Amlozek


Amlozek to lek zawierający substancję czynną o nazwie amlodypina. Podobnie, jak inny lek o nazwie nitrendypina należy do grupy leków, tzw. Brokerów kanału wapniowego. Są to leki, które obniżają ciśnienie tętnicze, zmniejszają siłę skurczu mięśnia sercowego. Można go stosować zarówno do przewlekłego obniżania ciśnienia, jak i dla jego doraźnych efektów. Często stosowany jest zarówno, jako jedyny lek, ale także może być używany w leczeniu skojarzonym. Po amlozku zdarzają się objawy uboczne zwykle jest to zmęczenie (u 4, 5% przypadków stosowania), lub obrzęki obwodowe (nawet 10%pacjentów odczuwa ten skutek uboczny)
Napisz swoją opinię o Amlozek


Cena Amlozek
Skutki uboczne Amlozek
Dawkowanie Amlozek
Zamienniki Amlozek
Forum Amlozek
Najnowsza opinia o Amlozek
Zastosowanie i składniki Amlozek
Gdzie można kupić Amlozek?

Opinie o Amlozek (23)

Amlozek, ocena średnia

6.0333333333333

Skutecznosc

70/10

  Brak skutków ubocznych

  56/10

   Oplacalnosc

   55/10
    1. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Amlozek stosuję w leczeniu skojarzonym, skutek uboczy to szum w uszach.

    2. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Bardzo puchną nogi.

    3. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Amlozek, to dobry lek na ciśnienie w moim przypadku, Diuresin czy Telmizek nie pomagały, ciśnienie jak było, tak jest. Niestety niedługo będę musiał prosić o kolejny dodatkowy wspomagający, bo ciśnienie jest na pułapie 150/70, górne cały czas trzyma. Ale jest ok, lek działa!

    4. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Od dwóch miesięcy biorę Amlozek,owszem ciśnienie trzyma w ryzach,ale niesamowicie zaczęły puchnąć mi nogi. Niestety, rezygnuję z niego.

    5. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Od 8lat połykam go i jestem z niego zadowolona, ciśnienie mam książkowe(120/80),polecam.

    6. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Od miesiąca biorę amlozek, ciśnienie naturalnie spadło/120/70/ ,ale pojawiły się obrzęki nóg w okalicach kostek,drętwienie łydek,swędzenie skóry oraz wilczy apetyt. Prestarium też nie zdało egzaminu.

    7. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Po kilkuletnim braniu amlozeku,teraz strasznie spuchły mi nogi.Wizyty u lekarza rodzinnego,neurologa,ortopedy-pogarszały sytuację bo te konowały przepisywały mi różne
     „odtrutki” i zero poprawy ,było coraz gorzej.Dopiero kardiolog odrazu odstawił ten lek i wszystko po kilku
     dniach wróciło do normy.

    8. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Choruję na nadcisnienie juz bardzo długo .Brałem różne leki i nie działały. Od kiedy biore Amlozek 5mg raz dziennie rano ciśnienie z 200/120 mam 130/95. Mi bardzo pomógł.

    9. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Nie wystawiam ocen – bo nie wiem sam. Zażywam od maja – ciśnienie spadło z 140/90 na 120/70 – ale nie wiem czy to z tego czy też z Pritor’u który też wtedy zacząłem zażywać. Od tego czasu mam też poważne kłopoty z jelitem grubym i zwieraczem, ale czy to od tego?

    10. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Zgodnie z zaleceniami lekarza używam amlozek pod język, doraźnie na skoki ciśnienia które mi się przytrafiaja pomimo stosowania leków, poprawa po 0,5 godzinie

     Efektywność: Wyraźna
     Skutki uboczne: Umiarkowane
     Łatwość użycia: Wysoka
     Ogólna ocena: Pozytywna

    11. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Używam leku Amlozek, Amlopin i ostatnio Amlodipine od około 7lat po 5 mg raz dziennie. Ciśnienie początkowe wynosiło 90-100/130-140, obecnie jest w tych samych granicach. Czyli poprawy za bardzo nie widać, natomiast skutki uboczne prawdopodobnie są znaczne: zawroty głowy prawie z utratą przytomności, opuchlizna nóg szczególnie dolne partie w okolicy kostek, mocne bule stawów i mięśni, nasilenie choroby skóry w postaci ranek i wysięków w okolicach głowy, częste skurcze podudzi. Przyczyną jest chyba amlodipina, bo teraz zwiększyłem sobie na parę dni dawkę do 10 mg i nie mogę obuć butów tak mi spuchły nogi, kostki i stopy. Przestanę parę dni w ogóle brać ten lek i zobaczę, co się będzie działo.

    12. Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Przy stosowaniu tego leku występowały u mnie bóle głowy, szczególnie gdy brałam go na noc.
     Lek odstawiłam i ból przeszedł.

    13. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Lekarz jakieś 2 tygodnie temu dopisał mi amlozek do całego spektrum leków (lokren 20, lossartic i doxanorm) bowiem ciśnienie przy braniu tych leków miałem jakieś 130-90,ale czasem potrafiło skoczyć do 150-100.Specjalnie z ciśnieniem sie nie zmieniło. Ale w tym samym czasie zaczął się obrzęk nóg. Męczyłem się z tym strasznie ,bo sie powiększał ale brałem jednocześnie tę trutkę. Już wybierałem się do chirurga naczyniowego, gdy nagle olśniła mnie ta właśnie zbieżność-czyli czas początku przyjmowania amlozeku i początek obrzęku nóg. Odstawiłem samowolnie dwa dni temu i oczywiście obrzęk zniknął natychmiast. Zresztą o takim działaniu ubocznym stoi jak byk w ulotce. A i mój lekarz dziś rano potwierdził moje przypuszczenia.

    14. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Brałam ten lek, ale okazał się zupełnie nieodpowiedni. Nie obniżał ciśnienia, puchły mi nogi, a najgorsze, że powodował paskudne, kilkudniowe zaparcia. Odrzuciłam. Po 4 latach zaordynowano mi Nitrendypinę. Znowu wystąpiły niepokojąco podobne do Amlozeku objawy i do tego jeszcze niesamowity apetyt. Od dzisiaj odrzucam i ten lek. Z praktyki wiem, że trzeba dokładnie przyglądać się leku, bo często bywają zupełnie dla danego organizmu niewskazane.

    15. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Obniżył mi ciśnienie! czuję się o niebo lepiej i -pomijając to, źe wszystko panicznie mnie swędzi- ogólnie jest ok.

    16. Opinia użytkownika o Amlozek :

     po 2tyg brania tego leku dostałam swędzących krost,cała byłam zsypana i wciąż się drapałam a skóra bolała. odstawiłam lek i dolegliwości powoli ustąpiły.

    17. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Biorę amlozek 10m od trzech lat i zauważyłam przyrost wagi o prawie 20 kg. Nie jem więcej, a lekarz mi powiedział, że mam się więcej ruszać. Mam grupę krwi A Rh+ o ile ma to jakieś znaczenie. Lubię spacerować i chodzę na rehabilitację raz w tygodniu.

    18. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Po tym, jak to zacząłem brać, dostałem koszmarów, nadwrażliwości, jakiegoś dziwnego samopoczucia, osłabienia.

    19. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     To tak bardzo zależy od indywidualnego organizmu, że zastanawiam się aż czy jest sens to pisać. Może przynajmniej po to by ludzie wiedzieli, że niektórym amlozek pomaga. U mnie tak jest. Biorę już go szmat czasu i ciśnienie mam cały czas obniżone do poziomu powiedzmy względnie normalnego. Nie miałem naprawdę żadnych skutków ubocznych. Nie zwracajcie uwagi na jakieś drobnostki w stylu bólu kolan, to występuje tylko na początku leczenie. Organizm musi się do nowej sytuacji i nowego leku przystosować.
     Jeśli ktoś ma podwyższone ciśnienie proszę Ciebie idź do lekarza. To nie jest żadna wstydliwa choroba, ale nieleczona niszczy nawet szare komórki w mózgu. Zdrowie to rzecz, o którą warto walczyć.

    20. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Kiepski lek dla mnie. Z nadciśnieniem jest tak jak z innymi chorobami i trzeba znaleźć lek, który ci pasuje. Moja grupa krwi to A Rh+, nie wiem czy ma to znaczenie przy nadciśnieniu, ale może osoby z taką grupą krwi nie powinny brać Amlozeku. Nie wie, może to komuś pomoże. Czułem się po nim źle, cały czas myślałem, że za chwilę zemdleję. Nie wynikało to z faktu, że spadło mi tak bardzo ciśnienie, bo wahało się w okolicach 150/100. To dość dużo, powiecie, ale zazwyczaj miałem 170/110 znaczy lek ewidentnie obniża ciśnienie. Gdy zacząłem brać Amlozek to bolało mnie na dole pleców. To mogły być nerki. Skutki uboczne były na tyle dokuczliwe, że musiałem, przestać go brać.

    21. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Choruję na nadciśnienie od kilku lat. Byłem leczony kilkoma różnymi lekami, od dwóch przyjmuje regularnie amlozek dwa razy dziennie. Teraz nareszcie wiem, że się dobrze czuję.

    22. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Mam 53 lata. Łykałam amlozek od pięciu lat i właśnie od dwóch miesięcy zauważyłam, że tyje w zastraszającym tempie. Kiedy moje stopy nie chciały zmieścić się do butów, poszłam do lekarza, a ten stwierdził, że to na pewno po amlozku, bo nie łykałam żadnych leków odwadniających. Lekarz odstawił mi amlozek i od dwóch tygodni biorę indapen. Schudłam już prawie cztery kilogramy. Jestem w siódmym niebie.

    23. Opinia użytkownika o Amlozek :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Zdarza mi się czasami skok ciśnienia i używam ogólnie na to amlozek przyjmując go pod język, (bo lekarz twierdzi, że tak szybciej działa). Spadek ciśnienia jest już tak po pół godzinie. Nie obserwowałam u siebie żadnych skutków ubocznych, może, dlatego że zbyt rzadko to biorę.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.