towarzyszyła mi wysoka gorączka. Początkowo nie widziałam poprawy, jednak w trzeci dzień przyjmowania antybiotyku gorączka ustała i gardło przestawało boleć. Właściwie poprawa przyszła z dnia na dzień, jak ręką odjął. Do skutków ubocznych nie mogę zaliczyć gorączki, bo to zdecydowanie objaw anginy, i przy tej chorobie po prostu trzeba ją sukcesywnie zbijać. Jednak odczuwam bóle brzucha i biegunki mimo. że i tak niewiele teraz jem. Jednak nie są to bardzo silne bóle, naprawdę nic wielkiego, więc mogę powiedzieć, że jak na razie lek nie zrobił mi większej szkody. Czułam się naprawdę fatalnie przez te kilka dni, a poprawa przyszła gwałtownie i to w znacznym stopniu. Na anginę mogę go polecić.

    11. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Lek bardzo mocno uczula. Po dwóch dniach stosowania dziecko dostało gorączki 39,5st., do tego doszły wymioty i bardzo duża wysypka na całym ciele, od głowy aż po stopy. W rezultacie dziecko trafiło do szpitala w złym stanie. Nigdy więcej nie podam tego leku dziecku. To nie przypadek jeśli 14 dzieci z jednej miejscowości trafia do szpitala z powodu alergii na antybiotyk Amotaks.

    12. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Jeśli chodzi o antybiotyk narobił więcej szkód, niż całe zapalenie gardła, przez cały tydzień nudności, wymioty, biegunki i okropne bóle brzucha. Stanowczo nie polecam.

    13. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Brak skutków ubocznych

     7.6

     Oplacalnosc

     7.9

     Wzięłam 7 dawkę i żadnej poprawy, gorączka nadal wysoka, ból gardła nie do wytrzymania.

    14. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     3.7

     Oplacalnosc

     2.3

     Mam już dość, lekarz przepisał mi amotaks na ucho, bo bardzo bolało, co prawda ból ustał, ale w uchu strasznie mi szumi, próbowałam już wody utlenionej, olejek kamforowy, ciągle źle się czuje, do tego mam jeszcze drugi antybiotyk do nosa i nic, nie mam smaku, węchu i w uchu wciąż mi szumi. Masakra, nie mogę normalnie funkcjonować, ciągle w domu :((

    15. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     8.2

     Oplacalnosc

     9.3

     Skuteczny, ale miałam po nim zatwardzenie i bolał mnie brzuch.

    16. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     9.6

     Brak skutków ubocznych

     0.8

     Oplacalnosc

     9.6

     Polecam. Lek pomógł po dwóch dawkach. Dodatkowo dostałam probiotyk, więc z brzuchem nie miałam większych kłopotów. Nos odblokowany, głębszy oddech i już nie świszczy mi w klatce.

    17. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Amotaks najskór….. antybiotykiem na świecie, wyglądam jak muchomor.

    18. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Jak na razie jestem załamany… Nie czuje żadnej różnicy, a wręcz przeciwnie mimo, że już jest to moja 5 dawka… A nawet byłem na zdzieraniu ropy z migdałów…:(

    19. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     10

     Antybiotyk mi lekko pomógł bo co prawda infekcja gardła minęła ale przeszło mi na oskrzela na które nie działa w ogóle a powiedziała bym że jest gorzej…
     Co do skutków ubocznych… umieram po nim… mam biegunkę od zażycia 1 dawki czuje się opuchnięta a sam antybiotyk trudno przełknąć… nawet dzieląc go na pół
     Opłacalność jest duża jeśli chodzi o kase to jeden z najtańszych antybiotyków

    20. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     2.4

     Brak skutków ubocznych

     4.5

     Oplacalnosc

     5.4

     Nie polecam. Dostałam po nim (jak się skończył, zużyłam cały) to dostałam biegunkę. A lek to wątpię, aby mi pomógł, bo gardło dalej mnie strasznie boli. A ten antybiotyk mam chyba z 7 raz i za każdym razem po zużyciu całego antybiotyku biegunka. I zawsze niezbyt mi pomaga. Więc, gdy go zużyję całego biorę tabletki do ssania o nazwie – entitis. Pomagają na gardło, na uszy i tamte strony oddechowe (nie są na receptę). I nie są drogie. Za ok. 15 złotych i wystarcza na ok. 3 tygodnie (prawie miesiąc) i potem jesteś tak jakby odporny/odporna na anginę i tamte drogi oddechowe (kaszel, katar, uszy itd.). Pozdrawiam.

    21. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Dany antybiotyk przepisała mi Pani Doktor, gdyż miałam zapalenie piersi i goraczkę ponad 40 stopni. Przedtem stosowałam inny antybiotyk, ale gorączka nie odpuszczała. Już po kilku tabletkach Amotaks 1g czułam poprawę. Daję 4 gwiazdki za skuteczność, gdyż jestem jeszcze w trakcie używania, a w skutkach ubocznych, że jednak troszkę boli po nim brzuszek. Pozdrawiam.

    22. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dostałem na infekcję, która mnie napadła po tym jak miałem wyrwany ząb. Ból był straszny i wcale nie minął po kilku dniach tak jak powinien normalnie przy wyrwaniu. Wybrałem amotkas przez 10 dni i to pomogło. Nie odczuwałem tak jak wielu z Państwa żadnych skutków ubocznych. Nie brałem też żadnych probiotyków, a żyję.

    23. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Kuracja lekiem trwa 4 dzień. Żadnych skutków ubocznych. Ustąpił ból gardła, ból ucha, mam wrażenie, że zatok też. Tylko suchy kaszel został i męczy.

    24. Opinia użytkownika o Amotaks :

     Jestem rozczarowana tym lekiem, dziecku w nocy dałam czwarta dawkę, a gorączka nadal naszła rano, problem z gardłem.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.